Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago

Berserk: Ōgon jidai-hen I - Haō no tamago

Berserk: Golden Age Arc I - The Egg of the King

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2012, 77 min

Bezprostředně po dokoukání seriálu vychází tato filmová série. Zatím tedy jen první díl. A já mám fakt radost, že moje hrdiny nemusím opustit nadobro! Jde sice stejně jako u Hellsingu v podstatě o restart, ale jsem zvědavý, kam nás filmíky zavedou. Jestli odhalí víc a víc ze zakoutí a jestli otevře závěr neukončený seriál.... Na to si rád počkám. Film je graficky jinde než seriál z 97ého. Není to ani lepší ani horší, je to jiné. Ale mně se to přesto líbí. V čem ale film postoupil o míli dál, je hudba. Tento soundtrack vážně stojí za to. A jak v seriálu chybělo, tak zde každá bitva díky hudbě nabývá epických rozměrů. Moc se mi to líbilo! Tak se dočkat dalšího dílu!(21.11.2012)

Nie som fanúšik japonských anime, ale Berserk je veľmi zaujimavá záležitosť.Ked som pozrel prvý diel, tak jediné pokračovanie, ktoré bolo dostupné bolo v jeho nízkorozpočovom seriále Kenpū denki Berserk z roku 1997.Keď že mal naozaj pútavý príbeh, rozpracovanú psychologiu postáv, obrázky s emociami, drsný príbeh o splnení sna s prekvapivými zvratmi stále som sa k nemu mimovoľne myšlienkami vracal hocikedy uprstred dňa... a tak som sa pustil aj do čítania mangy.Škoda, že je v češtine preložených málo epizód.Každopádne Berserka doporučujem aj ľudom, čo ťamančiny moc nemusia.Tretia časť trilógie Berserka by mala byť s ang. titulkami koncom júna 2013.(1.5.2013)

Musela se dostavit situace, kdy původní (seriálovou) předlohu sesekáte a snažíte se nacpat do třetinové stopáže. A uděláte to tak, že vynecháte většinu "nepotřebných" scén a necháte tam jenom zvraty. Takže přijdete o všechno to postupné budování vztahů a postav. A právě tyhle scény byly důvod, proč se mi původní verze tak líbila. Nehledě na parádní hudbu a náhled do psýchy postav, ale třeba i ta primitivní animace měla v sobě víc energie a tvořila mnohem lépe atmosféru, než tahle pastelová nuda. - 60 %(15.6.2012)

Ide v podstate o znovu vydanie staršieho geniálneho anime Berserk z roku 1997 v novšom graficky vyspelejšom kabáte čomu samozrejme dopomohli nové technológie. Pôvodný Berserk, ale aj tento sfilmovaný čerpá z mangy rovnakého názvu. Anime, ktoré je vytvorené nám predostrie príbeh len z veľmi malej časti mangy a to tej, ktorá bola u fanúšikov najpopulárnejšia a to Golden Age Arc. V mange je najskôr vyobrazená budúcnosť a potom nasleduje rozpamätávanie Gutsa a rozprávanie o predchádzajúcich udalostiach a to je presne tento príbeh (minulosť). Prvý film je dôstojným znovu vydaním pôvodného, ale jeho kvalít nedosahuje. Trpí možno kratšou dĺžkou (plus pár minút mohlo zobraziť podstatné udalosti) oproti druhému a tretiemu filmu. A tiež sa mi niektoré situácie zdali zrýchlené čo bolo na škodu veci. Preto stále odporúčam pozerať starší kúsok a potom ak sa bude páčiť siahnuť po tomto filme a po ďalších dvoch. Bez tých pár výčitiek, ktoré mám len konkrétne k prvému filmu je to plnohodnotná zábava. Baví hlavne ak prejde nejaký čas od videnia staršieho anime http://www.csfd.cz/film/139653-kenpu-denki-berserk/. Ďalší film (pokračovanie) je tu : http://www.csfd.cz/film/318810-berserk-ogon-jidai-hen-ii-doldrey-koryaku/(11.12.2014)

Ach jo...... Jak to přesně vystihnout......Na jednu stranu vizuální extáze a nadšení z toho, že se konečně podařilo oživit jedno z nejlepších anime, co jsem měl možnost shlédnout a které mi celkem hodně změnilo pohled na život a jeho smysl. Z té druhé strany musím být bohužel celkem kritický. Největší slabinou je osekání původní seriálové předlohy respektivě díly 1 až 10 z 25 na pouhých 76 minut. Absence rozvíjení postav, filozofických debat, hudby a úžasné atmosféry. Přitom se jedná o fantastické anime, klidně by mohlo mít i 150 minut. Všem doporučuji podívat se na Berserka z roku 1997. Pochopíte ho do hloubky, což tahle novela bohužel nedokáže poskytnout. Přesto jsem zvědavý, jak se tvůrci poperou s excelentním závěrem a jak to bude pokračovat.(20.1.2013)