Protože je to podle skutečnosti a na první pohled se tvůrci snažili co nejvíc se držet faktů, promíjím jim trochu odbyté vyšetřování a na vrahovu vinnu zaměřené zpracování. Vlastně mě totiž až do chvíle, kdy Ted utekl na Floridu nedokázali přesvědčit, že by proti němu měli vážně nějaké důkazy. Jinak celej film táhne Mark Harmon. Policajti jsou až příliš přesvědčení, kdo tím vrahem skutečně je, jako by věřili a ne věděli. A Mark Harmon byl i dobrá volba typově. Má to stejný charisma, jako měl Ted. Kdyby on svou roli nezvládl tak dobře, snímek by byl doslova o ničem. Ale zvládl, a tak vidíme Teda jako namyšlenýho, sebevědomýho riskujícího floutka, šťastlivce kterýmu všechno vycházi až do určité chvíle, kdy si nabije hubu a pak se z něj stane jen troska, člověk, kterej se už úplně poddal svým choutkám a v koutku duše za to opovrhuje sám sebou. Protože jak si jinak vysvětlit tu jeho cestu na Floridu? Kdyby tam nejel a nezabil tam ty tři holky, seděl by ve vězení do smrti neboli do chvíle, než by ho pustili za dobrý chování.(26.8.2006)

Tak.. ukrutne... dlhé... tak... ukrutne... nudné. A pritom Ted Bundy skýtal taký potenciál... Fajn je zrejme to, že bude pomerne faktograficky presný.(28.7.2015)

Stopáž je sice dlouhá, ale to pro tvůrce skýtá jednu neopominutelnou výhodu, a to představit celý případ v co nejkomplexnější podobě. Zároveň snímek nemusí trpět neduhem jiných sobě podobných, tedy inspirovaných činy reálných sériových vrahů, a to sledovat případ především z jedné základní perspektivy (pohled vraha/pohled vyšetřovatelů). Při prostoru, který dostal Deliberate Stranger není problém rozvíjet několik úrovní, aniž by bylo nutné cokoli uspěchat či zjednodušovat a všechny roviny se zcela organicky prolínají a doplňují (Bundy, jeho rodina a přátelé, vyšetřovatelé, oběti, rodiny obětí a další více či méně zúčastnění). Výrazným motivem filmu je snaha ukázat na šíři dopadu Bundyho (obecně kteréhokoli jiného vraha) činů na nejširší okolí. Obětí vražedného činu není pouze usmrcená osoba, jak to bývá zobrazeno obvykle, ale sledujeme, že oběti jsou všude, od příbuzných zavražděných po Bundyho přátele a rodinu. Dobře to vystihl jeden z vyšetřovatelů v posední třetině filmu „Bundy nás dostal všechny, nejen své oběti, je zlem, které se od něj šíří jako vlny od kamenu vhozeného do vody“. // Mark Harmon je jako Bundy vynikající. O tom svědčí už jen to, že i když jsem věděl jaká zvěrstva má (Bundy) na svědomí (což bylo ve filmu ještě hodně mírně zobrazeno), tak si mě podvědomě nějakým způsobem získal. Pro ilustraci jak Harmon k Bundymu charakterově pasuje, se nabízí například Bundyho poslední rozhovor, natočený jen několik hodin před jeho popravou (1989). // Konečně, Deliberate Stranger je dobrou ukázkou toho, že tříhodinový televizní film může být i přes velmi pomalé tempo a v zásadě absenci drsnějších záběrů velmi zajímavý (na rozdíl od třeba od To Catch a Killer o „vraždícím klaunovi Gacym“) a lepší než kdejaký „šokantní“ dokument. Velmi dobré čtyři, skoro pět.(24.8.2014)

Výborný televizní film snad i nejvíce podrobně natočený k případu Teda Bundyho.Film Bundy je sice taky dobrej ale za tímto klenotem pro fandy krimidramat o masových vrazích lehce pokulhává.Je to možná i tím že tento film má 2 části, a tak podrobněji rozebírá tento nechvalně proslulý případ.Přesto je plný napětí a děje.Dobře provedený televizní film.(3.8.2012)

• danecek24

44. Zlatý Glóbus za rok 1986 - nominace (1) - Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Mark Harmon(24.2.2009)