Hvězdné dítě

Scénografie:

C.J. Strawn

Kostýmy:

Ileane Meltzer

Keď som mal asi 10 alebo 11 rokov, tak som mal tento film veľmi rád a často som sa naň pozeral znovu. Páčila sa mi idea, kde chlapec mohol byť v živom vesmírnom bojovom brnení, ktoré malo svoju vlastnú inteligenciu a rovnako aj niektoré vtípky, ktoré do toho tvorcovia dávali. A márne som dúfal, že jedného dňa môžem stretnúť tvora ako je Cy a môcť s ním prežívať dobrodružstvá. Keď som teraz dospelý a premýšľam nad tým, myslím si, že je tu dosť scénok, ktoré sú podľa mňa trošku silené a najmä humor a tie klišé so školským tyranom a dievčaťom, ktoré chce zbaliť. To sme videli miliónkrát predtým a pôsobí to už na mňa trošku lacne. Znamená to, že už film nemá čo ponúknuť? To si úplne nemyslím. Stále si myslím, že priateľstvo medzi Spencerom a Cy-om je dobre spracované a rovnako si stále myslím, že časti, kde myslí na svoju zosnulú mamu sú dobré. Plus aj záverečný boj s nepriateľmi. Myslím si, že to nie je absolútne strašné a decká si prídu na svoje. Dospelí už možno až tak nie, ale nostalgicky tento film oceňujem. Už len čisto z dôvodu, že si dlhodobo vedel udržať moju pozornosť. Nenápadný ale celkom fajn. Hodnotenie: B-(18.1.2016)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +masky, kostýmy, některé triky, pro děti poutavé a neškodné -občas film působí zastaralejším dojmem/// Škoda že jsem tento poutavý rodinný Sci-Fi snímek neviděl jako dítě, hned by zapracovala nostalgie. I přes tento fakt jsem si film slušně užíval a věřím tomu že i dnešní děti se u něj budou bavit stejně dobře jako ty před 14 lety. Já jsem se občas díval s úšklebkem, taky jsem ale celkem často tvůrci chválil za nápady a zpracování. Rozhodně tedy mohu doporučit./// Celkem 64%///(2.8.2011)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $7,029,025Tržby Celosvetovo $8,100,000(17.3.2010)

• Lacike

Klasicke detske sci-fi, ktore zaujme originalnou zaplekou, ale rôzne vtipky su na detinskej urovni, takze ma to uz nebavilo. Vidiet to v spravnom veku, tak som z toho nadseny.(21.10.2015)

Rodinné sci-fi o samotářském chlapci , který na smetišti najde oblek , pocházející od mimozemšťanů.Není to jen tak ledajaký skafandr(biooblek) , nýbrž inteligentní budoucí kámoš.Zlí mimozemšťané na sebe , ale nenechají dlouho čekat.(27.1.2007)