Mnoho povyku pro nic (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1972, 111 min

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (2)

Vinohradský Shakespeare, naposledy na ČT vysílaný v roce 2004 (!), v záznamu sice černobílém, stařičkém, ale o to cennějším. Neb se zde potkává nejen oblíbený traumpaar Hanzlík / Kolářová, ale mladí se tu také setkávají s klasiky typu Nezvala nebo Hanuse, což je milé. Z miláčků tu mám Maciuchovou, které Vinohrady daly mnoho. A Shakespeare jako takový? To je kapitola sama pro sebe. Doposud jsem neviděla ještě moderní převyprávění Branagha, ale díky této exkurzy se cítím samozřejmě mnohem lépe vybavenou pro živé divadlo.(9.9.2017)

Zřejmě mé první setkání se Shakespearem. Coby malá holka, ještě školačka, jsem byla nesmírně zaujatá dvojicí hlavních hrdinů. Dnes už vím, že nejde jen o Beatric a Benedicka, káždopáně, ta chemie, která fungovala mezi Hanzlíkem a Kolářovou, a kterou v té době využili ještě několikrát v dalších filmech (viz. Léto s kovbojem...) byla neuvěřitelně silná. Ráda bych to viděla znovu, protože věřím, že bych tam našla spoustu dalšího. Ale i tak to pro mě zůstává nezapomenutelným zážitkem!(22.4.2014)