Reklama

Reklama

Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago

  • Japonsko ベルセルク 黄金時代篇Ⅰ 覇王の卵 (více)
všechny plakáty
Trailer 1

Obsahy(1)

Narodený z obesenej ženy sa sirota Guts dostáva do výchovy žoldniera. Napriek neľahkému detstvu vyrastie z tohto dieťaťa silný mladík a veľmi schopný bojovník. Jeho sila mu dovoľuje používať aj masívny meč, ktorý presahuje dĺžku dospelého človeka.
Pri jednom z mnohých vojnových ťažení spoznáva Cascu a charizmatického Griffitha, vodcu žoldnierskej Skupiny Jastraba a držiteľa záhadného prívesku - Behelit. Guts mu očividne padne do oka a stane sa jedným z nich. Medzi členmi družiny nájde skutočných priateľov a postupom času získa pozíciu ako Griffithova pravá ruka.

Toto je iba jedna kapitola príbehu z rozsiahlej manga ságy od autora menom Kentaro Miura. Veľmi temný fantasy príbeh láka stále nových fanúšikov, pretože dej nie je ani po vyše dvadsiatich rokoch od jeho uvedenia v roku 1990 stále uzavretý. V roku 1997 sa Berserk dočkal aj svojho 25 dielneho anime prevedenia, ktoré slávilo tiež veľký úspech. Po približne ďalších pätnástich rokoch sa dostávame opäť k anime, ktoré bude ale na rozdiel od svojho seriálového predchodcu rozdelené do niekoľkých dlhších filmov. Prvý z radu filmov, ktoré majú pokryť dej celej manga predlohy, bude uvedený v roku 2012. Nesie názov Berserk Golden Age Arc I: Egg of the Supreme Ruler a ako jeden z troch filmov nám zachytí časť príbehu „zlatého obdobia“. (Trip)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (65)

esopesokeso 

všechny recenze uživatele

Nie som fanúšik japonských anime, ale Berserk je veľmi zaujimavá záležitosť.Ked som pozrel prvý diel, tak jediné pokračovanie, ktoré bolo dostupné bolo v jeho nízkorozpočovom seriále Kenpū denki Berserk z roku 1997.Keď že mal naozaj pútavý príbeh, rozpracovanú psychologiu postáv, obrázky s emociami, drsný príbeh o splnení sna s prekvapivými zvratmi stále som sa k nemu mimovoľne myšlienkami vracal hocikedy uprstred dňa... a tak som sa pustil aj do čítania mangy.Škoda, že je v češtine preložených málo epizód.Každopádne Berserka doporučujem aj ľudom, čo ťamančiny moc nemusia.Tretia časť trilógie Berserka by mala byť s ang. titulkami koncom júna 2013. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

