Reklama

Reklama

Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago

  • Japonsko ベルセルク 黄金時代篇Ⅰ 覇王の卵 (více)
všechny plakáty
Trailer 1

Obsahy(1)

Narodený z obesenej ženy sa sirota Guts dostáva do výchovy žoldniera. Napriek neľahkému detstvu vyrastie z tohto dieťaťa silný mladík a veľmi schopný bojovník. Jeho sila mu dovoľuje používať aj masívny meč, ktorý presahuje dĺžku dospelého človeka.
Pri jednom z mnohých vojnových ťažení spoznáva Cascu a charizmatického Griffitha, vodcu žoldnierskej Skupiny Jastraba a držiteľa záhadného prívesku - Behelit. Guts mu očividne padne do oka a stane sa jedným z nich. Medzi členmi družiny nájde skutočných priateľov a postupom času získa pozíciu ako Griffithova pravá ruka.

Toto je iba jedna kapitola príbehu z rozsiahlej manga ságy od autora menom Kentaro Miura. Veľmi temný fantasy príbeh láka stále nových fanúšikov, pretože dej nie je ani po vyše dvadsiatich rokoch od jeho uvedenia v roku 1990 stále uzavretý. V roku 1997 sa Berserk dočkal aj svojho 25 dielneho anime prevedenia, ktoré slávilo tiež veľký úspech. Po približne ďalších pätnástich rokoch sa dostávame opäť k anime, ktoré bude ale na rozdiel od svojho seriálového predchodcu rozdelené do niekoľkých dlhších filmov. Prvý z radu filmov, ktoré majú pokryť dej celej manga predlohy, bude uvedený v roku 2012. Nesie názov Berserk Golden Age Arc I: Egg of the Supreme Ruler a ako jeden z troch filmov nám zachytí časť príbehu „zlatého obdobia“. (Trip)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (65)

novoten 

všechny recenze uživatele

Berserk se vrací tam, kde jsme ho kdysi poznali poprvé a slibuje nám tak odpovědi na otázky, které zůstaly vyvaleným divákům na jazyku po poslední epizodě seriálu. Do více než rozsáhlé předlohy jsem se nikdy nepustil, takže jsem tvůrcům za tuto odvážnou snahu náležitě vděčný. A ještě větší radost mám z toho, že nemusím být vděčný jen za snahu, ale i za výsledek. The Egg of the King totiž mapuje úvodní třetinu anime, která mi při tehdejším sledování přirostla k srdci nejméně a adaptuje ji tak šikovně, že na výtky tentokrát s radostí zapomínám. Rozkouskovaná dobrodružství s Kumpanií jestřába vystřídalo svižné rozvržení charakterů, které se sice možná nedočkají očekávané hloubky, ale jejich ikonické rozdělení na vůdce, bojovníka a tvrdohlavou ženskou hrdinku funguje na jedničku. Na lepší prokreslení navíc bude čas ve druhém díle, a tak se můžeme důkladně věnovat klíčovým událostem typu setkání se Zoddem nebo intrikám kolem lorda Juliuse. V nové animaci se totiž jedná o neskutečnou pastvu pro oči, která mě přikovala k obrazovce a i na krátké stopáži mi Guts, Griffith a Casca zalezli pod kůži tak hluboko, že těch pár měsíců do pokračování mi najednou přijde zbytečně moc. ()

Hromino 

všechny recenze uživatele

Nový Berserk ve filmové podobě se mi popravdě nehodnotí snadno. Na jednu stranu je pravda, že jsem očekával horší výsledek, než jakého jsem se nakonec dočkal, ale stejně se většina chyb, jichž jsem se obával, že se ve filmu vyskytnou, nakonec opravdu vyskytla. V prvé řadě je to nová kresba, té jsem se bál nejvíc. Fobie z nové kresby – jo, to může znít divně, ale vzhledem k tomu, že mezi rokem vzniku původního seriálu a nového filmu je rozdíl patnácti let, jsem se docela obával toho, že si na tu velkou změnu v kresbě zkrátka nezvyknu a bude mému oku spíš na obtíž. Navíc po zkušenosti s novým alchymistickým filmem, kde jsem místy skřípal zuby nad onou podivnou kresbou, jsem k filmu přistupoval o to nedůvěřivěji. Smysl to mělo tak napůl. Ze začátku to bylo těžší překousnout, ale po půl hodině už jsem si naštěstí zvykl a i přes mysl stále zaplňující myšlenky ve stylu "vypadá to děsně CG", "Griffith tu vypadá fakt divně" nebo "zlatý původní seriál!" jsem si dokázal kresbu jakž takž užít. Přesto si stále myslím, že statickou animací zahlcený původní seriál má prostě lepší look. Ale dobře, to je jen osobní názor. Další věc, které jsem se obával a která se potvrdila: nedostatečné vykreslení postav a děje. Dobře, to je celkem logické. Stejně jsem však doufal, že bude mít snímek delší stopáž na to, aby zafungovala lépe chemie mezi postavami. Ona zkratkovitost působí místy opravdu jak pěst na oko a pochybuju, že by si mohla od diváka neznalého předlohy některá z postav během sledování snímku získat nějaké bližší sympatie. Nicméně si myslím, že pokud měl mít snímek přesně danou tuhle stopáž, pak to asi nešlo odvyprávět lépe. Ano, v rámci možností to po celkové stránce věci asi nešlo zpracovat nějak výrazně lépe. Pokud měl snímek fungovat jako jakýsi předkrm před chodem zvaným Neanimovaná část příběhu, případně jako takový keksík pro fanoušky původního seriálu/mangy, pak byla jeho funkce splněna na výbornou. Jen mě zamrzela absence původní hudby, resp. nějaké variace na hudbu Susumu Hirasawy z původního seriálu, která – co si budeme nalhávat – tvořila nemalou část prvotřídního zážitku ze seriálu. Dávám slabší 4*, nicméně druhá část mě zajímá, jelikož jsem ji měl v seriálu ještě raději než tu první. Tak jsem zvědav, jak si s tím tvůrci poradí. ()

