• Tommassi3

"Ne, my se nechováme jako voni, my jen používáme jejich vlastní zbraně !!" No, do prdele, tak takový průser jsem vážně nečekal !! Ta nevyrovnanost !! Tahle minisérie mě navnadila faktem, že natáčení probíhalo u nás v Brně, nicméně, už při první epizodě Zrozen bez porodu jsem se bavil, jak si tvůrci mapou Brna vytírají prdel, nad to se však samozřejmě bez větších potíží dokážu povznést, ne už však nad extrémně kreténský scénář probulvárního paranoika Josefa Klímy !! Potenciál tam je cítit na kilometry, což však Klíma zabije s křečovitostí sobě vlastní naroubováním hlavní linky kolem tajemného, když to napíšu, zní to ještě hloupěji, Zahálky, Kukura po předchozí epizodě dost pookřál, na všechny tři příběhy, přičemž i díky tomu se zavřenýma očima odhalíte jeho amatérismus !! Postavy jsou ploché jako kluziště zimního stadionu před mistrovstvím světa, zápletka přitažená za vlasy tak mocně jako pravěká žena v době páření, klišé v té nejodpudivější formě odhaluje, jak zde zcela fatálně schází jakýkoli nadhled !! Je zcela jisté, že k natočení dobré akční záležitosti v našich poměrech potřebujete především typově i žánrově vhodné herce, tady bych ocenil obsazení výborného Michala Dlouhého a Jiřího Dvořáka, dál už však casting není příliš za co chválit !! A nutno říct, že kromě Daniela Bartáka a jeho geniálního soundtracku, ten se neskutečně povedl, vlastně nikoho dalšího !! Renč se svojí snahou napodobovat ty, jimž nesahá ani po kotníky, naprosto selhává, jako by nevěděl, co je český divák ochotný ještě skousnout, Karel Fairaisl a jeho kamera si s akcí absolutně nerozumí, a tak se nejraději točí a točí a točí, že by se z toho protočily panenky i letadélku Káněti, nicméně ta závěrečná se střílením mezi oči opravdu stojí za to, ačkoliv tady se tlačilo na pilu už opravdu příliš.. Škoda jen, že podobných momentů zde moc nenajdete, zato se můžete bavit počítáním neodpustitelných dějových lapsů, přičemž to finále na nádraží jich nabízí hned několik, třeba když Dvořák s kolegy běží po schodech za Dlouhým stejnou cestou, ale vyběhnou úplně odjinud, děr ve scénáři a dokonale prasáckých dialogů..(6.10.2013)

• igi B.

Áááha! Tak další historky >ze života< pilné pani Podlipné, tentokráte je to vy-dí-rá-ní (hm, na hrubý dírání hrubý záplatování, zas... ...ale proč je to tak utahané, vypocené a blbé?) a na četu to frčí, fejsbůk a tak, blázinec nevyjímaje, zmatky (a to proč jako tahle scénka tam byla?) s panem Kalivodou, no hotovej přelet nad hnízdem kr/kavčím... Hmmm... Hustýýý! Fak Filipe, ty seš tak dobrej!!! A ta Vilhelmová je fak tak úžasná... Hlavně poznat KAM KDO patří - a nekalit u toho moc vodu, že... . . . A ještě nějaká ta ekšn hoňka tunelová v auťákách (hm, trochu kách...), spiknutí proti spiklencům (Zahálka nezahálí, jenom chcanky kalí... ffftipný že?), trošku tý armádní korupce (jojo, tichá voda Dandy Tichý břehy mele, za tím bude ruská vláda, ano pane Klíma - ale aby v tom nebyla nějaká židovina zase, že...), scénáristické bláboly (ano, vyhrává nejsilnější, debile) a tak dál a už je to zase srajda na kvadrát... Tak nic, holá prdel trochu kyselá, srajdy patří krutě do odpadu, stádu chléb a hry, užívejte blaze a zdravíme do blázince! A penizé do Belizé a šupšup a neopustit maminku!!! A ještě nějaký ty pifpaf naféroffku nakonec a jekoty pro kokoty a... . . . A je to... - - - P.S. Tak jsem furt čekal na ty telefonovací >p.p.< a slabý teda - takže tentokráte místo herny vyhlášenej pajzl s pívem z Pejřímova, děkujeme Fildo, ale tam děcka z fildy nepoutněj a brzo se tam zavírá, no snad se dotřetice polepšíš... °-/ - - - - - (Poprvé zas s kyselou prdelí proprckáno 22.1.2012 studijně na >kruté jebničce< , hovnocení 14., krutosrář zde druhdy jako druhý - 22.1.2012)(22.1.2012)

• Rosalinda

Celkem slušný potenciál, který tvůrcům zbytečně prošuměl mezi prsty. Režie pána Renče to celé dokonale zabila. Bohužel to nebylo poprvé a zřejmě ani ne naposled. A téměř všudypřítomná hudba Davida Bartáka byla, alespoň pro mé ucho, příšerně otravná, hlasitá, nevhodná... Zkrátka námět a casting OK, provedení KO.(22.1.2012)

• Radiq

Bacha na to. Spojení jakyhosi právníko-detektiva se sestrou z psychiatrie může někomu připadat jako skvělý kriminální duo. No, mě moc ne. Ale to je jedno. K případu: vydírání fotkama je sice hnus, ale kdyby ho měla fakt ráda, tak mu odpustí, chch. Ještěže tam hrála Vilhelmová a sympaťák Dlouhý. Jednou se to skouknout dalo, ale podruhé už by mě to vykostilo.(11.7.2015)

• klima777

Nelíbí se mi to. Hrubě nelíbí. 1) Film takořka návodný (ve stylu "vezmem zákon do svých rukou"); zároveň bez jakékoliv stopy nadhledu. 2) A není pan scénarista taky paranoidní? 3) Nemám ráda bulvár, pivní žvásty, jakož i neumětelství (lhostejno na kterém poli usilování a snažení lidského). Suma sumárum: Jedna skomírající hvězda na poslední chvíli vytažená odkudsi z žumpy.(23.1.2012)

• - Ve filmu byl použit úryvek z inscenace Národního divadla Brno "Zaslíbení", režiséra Zdeňka Plachého. (Terva)