No, kde začít....... V prvé řadě bych měl říct, že sice hodnotím nepopulární trojkou, ale ta sama o sobě nevypovídá o jednotlivých kvalitách a nedostatcích téhle berserkovské verze. Nejde o film špatný či slabý ale hlavně ve vztahu k původnímu seriálu jsou tam přecejenom viditelné rezervy. Jako první diváka praští do čumáku vizuál-někoho příjemně jiného nepříjemně. Seriál byl sice z animační stránky ukázkový příklad znouzectbosti, kde se to díky osekanému rozpočtu hemžilo statickými záběry, ale mělo to rukopis, šmrnc a byl z toho cítit art. Tahle čisťounká moderní animace podpořená kompjůtrama je sice akčnější, pohyblivější a líbivější, ale zároveň je jaksi vyprázdněná, očištěná o animátorův "otisk".. Není to na zblití-to zase né-je to koukatelné a leckomu se to bude určitě i líbit, ale kdo si potrpí na osobité umění tomu to bude připadat "umělohmotně"a vyprázdněné.... Druhá výtka směřuje k celkové zkratkovitosti a překotnému tempu, které nekompromisně tlačí děj vpřed jak v akci tak v dialozích, což zcela zabíjí ten zážitek z obtížné cesty k vrcholu. Především v těch dialozích by se často hodila nějáká ta delší pauza (pohledy do krajiny a hudební podkres) aby ty zásadní rozhovory a myšlenky vyzněly s takovou váhou s jakou by vyznít měly. Seriál byl v těchto pauzách a atmosférických chvilkách někdy až moc rozvláčný, ale působilo to rozhodně lépe než tahle rychlovka kde to spíše vypadá jako že se honem honem musí odbýt nějáký povinný daný text aby se mohlo skočit zase do akce. Všechno jde tak rychle, že Griffith se dostane mezi šlechtu než řeknete švec (tak jakože samozřejmě a mimochodem) a na aspoň základní vykreslení vedlejších postav dojde doufám v druhém díle, protože zatím nezachytíte ani jejich jména.. Na nějáký parádní soundtrack si taky můžete nechat zajít chuť........... Prostě né, v přímém srovnání se seriálem to neobstojí v žádném směru..To ale nutně neznamená, že je to samo o sobě špatné. Kdybych se od toho srovnávání dokázal odprostit, asi bych to mohl dokopnout i k čtvrté hvězdě, to by ale nesmělo jít o 1/3 seriálu(tozn. tu nejnudnější a nejnevýraznější část). ()

Reklama

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Solidní killcount, hezky to uteklo, ale dějově tedy žádný zázrak. Po obsahové stránce je totiž vidět, že toho člověk dost potřebuje znát ze seriálu, na který odmítám koukat, takže jsem moc nevěděl, o čem řeč. Ale úplný průser to nebyl, takže ještě tři hvězdičky, a snad se to v dalších dílech vysvětlí. 50% ()

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Pro fanoušky Berserka, tudíž i pro mě, je tenhle projekt více než vítaný. Rozepisovat se o ději tady nebudu... řeknu jen, co mi vadilo. Animace a kresba je opravdu na vysoké úrovni a je to pastva pro oči.... ovšem jen do té doby, než převezme veškeré otěže CGI. Nevadí mi, když se v anime objevují "full-cgi" prvky.... ale tady to vyloženě bije do očí. Upoutávka na druhý díl ovšem vypadá, že by mohla být, co se CGI týče, ochuzena. Nicméně i tak je první film vynikající a určitě nahlodá Berserk-panice k tomu, aby zkoukli i naprosto excelentní původní anime z roku 97, nebo se pustili do šíleně rozsáhlé (a těžce detailní) mangy. ()

MrPierc 

všechny recenze uživatele

Ze začátku sledování jsem byl velmi skeptický. Anime s prvky CGI ve 3D a navíc v hlavní roli drzý asiat s mečem, který je stejně velký jako on sám. Působilo to na mě, že půjde o další megalomanské a bezduché vyprávění o tvrdohlavém náctiletém pro náctileté publikum. Navíc je zde ve vedlejší roli homosexuální středověký rytíř, který vypadá a chová se jako holka. To mě zaskočilo a chvílemi i vadilo, ale nakonec jsem si zvykl. Naštěstí se ale můj pohled obrátil jako vítr, díky promyšlené zápletce, krvavým středověkým soubojům bez cenzury (lítají střeva, hlavy, nohy, neidentifikovatelné kusy, cáry atp.) a vývoji postav. Nejdříve to působí prázdně, ale pak se vše změní a příběh se dostane do správných obrátek. Místy je to hodně na efekt, ale konec naznačuje intriky a složitější vývoj, než se může na první pohled zdát. Animace je sice podivná (ne však odpudivá, je prostě jiná, než na co jsem zvyklý), ale očarovalo mě hlavně výtečné ozvučení u japonské audio stopy - realistické zvuky kopyt, údery ocelových mečů o sebe, zvuky pohybů. Po trpkém začátku se velmi těším na další díl. ()

Galerie (75)

Reklama

Reklama