Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

Enšpígl

Tak jsem někde v půlce paté serošky a musím říct, že mě to baví, když dostanou prostor Harvey a Louis jejich postavy jsou hybatelé veškerého dění a jsou napsané velmi pestře i když v případě Louise s přibývajícím počtem dílů mě přijde občas až na hraně sebeparodie. Postava Mike Rossa byla velmi zajímavá ze začáku, ale od tý doby co se zaláskoval do Rachel to celý šlo do kytek a aspirují na nejnudnější pár seriálu, ježisi ty mě tím svým tuctovým vztahovým bahnem tak nudí až to bolí. Ovšem nejvíce k smíchu je Jessica chodí sice luxusně oblečená a tváří se že vymyslela celý vesmír, ale že bych jí věřil, že je dobrá managerka a nedej bože chytřejší než ti dva dravci Harvey a Louise to tedyy fakt ne , vždycky když jim udílí pokyny a nebo je jebe, směju se ještě dlouho potom, vůbec jsem jí za pět serií neviděl, že by přišla z něčím chytrým, krom svého kukuč, teda. No a Donna, to teda fakt by někdo chtěl mít sekretářku, která poslouchá mé soukromé hovory a ještě ji mít za bohyni, když mě říká s kým jsem píchal, jak se mám chovat, atd ? Zajímavá postava tam byla jeden díl asi na dvě minuty, ta co hned odhalila Mike s Harvardem, nechápu proč jí uklidili a s Katrhiny, která měla našláplo být svou dravostí a chytrostí na úrovní H + L udělali neškodnou šmudlu, škoda. Nicméně tandem H + L tomu i přes to všechno dává dynamiku. Tak to mám za sebou a musím říct že závěrečný díly mě bavily velmi mnoho. ()

DaViD´82

Je dobré si pro začátek ujasnit, čím tento seriál je a čím naopak není. Předně není právnickým seriálem. Korporátní právničinu „dojde-li na soud, je to prohra pro obě strany" či denní právnickou rutinou hledejte jinde (například zde či zde). Tady je právnický kabát pouze pozlátkem; jakkoli nesporně atraktivním i funkčním. Čím tedy Kravaťáci jsou? Na to není jednoznačná odpověď, jelikož to dlouho nevědí ani sami tvůrci, ale pokud něco, tak je lze popsat jako „Game of Suits/mainstreamoví Mad Meni/kancelářské Beverly Hills". Že to pospolu neštymuje? Ano, to je pravda a v tom je největší problém Kravaťáků. Jsou tak nebývale rozháraní, až je tu na denním pořádku, že podprahovou tenzí tepající dramatickou intrikářskou epizodu s kutím piklů a vypjatým bojem o moc následuje výplňkový odlehčený díl o strastech vztahů na pracovišti. Více než kde jinde platí, že na každý klad, na kterém to lze (zcela oprávněně) vynést do nebes, připadá neméně závažný zápor, na kterém to lze (zcela oprávněně) zašlapat do země. Nebýt to v (nej)lepších momentech TAK dobré, tak by se skoro až jednalo o guilty pleasure záležitost (veledůležité předávání složek, což je tak desetkrát za epizodu, je moment, který je tak blbý, až ho budete milovat, a kvůli stokrát opakovaným frázím v každém díle "in the first place", "you know it", "pennies on the dollar", "my firm" apod. si to skoro říká o napití se při každém jejich zmínění). Jenže ono to TAK dobré většinu času je čili není problém přivřít oči nad všemi těmi „ale“ (postavy do počtu, linky vyznívající do ztracena, výplňkové epizody, soap operové momenty, lacinost produkce, kdy si to vystačí s jednou soudní síní pro celé město, tapetami za okny, třemi kancelářemi postupně suplující kancly asi tisícovky firem či od první série recyklovanými uvozujícími záběry na New York), protože když (a je to velké když) se vám ta pětice hlavních postav dostane pod kůži, tak není co řešit. Zvlášť když je to tak návykové a dynamické, že není problém dosavadních pět sérií nakoukat z jedné vody načisto. Což je problém v pozdějších sériích, kdy některé z těch postav, co to táhnou, odchází. A tvůrci to řeší nejhorším možným způsobem. Nově příchozí typově stylizují jako náhrady za ty postavy, co odešly. Což dle očekávání nefunguje a ztrácí to na kvalitě, protože jde o seriál stojící na postavách. A to až do té míry, že to jeden sleduje čistě ze setrvačnosti. Kvality to stále má, ale již ne "srdíčko". A úplné finále by jako sůl potřebovalo trochu hořkosti do vší té sladkosti. | S1: 4/5 | S2: 5/5 | S3: 4/5 | S4: 4/5 | S5: 5/5 | S6: 4/5 | S7: 3/5 | S8: 3/5 | S9: 3/5 | ()

