poster

Za černou duhou (festivalový název)

 • Kanada

  Beyond the Black Rainbow

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

Kanada, 2010, 110 min

Režie:

Panos Cosmatos

Kamera:

Norm Li

Scénografie:

Bob Bottieri

Kostýmy:

Kathi Moore
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vančura
  ****

  Uf, to bylo vážně... moc. Pokud máte pocit, že už jste všechno viděli nebo že vás už jen těžko něco vyvede z míry, jděte do téhle šílenosti. Nebo radši ne - tenhle film je jako zlá noční můra, ze které se chcete probudit a zapomenout, že něco takového existuje. To aby mi nemohlo být vyčítáno, že jsem nikoho nevaroval :-) Je to naprosté peklo od prvního záběru, a pokud mohu soudit, přijde mi, že se tenhle počin už vydal hodně daleko za hranice hraného celovečerního filmu kamsi do vod videoartu - kdyby se z tohoto filmu vystřihla libovolná část o délce - řekněme - 10 minut, klidně si dovedu představit, že by to pouštěli ve smyčce v nějaké galerii, kde by takovýto bizar v pohodě zapadnul (protože se toho dnes točí tuny, přiznejme si to). Anebo by to taky klidně mohl být velmi podařený videoklip, protože muzika je v tomhle bijáku naprosto luxusní - znepokojující a dokonale ladící s bizarním obrazem. Stejně tak celý ten osmdesátkový vizuál je naprosto odzbrojující a za jistých okolností může přinést skutečně nevšední divácký zážitek. Těmi okolnostmi mám samozřejmě na mysli to, že aby mohl člověk bezproblémově zhlédnout tento film, měl by před tím vypít aspoň tři láhve vína. V opačném případě dost možná usnete nudou.(16.3.2014)

 • Seabeast
  ****

  Mega surreální art, který ochotně vstřebá jen pár jedinců! Ale i mezi nimi se jistě najdou tací, co budou vytýkat plno naznačených věcí a nerozvrstvené myšlenky. Ostatním bude Za černou duhou připadat jako nesnesitelně dlouhý experiment. Debut neznáméno Panose Cosmatose je vskutku podivuhodná audio-vizuální rozkoš, která sice má svůj příběh, ale nehraje hlavní roli. Nepřipadal mi ani zas tak chladně odtažitý, protože v něm jisté paralely a interpretace lze zahlédnout. Je pravda, že některé pasáže mohou být trochu nezáživné, ale pak tu byly zase ty, ze kterých jsem totálně ztratil dech a nebyl jsem schopný vpustit jedinou myšlenku (viz třeba přesně ta v polovině!). Opravdu film pro hardcore fandy bizarností, které ocení jen hrstka.(13.1.2016)

 • Dellamorte
  ****

  Áno. Preveliká tonáž a filmársky to pôsobí skôr relaxačne, akoby to malo upútať divákovú pozornosť. Každý filmový záber napriek tomu upúta a v tom je sila celého snímku. Súhlasím s Jakubom - režisérsky zvládnutá práca pre málopočetnú divácku obec. Panos je ale do budúcna funkčný. To teda je.(11.10.2012)

 • Jordan
  ****

  mám rád retro-sci-fi, minimalistické a psychedelické sci-fi a toto bolo oboje naraz a dosť divné na to, aby som to pochopil na prvý krát, no nebránilo mi to nechať sa vtiahnuť;(23.4.2014)

 • honajz
  odpad!

  Historka, která by vydala tak na dvacetiminutový příběh z Krajních mezí, je roztažena díky samým detailním záběrům, psychedelické hudbě, psychedelickým zpomaleným záběrům a dalšími zbytečnými detailními zpomalenými záběry na neskutečně dlouhou stopáž. Postavit někam podivně a z úhlu kameru, divně to říznout a divně nasvítit a ozvučit ještě nedělá umění, to umí každý blbec na Youtube. Prvních a posledních asi pět minut filmu stačí, abyste si udělali dojem o celku. Divák je zde až to poslední, ale pan režisér se asi - za poměrně drahé peníze - ukojil.(10.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace