Star 80

Star 80

Drama / Životopisný

USA, 1983, 100 min

• Fifer

Na IMDB má film dobré hodnocení, takže jsem tajně doufal, že by mohlo jít o skrytý klenot režiséra, který "předběhl dobu" a nebyl pochopen, ale není tomu tak. Navíc každý, kdo si přečte obsah zde na ČSFD nebo příběh Dorothy, už bude vědět zápletku. A nic jiného příběh nenabízí. Eric Bana jako manžel postupně magoří a magoří a Dorothy se od něj odcizuje. Bana nehraje špatně, inspirace byla zřejmá, například tu jsou dvě samomluvné scény u zrcadla (Taxikář), ale jeho postava postrádá kouzlo De Nirova Taxikáře či Nicholsonova blázna z Osvícení. Bob Fosse natočil několik vynikajících filmů, jeho poslední snímek ale můžete s klidem vynechat.(3.7.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,472,990Tržby Celosvetovo $6,650,000(17.3.2010)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(19.5.2006)

• danecek24

41. Zlatý Glóbus za rok 1983 - nominace (1) - Nejlepší herec (drama) - Eric Roberts(23.12.2008)

• - Za kamerou stál dvorní kameraman Ingmara Bergmana, mistr Sven Nykvist. (vendysek)

• - Režisér vycházel z velké části především z novinového článku Teresy Carpenterové, který byl později dokonce oceněn Pulitzerovou cenou. (vendysek)

• - Keenan Ivory Wayan v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)