Fr

,,....., ALE CHCI, ABYS MI SLÍBIL, ŽE ZAČNEŠ VYUŽÍVAT SVŮJ POTENCIÁL“....... /// A to jsem si myslel, že už mě v seriálech nic nepřekvapí.Většinou se všechno točí kolem jednoho ,,hrdiny“ - tady jsou dva a dokonce se smyslem pro ironii a nadsázku. Pravda FRAJEŘI, ale dokonalý! Neberou se vážně, ,,NE“ jako odpověď je nezajímá, a když už náhodou mají případ, ve kterým vypadaj jako svině, dokážou to otočit ve svůj prospěch. Úspěšní sympaťáci vládnoucí odlehčeným humorem a schopností bejt vždycky několik ,,tahů“ před ostatními. Prostě další seriál, který se dá sjet jako ,,lajna“. A to prej nikdo nemá rád vejtahy! KDYŽ K SOUDU, TAK V DOPROVODU HARVEYHO SPECTORA a MIKA ROSSE! /// 2.SÉRIE /// ,,NEJLEPŠÍ ODPLATOU JE ODPLATA“...... /// Dokážou si pomáhat a zároveň ze sebe dělat prdel. Mistr popletenejch metafor Louis má furt čím překvapit a hlavním tématem není diplom, láska ani tenis, nýbrž vracející se společník Daniel Hardman a ,,jméno na zdi“. Jeden (starej) proces, pičoviny běžnýho života (diplom, láska, tenis + průsery, tajemství a lži) a zdá se, jakoby v tomhle seriálu nešlo ani tak o soudní spory. Vobčas pesimistický, ale furt dobrý! Tahle série, ve který tak nějak všichni sešli z cesty (naštěstí se na ni (někteří) zase dokážou vrátit, je stejně parádní jako ta první. ,,SETŘEL JSI ŽALUJÍCÍ?“ … ,,SETŘEL JSEM VŠECHNY!“ Dobře to děláte vy kluci oblečený (do vobleků). /// 3.SÉRIE /// ,,TRÁVÍME KAŽDOU MINUTU SVÉHO ŽIVOTA V TÉHLE KANCELÁŘI A BOJUJEME MEZI SEBOU KVŮLI NEDŮLEŽITÝM BLBOSTEM PRO KLIENTY, KTERÉ ANI NEZNÁME…“ /// S dozvuky předchozí série přicházej Harveyho kurzy loajality, při kterejch chybí špičkování, takže si ho bere na starost Louis. Je tu pár novejch postav a myslím, že tolik rozličných charakterů se v jednom seriálu jen tak nevidí. Je to víc osobní, jdou si víc do těla. Může za to kauza vraždy, za kterou stojí jeden z ,,jejich“ advokátů, a která přináší zvraty i v jejich životech. A protože scénáristi jsou neustále ve formě, baví mě to stejně, jako ty série předešlý. Prostě ,,jen“ poznávám víc a víc svoje přátele. /// 4.SÉRIE /// „CHCEŠ RÁNU POD PÁS? DOSTANEŠ JI!…“ /// Vtip, pohotovost a nadsázka ustupujou praní špíny a válce. Harvey a Mike stojí proti sobě, takže vztahový propletence můžou vyrazit dalším směrem. S tímhle seriálem je mi dobře. A těm dvoum týpkům spolu taky, takže po boji spojí síly, aby… P.S.: Tvůrci si dokonce můžou dovolit nechat umřít zajímavou postavu jen proto, aby bylo veselo! /// 5.SÉRIE /// „A TEĎ SE NÁS BUDOU SNAŽIT POŠTVAT PROTI SOBĚ JEŠTĚ VÍC!…“ /// Mike a Harvey „valej“ hned od začátku a těžko bych vymejšlel, jestli existujou zajímavější seriálový postavy (řečnickej obrat debile!). Od počátku se ocitaj v nesnázích a my víme, že…(což je to, co nás baví!). Fajnově propletený pracovní a osobní vztahy přinášej dost ftipnejch situací, kterejch postupně ubejvá, páč začne jít – asi poprvý – pořádně do tuhýho. Troufnu si napsat, že je to nejlepší série. Proč? Protože je to osobní. Ty city a emoce jsou (jakoby) pravý! Aspoň mezi přáteli, mezi který se počítám… /// 6.SÉRIE ,,…PODLE MÉHO PROFESIONÁLNÍHO NÁZORU BY SE SVĚTU HODIL PRÁVNÍK, JAKO JE MIKE ROSS...“ /// Nemá to – asi ani nemůže mít takovej dramatickej náboj jako předchozí série. Snad proto se snažej, aby emoce vzbuzoval Mike a jeho neustálý nasírání. Každopádně ani zde nechyběj překvapivý zvraty, při kterejch se neustále přesvědčuju, že ONI jsou jako moje rodina! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím si, že Barney je jedinej ,,dobrej“ kravaťák. 2.) Jsem latentní homosexuál, kterýmu dělá dobře pohled na úspěšný mladý muže. (Mohl bych bejt taky ženská...). 3.) Ještě nejsu rozhodnutej, jestli nachcat Louisovi do kanceláře. 4.) Nevím, jak pomocí právní argumentace dostat ženskou do postele. 5.) Thx za titule ,,Karppi, Trakat, vojt93ek“ a ,,Clear“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ * () (méně) (více)

