poster

Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago

 • Japonsko

  ベルセルク 黄金時代篇Ⅰ 覇王の卵

 • Japonsko

  Berserk: Ougon jidai-hen I - Haou no tamago

 • Japonsko

  Berserk: Ōgon jidai-hen I - Haō no tamago

 • USA

  Berserk: Golden Age Arc I - The Egg of the King

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2012, 77 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Prochy38
  *****

  Bezprostředně po dokoukání seriálu vychází tato filmová série. Zatím tedy jen první díl. A já mám fakt radost, že moje hrdiny nemusím opustit nadobro! Jde sice stejně jako u Hellsingu v podstatě o restart, ale jsem zvědavý, kam nás filmíky zavedou. Jestli odhalí víc a víc ze zakoutí a jestli otevře závěr neukončený seriál.... Na to si rád počkám. Film je graficky jinde než seriál z 97ého. Není to ani lepší ani horší, je to jiné. Ale mně se to přesto líbí. V čem ale film postoupil o míli dál, je hudba. Tento soundtrack vážně stojí za to. A jak v seriálu chybělo, tak zde každá bitva díky hudbě nabývá epických rozměrů. Moc se mi to líbilo! Tak se dočkat dalšího dílu!(21.11.2012)

 • esopesokeso
  *****

  Nie som fanúšik japonských anime, ale Berserk je veľmi zaujimavá záležitosť.Ked som pozrel prvý diel, tak jediné pokračovanie, ktoré bolo dostupné bolo v jeho nízkorozpočovom seriále Kenpū denki Berserk z roku 1997.Keď že mal naozaj pútavý príbeh, rozpracovanú psychologiu postáv, obrázky s emociami, drsný príbeh o splnení sna s prekvapivými zvratmi stále som sa k nemu mimovoľne myšlienkami vracal hocikedy uprstred dňa... a tak som sa pustil aj do čítania mangy.Škoda, že je v češtine preložených málo epizód.Každopádne Berserka doporučujem aj ľudom, čo ťamančiny moc nemusia.Tretia časť trilógie Berserka by mala byť s ang. titulkami koncom júna 2013.(1.5.2013)

 • Radek.SCH
  ***

  Musela se dostavit situace, kdy původní (seriálovou) předlohu sesekáte a snažíte se nacpat do třetinové stopáže. A uděláte to tak, že vynecháte většinu "nepotřebných" scén a necháte tam jenom zvraty. Takže přijdete o všechno to postupné budování vztahů a postav. A právě tyhle scény byly důvod, proč se mi původní verze tak líbila. Nehledě na parádní hudbu a náhled do psýchy postav, ale třeba i ta primitivní animace měla v sobě víc energie a tvořila mnohem lépe atmosféru, než tahle pastelová nuda. - 60 %(15.6.2012)

 • Hees
  ****

  Ide v podstate o znovu vydanie staršieho geniálneho anime Berserk z roku 1997 v novšom graficky vyspelejšom kabáte čomu samozrejme dopomohli nové technológie. Pôvodný Berserk, ale aj tento sfilmovaný čerpá z mangy rovnakého názvu. Anime, ktoré je vytvorené nám predostrie príbeh len z veľmi malej časti mangy a to tej, ktorá bola u fanúšikov najpopulárnejšia a to Golden Age Arc. V mange je najskôr vyobrazená budúcnosť a potom nasleduje rozpamätávanie Gutsa a rozprávanie o predchádzajúcich udalostiach a to je presne tento príbeh (minulosť). Prvý film je dôstojným znovu vydaním pôvodného, ale jeho kvalít nedosahuje. Trpí možno kratšou dĺžkou (plus pár minút mohlo zobraziť podstatné udalosti) oproti druhému a tretiemu filmu. A tiež sa mi niektoré situácie zdali zrýchlené čo bolo na škodu veci. Preto stále odporúčam pozerať starší kúsok a potom ak sa bude páčiť siahnuť po tomto filme a po ďalších dvoch. Bez tých pár výčitiek, ktoré mám len konkrétne k prvému filmu je to plnohodnotná zábava. Baví hlavne ak prejde nejaký čas od videnia staršieho anime http://www.csfd.cz/film/139653-kenpu-denki-berserk/. Ďalší film (pokračovanie) je tu : http://www.csfd.cz/film/318810-berserk-ogon-jidai-hen-ii-doldrey-koryaku/(11.12.2014)

 • Toshiro30
  ****

  Ach jo...... Jak to přesně vystihnout......Na jednu stranu vizuální extáze a nadšení z toho, že se konečně podařilo oživit jedno z nejlepších anime, co jsem měl možnost shlédnout a které mi celkem hodně změnilo pohled na život a jeho smysl. Z té druhé strany musím být bohužel celkem kritický. Největší slabinou je osekání původní seriálové předlohy respektivě díly 1 až 10 z 25 na pouhých 76 minut. Absence rozvíjení postav, filozofických debat, hudby a úžasné atmosféry. Přitom se jedná o fantastické anime, klidně by mohlo mít i 150 minut. Všem doporučuji podívat se na Berserka z roku 1997. Pochopíte ho do hloubky, což tahle novela bohužel nedokáže poskytnout. Přesto jsem zvědavý, jak se tvůrci poperou s excelentním závěrem a jak to bude pokračovat.(20.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace