Epizody(13)

Již potřetí se má divák možnost setkat se středoškolákem Natsume Takashim, jenž zdědil po své babičce Reiko schopnost vidět yōkai (tradiční japonští duchové a démoni). Kromě onoho daru však zdědil i Knihu přátel, do níž Reiko za svůj život posbírala jména nejrůznějších duchů. A protože chlapec nesdílí touhu své babičky jména sbírat, ale naopak je nadpřirozeným bytostem vracet, pokud ho někdo o své ztracené jméno požádá, rád pomůže. Ovšem vlastnit takový předmět znamená mít moc, a tak existuje celá řada yōkai, kteří nechtějí pouze jméno vrátit, ale uzmout si pro sebe samotnou Knihu přátel. (EMIA)

mrtvej pes

První z Natsumeho příběhů, které mě skutečně nebavily. V minulých sériích se mi stalo, že mě některé díly příliš nezaujaly, ale u téhle řady jsem nedokázala udržet pozornost a vnímala jsem jen to, že už jsou zase závěrečné titulky a já vůbec netuším, o čem posledních dvacet minut bylo. Jsou to silné hvězdy - už kvůli jisté nostalgii -, ale přes tři se nepřehoupnu. ()

ing.man

Pořád je to dobré, ale charakter epizod je už trochu jinde. Je to asi důležité abyste udrželi diváka, ale mně už u toho chybí to okouzlení, které jsem prožíval v první sérii. ()

Elerrina

Třetí série mi přijde celá trochu slabší kvůli často se opakujícím motivům. Zase tu máme lásku mezi yokai a člověkem, zase tu máme lehce hororové epizody s nějakým bubákem, zase vzpomínku na Reiko a na Natsumeho dětství. Z těch originálnějších zbývá skvělá dvojepizoda 6 a 7 - první střetnutí Natsumeho a Natoriho se zaklínačským klanem Matobů a jejich neodolatelně slizce roztomilým yakuzáckým šéfem, a pak další výborná dvojepizoda 10 a 11 - s démonkou, která posedne Natsumeho přítele Tanumu a nutí je oba, aby pro ni našli ztracené střípky rozbitého zrcadla. Oba ty příběhy kladou zajímavá morální dilemata a typické je, že ani ten, kdo je prezentován jako padouch, není vlastně tak úplně zlý. A pak mě ještě dojala epizoda 8, která je působivým rozloučením s malým lišákem, kterého Natsume potkal v první sérii. ()