Nathalie

Právní žraloci na Manhattanu jsou vysloveně k pomazlení. Především Gabrielu Machtovi bych ráda udělila plnou moc:) ()

Dever

// Production Companies: Hypnotic, Universal Cable Productions // Myslím, že fanatici práva si konečne prídu na svoje.... 100% ()

dO_od

// 1. řada - "Smart, daring, sexy, cool, cute, complicated, entertaining." Na úvod celkem solidní mix, dost solidní na to, aby mě zaháknul a nepustil a rozhodně dost solidní na to, aby očekávání na pokračování byla velmi vysoko - tudíž, kam dále posunout už tak skvělý mix? 2. řada - Jasně! Přihodíme tam "More personal, more compact and yet even funnier." Přibude intrik, zlomenných srdcí, těžších rozhodnutí a obecně se laťka napětí posune na úplně jinou úroveň. I přesto si ale show zachová svůj originální přístup a odlehčený feeling, který tomu tak úžasně seděl už na začátku. Jenže nám to jaksi zatřáslo s tím pevným jádrem, které jsme tak pečlivě vybudovali, co teď s tím? 3. řada - No, asi je na čase zjistit, kolik toho ten mix ustojí. 4. - 6. řada - Tak jsme se přece dočkali, už i Kravaťáci si sáhli na samotné dno. Jak jsem to dřív miloval, po dvanácté epizodě 6. série to dočista nenávidím a sebe za to, že jsem tomu pořád tak naivně věřil... sebe taky. Bye guys. ()

Jara.Cimrman.jr

Obvykle se necítím dobře v budově plné bohatých, sebevědomých a neustále intrikujících individuí, jež vynikají v neolympijské disciplíně kličkování mezi paragrafy. Patrně proto jsem se mezi kravaťáky nijak zvlášť netěšil, ale Mikeův naivní pohled na právo mne rychle dostal do děje, Harveyho čestná vítězství hravě zlomila mou nedůvěru v právní systém, Donnina oddanost ve mně vzbudila touhu mít vlastní asistentku a křečovitý Louisův úsměv mi zase vrátil jistotu, že důležité je vyhrát a čestnost je pouze zbytečná překážka na cestě k vytyčenému cíli. Poměrně dlouho se mi nestalo, aby mi seriálové čyřicetiminutovky svižně proběhly před očima za subjektivních deset minut a obelhaly mne tak pocitem, že mám dost času a mohu se v poklidu mrknout na další díl. ()

