Dr. Strange (TV film)

Fantasy

USA, 1978, 100 min

Předloha:

Steve Ditko (komiks), Stan Lee (komiks)

Paul Chihara

Kostýmy:

Yvonne Wood

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

• Nin

Film, který měl být původně pilotem k nadcházejícímu seriálu. A je to hrozně moc znát. Celý film se příšerně táhne, kdyby byl rozsekán na tři půlhodinové díly, tak by moje hodnocení bylo pravděpodobně vyšší. Jinak se jedná o zpracování stejnojmenného Marvelovského komiksu, kde psychiatr Stephen Strange jednoho dne pozná tajemnou zemi astrálních sfér, zlých démonů a čarodějů a stane se navždy její součástí. Zde velmi nudně zpracované, občas dá někdo ruce před sebe a z nich vystřelí žlutý nebo červený paprsek, nějaké ty čarodějnické hábity, papundeklový démon... Ale i samotný příběh je hloupoučký, na úrovni béčkových hororů - jenže zde žádné brutální vyvražďování (či aspoň zajímavá akce) rozhodně není. Takže se divák poooomalu potácí nudně natočeným "příběhem", kde aspoň hlavní postava je poměrně charismatická (i když i ta občas nechutně přehrává). Abych to shrnul - není o co stát. Vhodné snad jen pro ty úplně nejmenší - když se jim do ručiček nedostane komiks. (3/10)(29.8.2008)

Marvelovky sa nerojili iba posledných cca 20 rokov. Koncom 70tych boli pre TV spracované mnohé komiksy od Stana Leeho ( THE AMAZING SPIDER - MAN, THE INCREDIBLE HULK, CAPTAIN AMERICA ), DR. STRANGE sa mal k tejto sérii pripojiť. Ostal však iba pilot, ktorý zrejme generácia odchovaná na moderných adaptáciách nepríjme kvôli málo dynamickému deju, slabým trikom a celkovému disco looku ( ktorý ja ale vítam ). Možno, ak by vtedy americký diváci dali tomuto charakteru šancu, možno by sme sa boli dočkali kvalitatívne stúpajúcej tendencie.(3.4.2017)