Kami-sama no memočó: It`s the Only NEET Thing to Do. (TV seriál)

• japonský

神様のメモ帳 It`s the only NEET thing to do.

• japonský

Kamisama no Memo-chou: It`s the Only NEET Thing to Do.

Heaven's Memo Pad

Animovaný / Drama / Komedie / Krimi / Mysteriózní / Psychologický

Japonsko, 2011, 1x48 + 11x24 min

• Larky

První až na anime netradičně dlouhý díl, je velmi solidní. Hošík se jak slepý k houslím dostane do podivného spolku detektivů, jejichž vůdcem je tsundere girl, která u PC tráví prakticky celý život, do toho nějaká ta zápletka, všechno příjemně odsípá, navíc je konec i logicky vysvětlen, takže člověk o nic nepřichází a v pohodě chápe, co, proč a jak se stalo. Jenže - potom přijde druhý díl, který uvedená pozitiva téměř do jednoho maže a stává se tak zdlouhavou nudou, bez pořádného děje, otravných postav, které zprvu působili vcelku příjemně. Kvalitativní propad se u seriálů prostě stává, není to nic šokujícího, nebo nepochopitelného, u Kami-sama no Memo-chō je ale podivné to, že sestup přijde velmi záhy po začátku. Škoda, slibné to bylo. Lepší 2*(26.9.2011)

• SonGokussj

Nebudu zpochybňovat myslící schopnost jedné dívky, která v životě nepracovala, nerada se koupe, je neuvěřitelně chytrá a krásná, protože její jediná strava je "xxx" (nemyslím porno). Je tu totiž jedno vcelku jednoduché vysvětlení. Ona ta dívka má IQ normálního člověka a -všichni- okolo ho mají tak o 50 bodů níže. Normální člověk mezi debilama, takový Přelet na kukaččím hnízdem. To jsme pak hrdinové, když všichni okolo jsou tupci. Naprosto nudné, debilní a nezáživné anime, které si hraje na Gosick. Tam jsem měl podobný pocit, ale bylo to lépe zpracováno. Nestojí vůbec za řeč. Viděno celé. Bohužel. (čekal jsem zlepšení, křivka však šla opačnou stranou). 30%(22.12.2011)

• Madsbender

Videl som úvodnú 50-minútovku a vôbec ma to nechytilo, takže som ďalšie diely ani nezháňal. Dejovo je to pomerne slabé, nezáživné a nudné. Celý námet je veľmi podivný a tvorcom sa absolútne nedarí ponoriť do charakterov s veľkým potenciálom, vďaka čomu iba zostávajú plytké "humorné" alebo "záhadné" archetypy postáv. Slabota.(5.3.2013)

Neet detektívka Yuuko by mohla ľahko konkurovať aj Victorique z Gosicku a to ako svojou roztomilosťou, tak možno i vyšetrovacími schopnosťami. Toho vyšetrovania tam na druhej strane však bolo žalostne málo, zápletky nudné (sklamal ma už prvý diel, no napriek tomu som to dopozeral) a misia epizódy chýba... Malé plus aj za to, že je to zasadené do súčastnosti... Koniec 10. časti ma dosť prekvapili (negatívne - vtf), ale ten záver nebol zlý... Slabší priemer...(20.1.2012)

• Starletka

Viděno v rámci Anime-Planet Secret Santa 2014. Člověk, který mi tenhle skvost doporučil, je buď troll nebo nemá vkus. Sama od sebe bych se na to opravdu nepodívala. Ale brala jsem to jako challenge. Příběh najdete prakticky jenom na začátku prvního (nepochopitelně) extra dlouhého dílu. Mám moc ráda detektivky, ale tady jsem se detektivování moc nedočkala. Případy většinou sice ze začátku vypadají zajímavě, ale jejich řešení bývá těžkým zklamáním, neboť víc než na samotné vyšetřování se zde klade důraz na jednoduché interakce a rozhovory mezi postavami a (samozřejmě na co jiného než) na fanservice. V každém díle se slečny musí navzájem osahávat, koupat se spolu nebo je aspoň jedna z nich polonahá. Mimochodem hned první taková scéna se objevila ani ne 3 minuty od začátku. Animace je klasické moe - všechny postavy vypadají jak přes kopírák a hlavně musí být co nejroztomilejší. Opening i ending se relativně povedli, ale soundtrack je naprosto nevýrazný a ani si ho nevšimnete. Největší kámen úrazu jsou postavy, převším Narumi a Alice, tedy postavy hlavní. Narumi nemá naprosto, ale naprosto žádný charakter, jako kdybyste náhodně vytáhli někoho z pozadí a dali mu hlavní roli. Možná, že to byl záměr, aby vedle něj Alice vypadala zajímavěji a inteligentněji. Alice samotná je sice kawaii, ale prakticky všechno co dělá je, že pořád jenom mluví o tom, jak je lepší než všichni ostatní, a o tom, že je detektiv (kdyby to náhodou někdo zapomněl), brečí a poroučí všem kolem sebe. Takhle si teda detektiva nepředstavuji. Challenge completed. Už nikdy víc. 2/10(23.11.2014)