Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

Saya Kisaragi je veľmi milé, ale niekedy aj veľmi nešikovné dievča. Žije so svojím otcom vo svätyni pri jazere a učí sa od neho umeniu meča. Počas dňa je Saya obyčajná stredoškoláčka, ktorá navštevuje s priateľmi miestnu akadémiu. V noci sa však z milej študentky stáva lovec. Jej korisťou sú bytosti, ktorým sa hovorí "Starí". Majú nadprirodzené sily a živia sa ľuďmi. (Trip)

(více)

Recenze (17)

Mafian 

všechny recenze uživatele

Možná jsem sledováním umírněných žánrů změkl a příčí se mi sledovat gore horory. Nu což, seriál Blood-C není zdaleka takové fiasko, jak se během velké části své délky tváří. Nahodilá epizodická brutalita, nezvládnuté souboje, nesympatické postavy a vyloženě podivné příšery jsou tím, co seriál sráží do modrých až černých čísel. Jiskra naděje však zbyla - příběh. Samozřejmě, zpočátku se nedá mluvit ani o jeho náznacích, ale jak díly jdou, divák je tlačen dál a dál, dokud nedojde ke zkratu. Odhalení je parádní WTF záležitost, která si v mnohém nezadá ani se svými propracovanějšími kolegy a já nad ním téměř žasl. Jo, a Cukrář je zmrd... ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Ne že bych se na to nějak speciálně těšila, ale i přesto je tahle série zklamáním roku 2011. Momentálně mi hlavou víří jen samá negativa a ne a ne přijít na něco pozitivního... možná délka - naštěstí jen 12 dílů. Nebo ten "člověk", co tam občas něco prohodí a obšťastní nás otázkou. Saja je nesympatická kráva s iritujícím hlasem. Kamarádi, otec, cukrář, monstra, to všechno je k ničemu a není na tom nic líbivého. Seriál ovládla cenzura. Boje vypadají všechny stejně (navíc je tu takové to levelování - první slabej a pak chodí na porážku silnější). Hudba se mi nelíbí. Kresba také ne. Nemůžu si pomoct, ale tenhle design postav se k tomu vysloveně nehodí. Je to nudné. Příběh stojí za starou bačkoru. Jako zpěv Saji. Smutné a to Blood+ jsem měla opravdu moc ráda, vždyť to také bylo jedno z mých prvních anime. Nebaví. Fuj série. Jestli, až se probudí, je všechny nezmasakruje, tak budu plakat. A ten pes je ošklivý, zato má ale fajn hlas (narozdíl od přemiloučké Saječiny). Dodatek: i po 12. díle jsem zklamaná. Sajo, Sajo, kašli na lidi, proč je zachraňuješ? Prostě je všechny rozsekej a pak si běž dát čaj... ()

Reklama

animaxis 

všechny recenze uživatele

Sice jsem tomu dal jen tři hvězdičky,ale pořád si myslím že tento seriál si zaslouží více než 48%.Dlouho jsem uvažoval i mezi čtyřmi hvězdičkami.Příběh to nemá moc originální,ale je dobrý a navíc do 12-ti epizod je docela přijatelný.Příšerky kterým se z bůhvíjakého důvodu říká "staří" jsou taky fajn.Vlastně ani ten jejich název mi nevadil,protože je to stravitelné a lepší než "mladí":) ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Souhlasím s daGGosem, že vynést odsudek nad Blood-C není zase tak snadné, jak se možná na první pohled jeví. Pravdou je, že v prvních dílech se seriál drží určitého schematu, v němž se prostřídává život středoškolačky Sayi a Sayi, zabíječky Prastarých. Onu šablonu však můžeme vnímat jako určitý stereotyp, který Saya skutečně žije, což jej poněkud odlišuje od řady obdobně se vyvíjejících anime. +++++ Ve středoškolských scénách seriál diváku předkládá řadu zdánlivě banálních situací, jejichž význam však roste s tím, jak divák i Saya získávají další informace. Ukazuje se, že nevinné a nahodilé je podlé a promyšlené. Ono odhalování se skutečně i na můj vkus zbytečně natahuje a jeho výsledek v podobě víme jakého spiknutí mě příliš nepotěšil, leč přišlo mi poměrně atmosférické a určitě budilo můj zájem o další dění. SPOILER Nebo se jen mě dotklo, když Prastarý poprvé promluvil? Taková naprosto nečlověčí stvůra? KONEC SPOILERU +++++ Souboje sice v jádru všechny mají vývoj "Saye to nejde, červené oči, vše vyřešeno," v něčem však přece vynikají. Pestrost Prastarých mě fascinovala, stejně jako dynamika bojů, nikoliv však díky Saye. Monstra velice brutálně a vynalézavě likvidují osoby Saye blízké, nikdy to však neslouží navození dojetí, což by (skoro) každé jiné anime učinilo, ale pouze čiré, fyzické hrůzy, naprosto nepochopitelné hrůzy, kterou se dle mého názoru daří budovat navzdory cenzuře. Saya nekřičí, že všechny ochrání, během soubojů moc nehysterčí a svým citům dává průchod spíše uměřeně. +++++ Blood-C se nese velmi podivný druh fatalismu. Lidé čekají na porážku, jakoby se nevědomě již svému údělu přizpůsobili a pouze v okamžik zcela konečný prozřívají, že ještě chtějí žít. Saya se po malém poplakání nad mrtvolami dá zase dohromady a druhý den vcelku normálně funguje. Ještě víc to vede k touze odhalit, co je Saya, proč je taková, co se stalo mezi ní a Prastarými. Blood-C - cizost, která fascinuje a požírá můj zájem. Touha po odpovědích sice nebyla ukojena dokonale, repetitivnost jsem také vnímal, ale rozhodně nemůžu popřít to temno, které jsem si v CLAMP kresbě neuměl představit. Mám tu kresbu docela rád. A málem i Blood-C. ()

Larky 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k vynikajícímu The Last Vampireovi a snad ještě lepšímu Blood +, by si člověk řekl, že těžko může být nový seriál špatný. Bohužel tomu tak je. Blood-C je s ohledem na zmíněné seriály (filmy), které mimo jména hlavní hrdinky pojí hlavně upírská tématika dopadl až neuvěřitelně špatně. Máme tu silně nesympatickou hlavní hrdinku, nelogický a pořád dokola se opakující děj (Doporučuji shlédnout aspoň dva-tři díly...takovouhle šablonovist jsem ještě v žádném anime neviděl - jeden díl stejný jako druhý a stejně nudný), velmi průměrnou kresbu, přihlouple vypadající a podivně se spawnující nepřátele a takhle bych mohl pokračovat dál. Seriál tvářící se jako černý kůň sezóny, je spíš uslintanou, těžkopádnou a konopím zfetovanou krávou, která by chtěla býti moc něčím víc, bohužel se jí to nedaří. Jediná věc co mi přišla na mysl během sledování Céčka je fakt, že kamarádky Sayi - ty dvojčata by si zasloužili vlastní hentai serii. Blood-C velmi důrazně nedoporučuji, jde o naprostou ztrátu času...zahrajte CODa po netu, běžte ven, hoďte si hlavu do svěráku, běžte koukat na hentai, obětujte křečka či naprosto cokoliv jiného...vše totiž skýtá lepší využití volného času, než tenhle bezzubý, nudný upír. ()

Galerie (333)

Reklama

Reklama