Ideální zbraň

The Perfect Weapon

Akční / Thriller / Drama

USA, 1991, 90 min

• POciSEM

Jeff Speakman to nema lehky. Kamkoliv se v tomhle filmu hne tak se vzdycky najde blbec kterej si mysli ze jeho kung-fu je silnejsi nez jeho. Uz dlouho se mi nestalo abych celej film predpovidal co se stane. Speakman pronasleduje auto zabijaka ale jelikoz to neni Chuck Norris tak nestiha a zastavuje. Sakra ted ho urcite nekdo prepadne. Hop a je tu banda ctyr vyrostku co chtej prachy. Nebo klasicka patracka ve skole bojovych umeni ktera se nezvrhne v pratelske poklaboseni ale v dalsi mereni sil. Mozna kdybych ten film videl jako malej tak by dopadl lip ale tohle dopadlo tragicky. Jedna hvezdicka za nikdy neokoukatelnej Speakmanuv styl boje(15.12.2011)

Tretia a najskôr aj posledna Speakmanovka, ktoru som videl. Hned na zaciatku nam tento profesionalny neherec bez charizmy zatancuje zostavu kenpo. Potom nasleduje niekolkominutova cesta autom behom ktorej si Speakmanova postava zaspomina na svoje detstvo. Je to naivne a roztomile ale tato linia tak nejak funguje a bavila ma. Potom bohuzial zabiju Spekmanovho majstra a on sa rozhodne vypatrat jeho vrahov. Bohuzial sa pri tom patrani sprava jak retardovany a vrcholom je, ze ho oklame skutocny vrah a Speakman zmlati kohokolvek koho mu ten vrah prikaze zmlatit. Je to proste hlavicka ten Speakman. Ale aspon sa fakt vedel bit a jeho styl kenpo s rychlymi rukami bol podobne neopozerany a cool ako Seagalove aikido. Druha polovica filmu je proste neskutocne hlupa ale aspon zabavna. Najviac pobavi utek Toru Tanaky. Ten chlap je neznicitelnejsi ako terminator. Bitiek je dostatok. Po choreografickej stranke su skvele prevedene. Trochu ich kazi len zbytocne vela strihov behom chvatov. Ale neprehladnostou nastastie netrpia. Takze napriek tomu, ze som videl len tri filmy so Speakmanom, tak sa odvazim tvrdit, ze tento uz nikdy neprekonal a pravom upadol do zabudnutia. Sorry, Waco. 6/10.(19.2.2016)

Toto kedysi na VHS uviedol H.C.E. pod názvom IDEÁLNÍ ZBRAŇ. Prvý film v ktorom sa v hlavnej úlohe predstavil nový borec bojových umení, tentokrát kórejského štýlu zvaného KENPO. Po komerčnom neúspechu s ním však PARAMOUNT ďalšiu zmluvu nepodpísal a JEFF SPEAKMAN sa prepadol do odpadových vôd podradných béčok. (27.11.2009)(27.11.2009)

Nejlepsi Speakmanuv film?! tak to sotva na smrtici nabidku a ranu bez milosti to nema ani nahodou u mne tri hvezdy vylozene za Jeffa kterej nikde jinde nebojuje tolik jako tady kdyz za celej film ztriska kazdyho kdo mu vstoupi do cesty jinak je ten film ale hrozna sracka a ze to delal Paramount? no jenom aby si tu s toho vsichni neustrikli do textilu...(15.12.2011)

Ve své době výborný "martial arts movie" s krátkodobou hvězdou Jeffem Speakmanem. Jeff byl perfektní talent na bojová umění. Bohužel měl smůlu na špané filmy a jeho filmový úspěch brzy zaniknul. Film "Perfect Weapon" byl jeho pilotní a nejlepší. Kdysi jsem ho měl i na originální vhs. Dnes už bohužel při sledování tohoto levného béčka zabolí i choreografie soubojů, která je prostříhaná natolik, že z ní bolí oči ... Kamera chvíli nepostojí a nezabere v klidu pár bojových záběrů, ale neustále "překlikává" a vnucuje divákovi dojem, že mu chce ukázat něco víc ... přitom výsledek je tradičně kontraproduktivní. Souboje jsou sestříhané, dnes již neprofesionálně provedené. Ale jako akční béčko je film stále sledovatelný.(4.7.2008)