Reklama

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Pro fanoušky Berserka, tudíž i pro mě, je tenhle projekt více než vítaný. Rozepisovat se o ději tady nebudu... řeknu jen, co mi vadilo. Animace a kresba je opravdu na vysoké úrovni a je to pastva pro oči.... ovšem jen do té doby, než převezme veškeré otěže CGI. Nevadí mi, když se v anime objevují "full-cgi" prvky.... ale tady to vyloženě bije do očí. Upoutávka na druhý díl ovšem vypadá, že by mohla být, co se CGI týče, ochuzena. Nicméně i tak je první film vynikající a určitě nahlodá Berserk-panice k tomu, aby zkoukli i naprosto excelentní původní anime z roku 97, nebo se pustili do šíleně rozsáhlé (a těžce detailní) mangy. ()

sheen 

všechny recenze uživatele

4hodiny famózní anime řežby sestříhaných do hodinky a 10min? Takže, co se od takového výcucu dá čekat? To nejdůležitější, ale opravdu jen to nejnutnější ze seriálu tam je, mě osobně seděla více animace seriálu, než tento modernější kabát. Tomu kdo má dostatek volného času doporučuji shlédnout seriál. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý animovaný akčný historický film. Má veľmi dobrý príbeh o prvotriednom bojovníkovi, ktorý počas storočnej vojny bojuje za peniaze na strane Anglicka, no vďaka jeho výnimočným schopnostiam si ho všimne uznávaná žoldnierska skupina bojujúca na opačnej strane a chce ho získať pre seba. Podarí sa im ho zraniť a dostať do svojho tábora a keďže tu konečne nachádza spokojný život a skvelých priateľov, hlavne samotného veliteľa, rozhodne sa tu zostať a stať sa plnohodnotným členom skupiny. Ale aj tak všetkých čakajú aj mnohé problémy. Spracovanie sa mi páči, síce by som skôr ocenil, keby to bolo ešte o niečo dlhšie, no keďže sa jedná o sériu, nemám s tým väčší problém a aj tak sa tu toho stihne udiať celkom dosť. Už úvodná fáza na mňa pôsobiia veľmi dobrým dojmom, skvelý hlavný hrdina, ktorý je stále nad vecou, zaujímavá žoldnierska skupina, ktorý ponúka veľký potenciál aj do budúcna, pričom je tu viditeľne kladený dôraz hlavne na to priateľstvo, ktoré je zvládnuté dobre a tak mi vôbec nevadilo, že samotný konflikt medzi krajinami je vlastne úplne v úzadí a navyše ma nesklamali ani tie intrigy. Jedine ten jeden fantasy prvok mi prišiel trochu nadbytočný, keďže aj tak je tu úplne osamostatnený a trochu to ruší ten inak reálnejší štýl, ale zase v rámci série to má svoj význam a tak sa nad to dá ľahko preniesť. Takže tu sa je skutočne stále na čo pozerať. Akcie je tu dosť a je výborná. Tvoria ju veľkolepé bojové sekvencie, ale aj rôzne menšie akcie, pričom všetky sú perfektne vizuálne zvládnuté, ešte aj tie uhly jednotlivých záberov sa skutočne vydarili, obsahovo mi prišla úplne ideálna a veľkým plusom je aj tá drsnosť, keďže to celé pôsobí tak nekompromisne a tých useknutých častí tiel je tu dosť. Navyše jej aj rovnomerne rozložená po celom filme a tak v rámci svojej kategórie jej ani nemám čo vytknúť. Samotné postavy sú na tom veľmi dobre, hlavný hrdina je prirodzený drsniak, ktorého štýl ma veľmi bavil a poteší aj pár vtipnými replikami, veľmi dobre je na tom aj postava bojovníčky, jedine samotný veliteľ mi prišiel taký zvláštny, ale časom som si aj k nemu našiel cestu. A ostatné postavy sú už bez problémov. Po stránke animácie som nadmieru spokojný, toto je po všetkých stránkach skutočne okulahodiace a sadlo mi aj to drsné prevedenie. A dobre je na tom aj hudba. Takže už s prvým dielom som veľmi spokojný, výborný príbeh, zaujímavé postavy a skvelá akcia, v rámci týchto historických anime rozhodne jeden z tých lepších filmov. 78% ()

Galerie (75)

Reklama

Reklama