Reklama

Reklama

Los últimos días

  • Slovensko Posledné dni (festivalový název) (více)
Trailer

Píše se rok 2013. Po celé planetě Zemi se šíří tajemná epidemie. U lidstva vzinká strach z otevřených prostorů, a ti, kteří chtějí přežít, se schovávají uvnitř budov. Uprostřed zdecimované Barcelony se Marc Delgado (Quim Gutiérrez) vydává na těžkou výpravu s jediným cílem - chce najít svou ztracenou přítelkyni Julii (Marta Etura), aniž by opustil bezpečí staveb a vyšel ven. (cardinals)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Špatně. Všechno špatně. Mdlé postavy, které mě nezajímaly, nudné chození po kanálech, digitální kudrlinky a wtf finále. Po vlažných ohlasech ze Španělska jsem nečekal moc, ale vzhledem k ambicím, které film původně měl a ke kvalitě předchozího filmu režisérů je to zklamání veké. O to víc, že tahle "domácí" produkce je mnohem víc blbě hollywoodštější, než americký debut Pastorů. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrý postapokalyptický thriller. Má pomerne dobrý príbeh odohrávajúci sa niekoľko mesiacov potom, ako ľudstvo zasiahla neznáma nákaza, kvôli ktorej ľudia nemôžu vyjsť do otvorených priestorov a tak sú nútení zostávať v budovách a podzemí. Muža zasiahla nákaza práve vtedy, keď bol v práci, ale teraz so svojim novým priateľom urobí všetko preto, aby našiel svoju manželku, keďže ju nechal doma, ale na ceste ich čaká mnoho problémov. Spracovanie je celkom slušné, ale aj tak sa nezbavím čiastočne rozporuplných pocitov. Môže za to práve táto zápletka, síce v rámci žánru pôsobí pomerne originálne, predsa len nákaza, ktorá ľuďom neumožňuje vychádzať von tu asi ešte nebola, lenže zároveň si nemyslím, že je to práve najideálnejší nápad, lebo kvôli nej sa dej nutne musí odohrávať práve v tých nudnejších priestoroch a to je zároveň aj hlavný problém tohto filmu. Ale inak ma to bavilo, síce hlavne prvú polovicu sa to nesie v pomalšom tempe, ale za to môže fakt, že dej sa venuje dvom líniám, súčasnej a tej, ktorá katastrofe predchádzala, takže aj to mi sadlo. Navyše dej je po celý čas dostatočne zaujímavý, nechýba tu väčšina typických prvkov tohto žánru, pár situácií sa dosť vydarilo a zaujal ma aj záver, takže sa na to pozerá dobre od začiatku až do konca. Čo sa týka akcie, nie je jej moc, nájdu sa tu tri výraznejšie akčné sekvencie a síce žiadna z nich nedokáže strhnúť, ale všetky sú celkom slušné a v rámci filmu mi to stačilo. Herecké obsadenie je bez problémov, hlavné duo mi príde úplne ideálne, bavila ma aj postava manželky a nesklame ani tých pár vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú výborné, veľmi dobrý vizuál, chválim aj ten čiastočný umelecký dojem z niektorých situácií, ani rozpočet nebol najmenší, tu nemám žiadny problém. Takže ma síce trochu mrzí, že pri dostatočne kvalitných podmienkach, či už rozpočet, réžia, obsadenie a podobne si tvorcovia nezvolili v rámci postapokalyptického žánru radšej iný typ zápletky, ale aj tak si nemôžem moc sťažovať, bavilo ma to a má to plno dobrých stránok, takže Last days určite stojí za pozornosť. 68% ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,…ŽE SE JEDNÁ O AGORAFÓBII. OBĚTI PANIKY SI VYTVOŘÍ IRACIONÁLNÍ STRACH Z OTEVŘENÝCH PROSTORŮ.…“ /// Většina španělskejch kousků upoutá svojí zvláštní atmosférou. Stejně jako tohle putování za láskou. Místy komorní, jindy zas komparzu jak namrdáno. Svět zachvátila panika, je třeba vzpomenout na minulost, na to, jak se svět začal rozpadat, ale hlavní šou se vodehrává v současnosti, páč vo tu tady de. Námět zajímavej, ale ten příběh není zase tak výjimečnej. Tím, že nikdo nechce chodit ven (Ani na pivo? Ty krávo, apokalypsa!) je manévrovací prostor omezenej na podzemí a baráky. Taky je tady na můj vkus málo vyhrocenejch situací. A vlastně i ten závěr říká něco ve smyslu, že se vlastně tolik nestalo. Takže jen takovej další pokus vo vytřískání prachů ze světa ,,PO“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vod souseda se šíří puch. Klepal jsem, ale prej se bojí vycházet... 2.) Mám pocit, že svět se mění v hromadu sraček. (nejdřív zkontroluj souseda, jestli to není vod něj…). 3.) Thx za titule ,,majo0007“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Bratři Pastorové se začínají profilovat jako specialisté na civilní postapokalyptická dramata. Los Últimos días mají úplně skvělý a originální námět - důvodem apokalypsy je jakási epidemie agorafobie, strachu z otevřených prostranství. Tentokrát můžu s potěšením říct, že na rozdíl od předchozího Pastorovic filmu (Přenašeči) je zajímavý námět dostatečně využit. Potěšil souboj se zajímavým protivníkem v kostele. Nepotěšily občas uměle vyhrocené šarvátky mezi postavami. Celkově spokojenost. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Vcelku sympatický postapokalyptický mix, dávajúci spomenúť na x filmov (The Road, The Happening, Carriers, Fin, Before the Fall...), ktoré síce môžu byť lepšie, no v zásade to nejako neznižuje jeho hodnotu. Negatívom však pre mňa bola celková pozitívnosť, šťastné náhodičky a detský záver, na druhú stranu ale kladne hodnotím vizuálnu stránku, tajomnú atmosféru a niekoľko adrenalínových scén. Dokopy mi to prišlo ako taká moderná španielska zábava pre celú rodinu :-) ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama