Los últimos días

Daniel Aranyó

Mercedes Gamero

Kostýmy:

Olga Rodal

Vcelku sympatický postapokalyptický mix, dávajúci spomenúť na x filmov (The Road, The Happening, Carriers, Fin, Before the Fall...), ktoré síce môžu byť lepšie, no v zásade to nejako neznižuje jeho hodnotu. Negatívom však pre mňa bola celková pozitívnosť, šťastné náhodičky a detský záver, na druhú stranu ale kladne hodnotím vizuálnu stránku, tajomnú atmosféru a niekoľko adrenalínových scén. Dokopy mi to prišlo ako taká moderná španielska zábava pre celú rodinu :-)(29.7.2013)

A ono se podařilo. Oproti předešlému Pastorovic Paskvilu, ve kterém dominovala hvězdná borovice, se úkrok k plné domácí produkci zadařil a s velmi originální myšlenkou, se bratrům podařilo vytvořit něco z části ( a vrámci žánru ) úplně nového. Španělům se daří a daří a doufám, že bratři příště přijdou s něčím podobně zajímavým.(9.9.2013)

Bratři Pastorové se začínají profilovat jako specialisté na civilní postapokalyptická dramata. Los Últimos días mají úplně skvělý a originální námět - důvodem apokalypsy je jakási epidemie agorafobie, strachu z otevřených prostranství. Tentokrát můžu s potěšením říct, že na rozdíl od předchozího Pastorovic filmu (Přenašeči) je zajímavý námět dostatečně využit. Potěšil souboj se zajímavým protivníkem v kostele. Nepotěšily občas uměle vyhrocené šarvátky mezi postavami. Celkově spokojenost.(28.7.2013)

,,…ŽE SE JEDNÁ O AGORAFÓBII. OBĚTI PANIKY SI VYTVOŘÍ IRACIONÁLNÍ STRACH Z OTEVŘENÝCH PROSTORŮ.…“ /// Většina španělskejch kousků upoutá svojí zvláštní atmosférou. Stejně jako tohle putování za láskou. Místy komorní, jindy zas komparzu jak namrdáno. Svět zachvátila panika, je třeba vzpomenout na minulost, na to, jak se svět začal rozpadat, ale hlavní šou se vodehrává v současnosti, páč vo tu tady de. Námět zajímavej, ale ten příběh není zase tak výjimečnej. Tím, že nikdo nechce chodit ven (Ani na pivo? Ty krávo, apokalypsa!) je manévrovací prostor omezenej na podzemí a baráky. Taky je tady na můj vkus málo vyhrocenejch situací. A vlastně i ten závěr říká něco ve smyslu, že se vlastně tolik nestalo. Takže jen takovej další pokus vo vytřískání prachů ze světa ,,PO“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vod souseda se šíří puch. Klepal jsem, ale prej se bojí vycházet... 2.) Mám pocit, že svět se mění v hromadu sraček. (nejdřív zkontroluj souseda, jestli to není vod něj…). 3.) Thx za titule ,,majo0007“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(1.10.2013)

Nie je to síce Emmerichova deštrukcia, ale vcelku dobre sa na to pozerá, minutáž mi utiekla prekvapivo svižne. Osobne ma zamrzel len Adam a Eva paradájz-hepy-end. Vlastne mi to pripomenulo zmršeného Blade Runnera, keď je po celý čas ponurá atmosféra, na konci vykvitne slniečko a vy si myslíte, že ste omylom prepli na iný film. Ale určite budem mať Pastorovcov v merku.(14.8.2013)