Lola Versus

Lola Versus

Komedie

USA, 2012, 87 min

• est

"Celé to je metafora genitálního zmrzačení." Copak Vám to nedošlo? Hrozně, hrozně, hrozně špatně obsazený film (vyjma Grety Gerwig samozřejmě). A Greta Gerwig bohužel ještě není a ani nikdy nebude Bill Murray, který dokáže celý film utáhnout pouze svým charizmatem bez ohledu na ostatní členy štábu. Jen doufám, že Gerwig ještě dostane nějakou lepší roli, kterou si zaslouží, než víte co ... zestárne. Ta jedna hvězdička je za pop-culture reference na BH 90210 (jestli ještě dneska někdo ví co to je).(17.3.2013)

Skvělý snímek. Mohla bych se téměř ve všech věcech ztotožnit s "Lolou". Opravdu mě tento příběh potěšil, i když uvedl trochu do rozpaků. Řekla bych, že je to taková komedie spíš pro holky. Není to žádná slaďárna, ale přece jenom je to z té "holčičí" strany. Ze začátku se mi Grera Gerwig vůbec nelíbila - jak vzhledově, tak ani povahou, ale postupem času jsem si ji opravdu oblíbila. I ostatní herci jsou vybráni opravdu velmi dobře.(17.11.2012)

"Vyzerá, že je pre mňa dobrý, ale nie je pre mňa dobrý. Chalan, ktorý mi mal poskytnúť bezpečie je vlastne nebezpečný... A to vo mne vzbudzuje chuť, mať s ním sex." Rozhovory o pocitoch zmäteného dievčaťa. Lola versus Jej priatelia, banda nesympatických postáv, niekedy až extrémne nesympatických. A hlavná hrdinka na konci vlastne nikam nedospela. Atmosféra New Yorku je ale fajn (to ona vždycky), nezávisláku to svedčí a Greta Gerwig utiahne veľa (to ona vždycky). Za ňu tri hviezdy. Omnoho lepšie a vtipnejšie, je to už ale beztak, natočené minimálne TU.(29.11.2013)

• hellstruck

Lola versus nuda, tedy komentář MMR, je bohužel všeříkající. Tady chtěl někdo vybočit ze zajetých kolejí romantických komedií a nepovedlo se. Nezáživné kecy, nezáživné scény a k tomu ještě další kecy a scény naprosto nedůležité pro hlavní děj. Prostě splácanina všeho možného. New York, ženské téma a hlášky typu "jdu si umýt vagínu" prostě dobrý film automaticky neudělají. Luke opustil Lolu těsně před svatbou a Orlando Bloom upustil od role zase těsně před natáčením. Nedivím se ani jednomu, jako celek je to prostě strašná nudná hloupost v čele s přeafektovanou a nedůvěryhodnou hrdinkou. Jediné, co se mi opravdu líbilo, byla hlášky Loly :I feel like men are always looking for something better and women are just looking for whatever works..(4.8.2013)

Ďakujem Grete Gerwig za celkom príjemnú komédiu, ktorá však po chvíli skonči v zabudnutí. Nie je tu podľa mňa nič vyslovene zlé, čo by otravovalo, no rozhodne je vo filme aj dosť scénok, keď som premýšľal čo sa deje a akú to vo filme plní funkciu. Celkovo je to podľa mňa fajn, ale čakal som od príbehu trošku viac. Plus ešte doplním, že občas sú vo filme vsuvky, ktoré potrebujú ukázať ako moc je moderný. Napríklad keď otec povie Lole o jej ex-snúbencovi: "Vyhodil som si ho z priateľov na facebooku." Vety tohto typu ma skutočne z filmu ťahajú von a rušia. Hudba je ale moc príjemná, postavy sú fajn a pozerať sa na to dá. Vrátiť by som sa k tomu asi nevrátil, ale som rád, že som film videl aspoň raz.(1.12.2015)