V zemi Jane Austenové

V krajine Jane Austenovej

Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 2013, 97 min

• Johnny.ARN

Hranica medzi tým, čo hráme a medzi tým, aký v skutočnosti sme je veľmi tenká a občas ju človek prekročí. To sa stalo aj v tomto filme. Herci hrali, ale zároveň boli sami sebou. Romantika priam sršala. Situácie mali taký typický anglický humor aj keď miestami poameričtený. Rozhodne nie zlé, Stifflerová máma rulez, preafektovaná blondýnka bavila v každej scéne a ústredná trojica držala dej pevne v rukách. Trošku prekombinovaný záver len vrátil divákov späť do reality. 2 z 5(4.2.2014)

Kdo by nechtěl svého pana Darcyho, případně si prožít podobnou dovolenou? Já jo :o) Příjemná záležitost s nádechem pýchy a předsudku. Zamilovala jsem se do obou herců, jak do Breta McKenzie (fousatům chlapům neumím odolat, jednoho mám taky doma), tak i do JJ Feilda (který mi tedy v mnohých momentech připomínal Toma Hiddlestona, takže důvod přitažlivosti je jasný). S napětím jsem čekala, který nakonec zvítězí :o) Nečekejte od podobného filmu zázraky, hlavně když v něm hraje Jennifer Coolidge :o)(12.5.2018)

I když Austenland oproti knižní předloze leccos změnil, myslím, že je to víc než povedený film. Musí se brát samozřejmě s obrovskou nadsázkou, ale pak funguje výborně - dokazuje to už jen počet hlášek a gifů, co kolují internetem. Navíc JJ jako Henry Nobely absolutně válí, stejně tak Keri Russell se poprala s Jane velice pěkně. Objektivně by to asi na 5 hvězdiček nebylo, ale Austenland je pro mě srdcovka se vším všudy, takže ta poslední hvězdička je čistě přidaná citová hodnota.(5.2.2014)

• kocik1

Austenland je něco jako gigolo bordel pro romantické dámy. Stejně jako si nedovedu představit, že si platím za to, že se ke mně někdo chová jako gentleman, tak se mi příčí hledat na tomhle filmu cokoli vtipného. A romantického? To už i slepice pohrabávající si v hnojníku mě dojímají víc. Mám prostě problém s tématem a s tím nenadělám nic.(29.4.2016)

Tuto komedii je nutno brát hoodně s rezervou a už vůbec ne vážně. Na Jane Austenové jsem taky vyrostla a její romány mě taky nadchly, takže představa dostat se do jiné doby vytane na mysl každému. Tohle je pakt už opravdový extrém, který mě však pobavil, po filmové stránce se to bohužel moc hodnotit nedá nebo spíš hodnotit nechci.(28.11.2014)

• - Když se na letišti ukáže, že je Martin (Bret McKenzie) novozélandský herec, posmívá se mu "Mr. Henry Nobly" (JJ Feild), že určitě musel hrát v Austenlandu proto, že nedostal roli v Hobitovi (2012). Ve skutečnosti hrál Bret McKenzie jak ve filmové sérii Hobit, tak i v sérii Pán prstenů, a to elfa Lindira. (venalce)

• - Natáčení probíhalo v Anglii. (Terva)

• - Herec JJ Feild si skutečně zahrál jednoho z hrdinů románů Jane Austenové, a to Henryho Tilneyho ve filmu Northangerské opatství (2007). (wictoria)