Ne, pane, o fotbal se nezajímám

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Československo, 1981, 14 min

Režie:

Karel Kocman

Dokumentární snímek o jednom z nejslavnějších českých fotbalistů Rudolfu Kučerovi z týmu Dukly Praha. (oficiální text distributora)

otík

Historicky zajímavý fotbalový dokument o slavném hráči Dukly Praha a reprezentantovi Československa, který se jmenuje Rudolf Kučera a pochází ze Spytihněvi, psal o něm i spisovatel Ota Pavel ve svých povídkách "Dukla mezi mrakodrapy", byl jeden z našich největších fotbalových talentů v 60. letech, jehož kariéru zastavilo vážné zranění hlavy při zápase PMEZ: Dukla Praha - Gornik Zabrze, kvůli němuž byl nucen v brzkém věku ukončit svou fotbalovou kariéru a československý fotbal ztratil tehdy velký fotbalový talent.   Jeho bratr Vlastimil Kučera hrál za prvoligový Zlín v letech 1969 - 1971(tehdy TJ Gottwaldov), kdy vyhráli i Československý pohár a hráli PVP v sezoně 1970/1971, kde byli ve druhém kole vyřazeni holandským PSV Eindhoven (po výsledcích 0:1 a 2:1) a pak hrál i za Slováckou Slávii Uherské Hradiště (v dokumentu je na tréninku i s několika bývalými hráči Slovácké Slávie, před tribunou na starém stadionu v Uh. Hradišti). Koho zajímá trochu fotbalová historie, podívejte se na malou fotbalovou filmovou vzpomínku, natočenou někdy v letech 1980-1981 k 80. letému výročí Československého fotbalového svazu a účasti naší tehdejší Československé reprezentace na Mistrovství světa ve Španělsku v roce 1982. ()