Človek nikdy nevie (TV film)

Komedie

Československo, 1980, 70 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

G. B. Shaw sa vždy interpretoval šarmom, vtipom, iróniou či sarkazmom a vo veľkej miere kritizoval malomeštiacke maniere a poukazoval na mravný úpadok spoločnosti. Jeho hra Človek nikdy nevie z roku 1998 je výsmechom spoločenských konvencií, ale určite nepatrí k tomu najlepšiemu, čo napísal. To isté sa dá povedať aj o hre Petra Opáleného, kde sú ďaleko lepšie ironické scény, ako tie komediálne, o ktoré sa niekedy zbytočne pokúšal.(12.7.2011)

• Autogram

Táto "komédia" je dosť vzdialená môjmu chápaniu, a keď bola taká predloha, aj výsledok musel dopadnút rovnako. Nepomohol ani príchod Lasicu, ktorý sa snažil veci objasniť a doviesť do nejakého rozumného záveru. Dve hviezdy len za kvalitné spracovanie a dobré herectvo (hlavne Gregor a Lasica), ale radšej to všetko mali investovať do iného diela. –––– Mojou špecialitou je mať pravdu, keď sa druhí mýlia.(31.1.2020)

Obsadenie: Juraj Kukura, Mária Kráľovičová, Jarmila Koleničová, Marián Zednikovič, Anna Šulajová, Eduard Bindas, Dušan Blaškovič, Martin Gregor, Milan Lasica(12.7.2011)