Plot Device

Krátkometrážní / Akční / Fantasy / Romantický

USA, 2011, 9 min

Nápadité, promyšlené a vtipné. Aneb dávejte si bacha, co si na netu objednáváte:) A chlapec bude zřejmě velmi specifický filmový fanda. V úvodu jde vidět, a ti, jež jsou již společností Asylum protřelí, a znalí jejich parádními plakáty, si možná povšimnou, že hlavní hrdina má na zdi plakáty k jejím "mockbusterům" Titanic 2, Sherlock Holmes a Transmorphers. Mile zapůsobí úsměvný "kreslený" bonus v závěrečných titulcích.(8.8.2011)

Hlavný hrdina si cez internet objedná akési záhadné zariadenie, ktoré, ako sa neskôr ukáže, slúži na premenu obyčajného sveta, do svetov rôznych filmových žánrov. Zápletka možno nie je najzložitejšia a najoriginálnejšia, rozhodne ale dokáže baviť celých deväť minút a jednotlivé žánre film vystihuje trefne a vtipne.(3.7.2011)

Myslíte si, že je váš život celkem nudný a vy byste s tím chtěli něco udělat? Tak přesně tohle si řekl i hrdina tohoto nápadité krátkého filmu a objednal si zařízení, které mu přinese něco trochu nového do života. Stačí zmáčknout a ono se něco bude dít. Ať už dobré nebo zlé. Tohle je nahodilé. Dobrý nápad, který je skvěle formálně i dějově zpracován. Navíc nechybí vtipná pointa.(30.9.2014)

Kde si objednám tu hračku?:)(5.7.2011)

Docela povedená zápletka, která asi nepatřila k těm méně nákladným.(5.7.2011)

Vypadá to pěkně, ale není to zrovna strhující.(11.7.2011)

Hrozně se mi líbila ta parodie na filmnoir voiceover a indie-filmy.(6.5.2012)