Pôvodná televízna inscenácia komédie G.B.Shawa.   Autor sa v hre zameral na rodinu, ktorej najviac záleží na spoločenských konvenciách. Rodina až priveľmi lipne na spôsobe obliekania, spôsoboch správania sa a pod. Jediný ľudský rozmer v hre predstavuje spoločenskými predsudkami nezaťažený čašník, ktorý svojou dobrotou a umom s prehľadom uvádza na pravú mieru "zásady vyššej spoločnosti". Dej sa odohráva koncom 19.storočia v prímorskom stredisku na anglickom pobreží. (oficiální text distributora)

fugyx

Obsadenie: Juraj Kukura, Mária Kráľovičová, Jarmila Koleničová, Marián Zednikovič, Anna Šulajová, Eduard Bindas, Dušan Blaškovič, Martin Gregor, Milan Lasica ()

Flego

G. B. Shaw sa vždy interpretoval šarmom, vtipom, iróniou či sarkazmom a vo veľkej miere kritizoval malomeštiacke maniere a poukazoval na mravný úpadok spoločnosti. Jeho hra Človek nikdy nevie z roku 1998 je výsmechom spoločenských konvencií, ale určite nepatrí k tomu najlepšiemu, čo napísal. To isté sa dá povedať aj o hre Petra Opáleného, kde sú ďaleko lepšie ironické scény, ako tie komediálne, o ktoré sa niekedy zbytočne pokúšal. ()

Autogram

Táto "komédia" je dosť vzdialená môjmu chápaniu, a keď bola taká predloha, aj výsledok musel dopadnút rovnako. Nepomohol ani príchod Lasicu, ktorý sa snažil veci objasniť a doviesť do nejakého rozumného záveru. Dve hviezdy len za kvalitné spracovanie a dobré herectvo (hlavne Gregor a Lasica), ale radšej to všetko mali investovať do iného diela. –––– Mojou špecialitou je mať pravdu, keď sa druhí mýlia. ()