Kdybys tu byl

(festivalový název)
  • Austrálie Wish You Were Here

Na bezstarostných prázdninách v jihovýchodní Asii se ztratí čtyři přátelé. Jen tři se vrátí zpátky. Dave a Alice se navrátí domů k rodině zoufalí kvůli záhadnému zmizení Jeremyho, a když nedlouho potom přijde Alicina sestra Steph, vyjde najevo špinavé tajemství o noci, kdy se její přítel začal pohřešovat. Kdo mezi nimi zná pravdu o té osudné noci? (Fevas)

FlyBoy

Afektovaný a patetický štek o nešťastnej "zhode okolností", ktorý tak strašne chces dolovať všemožné vzrušenia, až to zvádza k hlasitému rehotu. Impotentné zauzlenie a sprčené rozuzlenie ešte šperkuje aj Dave Flannery dreváka Joela Edgertona čo by chodiaceho nemehla, dospelého asociála neschopného sa kontrolovať a napokon aj zľaknutého vyjsť s kožou na trh. Popri pár záchvevoch uchádzajúceho mysteriózna ani štipka ľahkosti, minimálne úsilie ísť do živelnosti a väčšinou iba ostentatívne nátlaky aneb poser sa z tej plasticky narafičenej kalvárie, no neposral som sa...P.S. S dôvtipným, krátkometrážnym jašením sa bratov Edgertonovcov z Blue Tongue Films to moc spoločného nemá...teda až na tu podarenú kameru. ()

Martin741

Dlho som rozmyslal, ci vtedy este mlady herec Joel Edgerton vie hrat .. a myslim, ze vie. Je to talentovany herec. Exteriery na urovni, potom aj to riesenie zapletky. zaujimalo by ma, ci slo o realnu Kambodzu alebo nie : 68 % ()