H34D

Cool právníci v drahých sáčkách s drahými autami, luxusními byty a krásnými ženami, to jsou oni. Zabývají se milionovými kauzami a neustále nás ohromují svou vychytralostí, vypočítavostí a taktizováním. Seriál se odehrává v odlehčeném duchu, z práva se toho moc nepřiučíme, ale jak brát život s nadhledem a vylevelovat šarm na maximum, to okoukat můžeme. Chvály na Suits je všude dost, já chci objasnit, proč to tak skvělý seriál dle mě není. Každý díl, či uskupení dílů zabývajících se určitou věcí má své schéma - Mike má až otravně dobré srdce, což mu emo Rachel žere a vševědoucí Dona schvaluje, občas však udělá chybu a musí přistoupit terminátor Harvey. Aby však Mike nepůsobil ztraceně, využije fotografické paměti a pomocí velice malého textu pod čarou na straně 2567 obrátí vše na stranu dobra... Ano, i můj milovaný Dr. House má své pevné schéma, jenže příběhy v Dr.House mají kořeny v realitě a hlavně jsou lidské a opravdu chytré. Zdá se mi, že v Suits se nepostupuje "směrem od postav", tedy od toho, jak by se charaktery měly chovat, ale nejdříve je vymyšleno ono cool schéma a zbytek je uzpůsoben tak, aby vše do sebe ladně zapadlo. Postavy jsou spíše figurky scenáristy, navíc rukopis scenáristy je patrný v dialozích, kdy napříč sériemi vypozorujeme, že různé (!) postavy neustále používají ty samé řečnické obraty a fráze. Existují scény, u kterých prostě víte, jaká slova budou následovat a to není moc kvalitní screenwriting. Ve zkratce epizody tedy působí zajímavě v zevrubném náhledu, ale v detailu jsou fádní. Musím říct, že jediná opravdu zábavná a dobře napsaná postava je Louis. 7/10 ()

Djoker

Nebyl jsem si úplně jistý do čeho jdu. Všude samá chvála, ale nikdo tady nebyl schopný formulovat přesnější důvody. Po první sérii můžu konstatovat, že potenciál tam rozhodně je. Pro metrosexuály je Harvey neskutečnou modlou a Mike hrabající se z hoven mezi úspěšné zase baví snílky. Mám něco z obojího, takže v tomto ohledu jsem byl spokojen. Horší je, že první série funguje hlavně na začátku, a pak až s blížícím se závěrem. Zápletky s klienty jsou totiž docela nudné a já se v nich občas i ztrácel. Naštěstí to celé netáhne jen hlavní duo. Parádní slizák Louis, sladká Rachel, ale i dominantní šéfka jsou jasným signálem, že pokud tvůrci vypustí vatu s klienty a zaměří se na hlavní postavy, tak to bude určitě nejen pro mě zajímavější. Několik epizod naznačilo, že to nebude takový problém. Ještě dodám, že kdo by nevyhodil svou sekretářku z okna jen proto, aby získal úžasnou Donnu, tak je zřejmě naprostý magor. Ve druhé sérii tvůrci provedli přesně to, co jsem žádal a hned přibyly pořádné emoce a zvraty. 1. - 3. série: 85%, 4. - 5. série: 90%, 6. - 9. série: 80%. ()

Segrestor

Navzdory tak výživným blábolům místních kritiků, se zde tvůrcům podařilo vykouzlit zábavnou podívanou z jinak velice suchopárného prostředí, totiž kanceláře právnické firmy. Možná pro někoho příliš upovídané a málo akční, ale nezdráhal bych se to doporučit. ()

