poster

Albertův odkaz (TV film)

 • Velká Británie

  Albert's Memorial

Drama / Komedie / Road movie

Velká Británie, 2009, 68 min

Režie:

David Richards

Kamera:

Tony Coldwell

Hudba:

Hal Lindes

Producenti:

Gina Cronk

Scénografie:

Gary Williamson

Kostýmy:

Tudor George
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

 • arcticsky
  *****

  Černěhumorný, přitom velmi subtilní a nostalgický film o válečném traumatu tří dědečků...vlastně dvou. Třetí je ve filmu již mrtev a svérázným způsobem převážen na místo otřesného válečného zážitku k pohřbení. Vynikající je zde několikanásobně "titanicovský" David Warner. A pěkný pohled je i na krásnou Judith. K tomu příjemná stopáž a milé odpolední překvapení je na světě.(26.4.2012)

 • Aky
  ****

  Velmi povedený anglický film, zde notně nedoceněný. Celý jej provází suchý, místy černý anglický humor, herci jsou skvělí, jen snad ke konci již jak vtip tak tempo trošku ztrácely dech.(10.8.2011)

 • nascendi
  **

  Netuším, prečo sa mi tento film nahral na DVR, ani prečo som ho pozeral až do konca. Mám už svoje roky a napriek tomu mi vôbec nebol blízky. Dve hviezdičky odo mňa sú prejavom láskavosti, nie ocenením kvalít filmu. Bol by som rád, ak by David Richards prejavil voči filmovým divákom rovnakú mieru láskavosti a už nikdy si nesadol na režisérsku stoličku.(21.7.2011)

 • Terva
  ***

  60%(4.4.2013)

 • Volodimir2
  ****

  Film je o pocitoch viny a neviny troch veteránov 2. svetovej vojny a snaží sa aj keď len troškou humoru odľahčiť a pripomenúť mladším generáciám hrôzy tejto strašnej vojny. V roku 2000 v Londýne nevyliečiteľne chorý Albert si nechá zavolať do nemocnice svojich kamarátov Harryho a Franka s ktorými bojoval v radoch britskej armády v 2. svetovej vojne. Jeho želaním je byť pochovaný na malom kopci pri Hindenburgu v Nemecku. Tu v apríli 1945 sa stretli s predvojom Červenej armády krátko po oslobodení koncentračného tábora. Ich nenávisť vo všetko nemecké sa preniesla na Nemku, ktorá bola v ich doprovodu. Sovieti ju zabili a oni pre jej ochranu nepohli ani prstom. Títo traja kamaráti ju pochovali na mieste, kde chce byť teraz pochovaný aj Albert.(16.1.2016)

 • Nail
  ****

  Pěkný film o dvou dědouškách putující anglickým taxíkem s mrtvolou svého kamaráda do Německa. Snímek se spoustou nostalgie a hodně kamarádství. Mě se to líbilo.(17.7.2011)

 • hero_bk
  ***

  Netradiční, leč méně zábavná road movie, ve které se tohle vlastně ani zas tak moc neděje. Odpočinkový film na výplň mezi lepšími kousky.(18.7.2011)

 • Veseldaa.!
  ***

  Třetí * spíše za výborný dabing Bohuslava Kalvy. Jinak jde o příběh prostinký, místy zábavný, ale předvídatelný. A David Warner jako Lovejoy z Titanicu mě nostalgicky potěšil. O tom vlastně Albertův odkaz je - o nostalgii a vzpomínání.(26.4.2012)

 • MarekMotor
  ****

  Příjemné, vtipné, leč poněkud polopatické dílko.(15.7.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace