Amazonka s Brucem Parrym (TV seriál)

• Česko

Amazonie s Brucem Parrym

• Česko

Po proudu Amazonky s Brucem Parrym

Amazon

Dokumentární

Velká Británie, 2008, 6x59 min

Bruce Parry

Dokonalé a Bruce Parry si zaslouží ne metál, ale minimálně královský titul. CO všechno je ochoten podstoupit, nad tím často nevěřícně vrtím hlavou (třeba ta zvracecí epizoda). Navíc podává nezkreslený obraz současných podmínek přírody a lidí kolem Amazonky, kdy zjistíme, proč snahy ekologů nejsou až tak pozérskou akcí.(20.11.2013)

Britský dobrodruh Bruce Parry mě fakt nadchnul. Nedělá ze sebe ko***a a krom toho, že je moderátorem se taky aktivně podílí na práci a úkolech, které musí místní obyvatelé vykonávat denně. Very good Bruce, go for it! Verdikt: 5* a 90 %(16.8.2012)

Já pevně doufám, že tenhle dokument dostane nějakou cenu a že díky tomu naprosto ubohá dramaturgie ČT koupí práva na jeho vysílání, protože tohle je pecka pecek. Nejen, že je radost sledovat Brucovo dobrodružné cestování napříč Amazonií, ale i fakt, že v každém díle si klade otázky ohledně životního prostředí na které hledá odpovědi dělá ze sledování Amazonu mimořádný zážitek. Všechno si vyzkouší na vlastní kůži, ať už pobyt u domorodých kmenů nebo těžbu zlata. Je paráda sledovat a poslouchat skutečně inteligentního chlapa ze srdcem dobrodruha, neztrácejícího respekt ani k nejmenším formám života, který umí spojovat věci do souvislostí, který umí říct, tak tohle nevím, ale rád se poučím, tak tohle neumím, ale rád se to naučím, který vrací slovu Homo sapiens samotnou podstatu. Amazonka je nádherná, co nádherná, přenádherná, ale pokud si my všichni neuvědomíme, že jsme jen pouhou nepatrnou součástí života na téhle planetě a nezačneme respektovat svoje okolí, brzy se na Amazonku budeme dívat jen v podobných dokumentech.(19.7.2011)

Super dokument o Amazonii. Bruce bol sympatak a jeho sprievod Amazoniou bol putavy. Hlavne casti s domorodymi kmenmi a ich ritualmi. Niektore tie cajiky by som dal aj ja, no grckat 4l vody len preto, aby som mal mozno nejaky zazitok v sne by bola asi tazka volba. Zaujala aj tazba dreva, resp. zlata. Pacilo sa mi, ze vyskusal vsetko co sa mu naskytlo. Jeho cestu som odsledoval celu a bolo to fakt zaujimave. Videl som uz viac dokumentov z tejto oblasti, no tento bol asi najautentickejsi.(31.7.2017)

Sympaticky moderator, taky ludsky a pokorny. Dokumenty velmi profesionalne a nevsedne, len malokto vyskusal a zazil na svojich cestach to co on(9.11.2014)

• - Skutečný pramen Amazonky našel český geolog a hydrolog Bohumír Janský, čímž ji stanovil nejdelší řekou světa. Amazonka tak překonala Nil o 500 km. (M.B)