TeeAge

|| Scenár: Aaron Korsh | Hudba: Christopher Tyng, Opening theme "Greenback Boogie" by Ima Robot | Produkcia: Gene Klein | Distribúcia: USA Network | Štúdio: Universal Cable Productions, Hypnotic Films & Television, Open 4 Business Productions || Inteligentný, vtipný, dramatický, svižný, pútavý. Takto vyzerá seriál Suits. Nič viac, nič menej. S01-04: 100% | FullHD, THX, EN DTS | ()

viperblade

Hodnoceno po čtyřech sériích. Tomuto seriálu jsem se nějakou dobu vyhýbal i přesto, že mi můj hodně dobrý kamarád neustále připomínal, ať se na něj podívám. Nevím proč, nějak mi ten koncept zněl nudně a myslel jsem si, že tohle nebude pro mě. Jsem rád, že můžu napsat, že jsem se spletl. Už od prvního dílu mě tento seriál chytl a nepustil. Zpočátku to bylo hlavně díky parádní castingu a chemii mezi herci (naprosto zbožňuju Donnu, jejíž práce je vědět vše, je to přeci Donna!) ale pak, když jsem v polovině první série začal přemýšlet, jak se tenhle seriál může vyvíjet, tvůrci udělali něco, co mě překvapilo a čím si mě získali. Oni totiž krásně přešli z "CSI" formátu, kdy jeden případ = jeden díl na více dílové epizody, kdy se jeden případ táhne klidně i deset dílů a hlavně kdy my, jakožto diváci, můžeme sledovat důsledky některých věcí, co se staly v druhé či první sérii ještě ve čtvrté sérii. Zkrátka taková skvělá hra s příčinou a důsledkem, kdy hlavní postavy téměř pokaždé nějakým způsobem dožene to, jak se zachovali, to co řekli nebo to, co neudělali. A mě baví sledovat seriál, kde detaily jsou důležité, vše má svůj čas a na všechny dříve či později dojde. Nemůžu se dočkat páté série. Zatím jednoznačných 100 %. ()

MMR

První díl nebyl vůbec špatný, chvílemi mě i pobavil. Ovšem další díly sledovat nebudu, nejsem natolik zvědavý, jak to bude pokračovat... ()

Spooner

Svižné, stylové a výborně natočená pohádka o právnících, která navíc v druhé sezóně výtečně šlape na plyn. Postavy jsou výborně napsané a ještě lépe zahrané, sypou ze sebe jednu hlášku za druhou a i přes ty nejdražší kvádra a pozlátka jsou naprosto lidské a uvěřitelné. Případy by sice mohly být někdy lepší, ale jelikož v druhé sérii ustoupí do pozadí, tak to ani tolik nevadí. Suits se tak po necelé druhé sérii přidává k současné dramatické (nebo snad komediální?) špičce. ()

Davies182

Jestliže Pilot představí dva nejchytřejší lidi v New Yorku, kteří shodou okolností pracují v právnické firmě a pro povedený fórek a hlášku nechodí daleko, potom ano, těším se na další díly ;). ()

lesumir

Gabriel Macht se tady opravdu našel, jeho role je psaná na tělo, stejně jako ten "fancy suit", který nosi! A výsledek? Harvey Specter se stal díky své chuzi, gestům, grimasům, pohybům, mluví a stylu prostě legendou. __ A řekněme si to takhle, pánové, kdo z nás by nechtěl být druhý Harvey? A dámy, kdo z Vás by... em, chápete, ne? ()

CrypzzXD

Další z mnoha televizních show, která neví, kdy to zabalit. Po čtyřech téměř dokonalých sériích se začíná celý koncept a dějové linky opakovat a u sedmé série je to již vyloženě otravné. Je sice milé sledovat všechny tyto sympatické postavy, ale postupem času můj zájem sledovat dokola to samé nenávratně opadnul. V období let 2014 - 2016 se jednalo o jeden z mých zcela nejoblíbenějších seriálů, jehož téměř každou epizodu jsem hltal jedním douškem, ale momentálně si dávám již druhým rokem pauzu a až nebudu mít nic důležitějšího na práci, tak se možná k posledním dvěma (a konci 7.) sériím z nostalgie vrátím. Ale chce to čas a trpělivost... S01 8/10 S02 9/10 S03 10/10 S04 9/10 S05 7/10 S06 7/10 S07 6/10 ()

TedGeorge

Skvělý postavy (Louis a Donna nemají konkurenci), občas zakřípe scénář, ale kolem a kolem tomu prostě nemůžu dát míň jak 5 hvězd. Pokud jste to náhodou doteď míjeli, mrkněte na prvních pár dílů a pak si vemte volno. ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku