Lék

Scénografie:

Armin Ganz

Kostýmy:

Louise Frogley

Tak ako Dexter sa občas budí ako vo vesmíre, ja by som raz rád vstal z postele s pocitom, že existujú ľudia ochotní si pomáhať a hlavne existuje priateľstvo, aké ho spájalo s Erikom. Tento výborný film naráža na viacero tém, nielen priateľstvo, nezištnú pomoc, ale aj ľudské hodnoty. Ako mnohé iné americké drámy z 90-tych rokov, stretnete sa aj v Lieku s detskou bezstarostnosťou, dojímavými scénami, ale aj zopár úsmevnými momentmi. Talentovaní mladí herci stvárnili taký silný vzťah dvoch ľudí, aký mnohí z nás nikdy nespoznajú. *****(15.9.2013)

Tenhle film jsem už dlouho neviděla, ale stále ho nosím v hlavě - nějakým způsobem mě hodně oslovil. Líbí se mi i celkové vyznění filmu, které se nesnaží být superdojákem, ani na mě nehrne nepravděpodobnosti, akce nabité hrdinskými činy, dokonce ani vulgarity... Navzdory odhadnutelnému a smutnému konci je to milý film, který nešokuje, ale potěší. Jeden z těch, které se vám bezděky dokáží dostat pod kůži. Bohužel jsem si na něj vzpomněla nedávno v souvislosti s úmrtím Brada Renfro, který v tomto filmu rozhodně nehrál špatně. Škoda ho.(14.11.2007)

Krásný a dojemný příběh o přátelství dvou kluků, z nichž jeden umírá na nevyléčitelnou nemoc a druhý s ním jde skoro až na konec světa, aby mu pomohl nalézt lék. Vnese tak do jeho smutného světa naději, štěstí, smích a kamarádství na život a na smrt. Moc hezký snímek se skvěle zahranými dětskými rolemi, který ve mě zůstane hodně dlouho.(18.12.2009)

Film je svým ztvárněním uzpůsoben zejména pro to mladší publikum. Podle mě je to výborný poučný film na promítání žákům prvního stupně základní školy, aby pochopili závažnost viru HIV a zároveň, aby nikoho neodsuzovali jen proto, že se liší od jiných. Výborný film, který staví na skvělém hereckém výkonu dětských herců.(3.8.2009)

Když jsem Lék viděl poprvé, Brada Renfra jsem vůbec neznal. Zajímal mě tehdy hlavně děj. Ale pak jsem Renfra viděl v Nadaném žákovi a uvědomil jsem si, že toho kluka jsem už viděl. No jasně, bylo to právě tady! Po dlouhé době jsem se podíval na Lék znovu (vlastním jej na velmi vzácné VHS kazetě) a tentokrát jsem si všímal výkonů obou dětských herců, hlavně tedy Brada Renfra. V tomto filmu mu bylo třináct let a dokázal, že jeho výkon v Nadaném žákovi nebyl náhodný. Film samotný je velmi povedený, plyne svižným tempem a rozhodně se vyvarovává přílišného sentimentu, které téma nabízí. Doprovází jej výborný soundtrack. Je velká škoda, že Lék prošuměl kiny a v televizi se nikdy nevysílal. Neprávem zapomenutý klenot.(18.10.2009)

• - Väčšina filmu bola natočená v Minnesote. (dwdb)

• - Počas úvodných titulkov hrá pieseň "My Great Escape" od Marca Cohna. (dwdb)