Higurashi no naku koro ni Kira

• Japonsko

ひぐらしのなく頃に煌

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2011, 4x29 min

Táto štvordielna OVA má veľmi daľeko od seriálu, žiadna krv, psycho scény, vraždy..... avšak zas nič hrozné a nepozerateľné to nebolo. Občas sa na tom zasmiať dalo....(30.8.2012)

Na předchozí tři série to nemá (žádné napětí, žádné vraždy, atd.) Tvůrci asi chtěli něco odlechčujícího a tak stvořili tyto čtyři díly. První se mi celkem líbil (byl takový úchylný), druhý byl divný, třetí lehce přihlouplý, ale zato čtvrtý díl o malé Rice z minulosti byl senzační, parádní a vážně vydařený. Původně sem chtěl dát jen tři, ale díky tomuto čtvrtému dílu zvyšuji na čtyři.(21.1.2014)

• Starletka

Prostý sprostý fanservice, nulový příběh, žádný vtip. Tedy všechno co mě štvalo na první sérii a víc. Kromě toho mám Higurashi celkem ráda, tak jsem tomu dala šanci, ale bohužel nemám penis ani pedofilní sklony. 0/10(23.3.2015)

Je to fansevice a je to dosť vidno. Síce som sa miestami nasmial ale od prvej série a vlastne od celého higurashi to má dobre ďaleko, najmä čo sa týka atmosféry. Ale ako také uvolnenie sa to dalo pozrieť. Bonus za hajlujúcich tranzvestitov na konci mahó sódžo dielu. 7, že som dobráčisko.(23.6.2012)

• DaweForeman

Klasický klišovitý OVA, které je v tomhle případě nemístné. První až třetí díl odpad, čtvrtý měl alespoň něco do sebe a proto alespoň jedna hvězda za snahu.(9.3.2014)