Texaský masakr motorovou pilou 3D

Texaský masaker motorovou pílou 3D

Texas Chainsaw 3D

Horor / Thriller

USA, 2013, 92 min

Na začátku je krátký sestřih z původní - Hooperova masakru 1974, na který tento film navazuje. Režisér John Luessenhop je na zadečky, neboť je každou chvíli nějaký v záběru. Nicméně to nevadí Alexandra Daddario ho má v těch, tmavě modrých džínách senzační. Jinak Leatherface přeřízne znovu všechno možný. Natočené je to obstojně a má to i slušný příběh. Ale pozor! Nebál jsem se jako u starších kusů. - 60%.(9.12.2017)

• J*A*S*M

Tohle se nikdy nemělo stát. Tak neuvěřitelně debilní film (a tím myslím sakumprásk celá zápletka, nejenom dílčí "nelogické" chování postav, které je v hororech běžné), že ho snad nemůžou ocenit ani ti diváci, kterým nedělá problém při sledování zcela vypnout mozek. Luessenhop by měl jít do vězení za brutální znásilnění Hooperovy klasiky, nejlíp na doživotí. Hodnocení tentokrát zesubjektivizuji směrem dolů, ale nemůžu si pomoct, už dlouho mě něco takto nenaštvalo.(4.5.2013)

• Gilmour93

Předně chci napsat, ať si každý przní Hooperův kult dle libosti, protože pro mě není mezi horory oltářem, na který by se mělo vzhlížet s přehnanou úctou.. Když už nic, tak v tomhle nepříliš navazujícím sequelu alespoň člověk sezná, že elektrifikace se dostala v Texasu i do rakví či že Kožená tvářička na stará kolena zlepšila fyzickou kondici a už neběhá za obětmi tempem netrénovaného paraolympionika. Režisér si sice za pár nápadů nezaslouží přeříznout Husqvarnou na Luessen a hopa, ale na nějaké juchání nad podařeným slasherem to zdaleka není. Alespoň, že ta příroda je spravedlivá. Jak triu scénáristů ubrala na mozkové výkonnosti, tak A.Daddario obdarovala na hrudníku a mě od půle bavilo sledovat už jen to, na kolik knoflíků (a zdali vůbec) má zapnutou košili. V této pohupující se souvislosti je smutné, když rating přístupnosti více řeší odhalené bradavky, než rozříznutí těla vejpůl či sešrotování v drtiči, ale konec zbytečným vzdechům. Leatherface mi připomněl, že bych měl na zahradě prořezat túje..(4.6.2013)

• Pítrs85

Souhlasím s Bloodym, pokud jste ohrnovali rypák nad remakem z r. 2003 (a jeho prequelem), tak tomuhle se můžete rovnou vyhnout. Co na tom, že děj je až zoufale neoriginální (a tam, kde se snaží o nějaké inovace, je to ještě horší), ono tohle téma už je fakt vyrejžované, ale tohle je hlavně neskutečně stupidní. Takže po iksté- 4 mladí retardi (jasně, ani v Nispelově remaku to nebyli zrovna inteligenti, ale mohli jste se kochat alespoň prdelkou Jessicy Biel :p), minivan, Leatherface, motorovka- no a dál už to znáte... Mohlo by se zdát, že natočit pokračování 40 let starému filmu se jeví jako lepší nápad, než mu točit remake, v praxi je to však těžkej omyl, protože Masakr deset let starý měl alespoň jakous takous špinavou atmosféru, tady je však prázdno jak v Leatherfaceově kebuli... Ale co, za tři roky se dočkáme prequelu a za další čtyři třeba remaku tohoto... :) Jo a abych nezapomněl, točilo se vlastně ve tři-dé, takže tu máme jako fakt úplně skvělej záběr letící motorovky přímo vám do xichtu, vau, deset nocí z toho budu mít mokrý sny!!! ;) Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdu za těch pár gore scén, ale totálně vymletej konec mi to důrazně zakázal... Šup do odpadu! Dodatek: Až teď jsem si všimnul, že je na příští rok naplánované pokračování, no jako bych to neříkal... :)(3.5.2013)

• VenDulin85

Tedy... bylo to přesně to, před čím jsem byla varována a přesto jsem se chtěla podívat na vlastní oči. Hororům dám prostor čas od času, takže nejsem bůhvíjaký odborník, ale přesto jsem prvních asi 15 minut měla dojem, že jsem se snad na úložišti dopustila trestuhodného omylu a koukám na nějaký studentský počin. Nebudu to nikterak protahovat, na komentář odpadu většinou neplýtvám místem, takže zkrácené: opravdu, i na mě je to špatný horor, a to jsem citlivka par excellence. Při některých scénách jsem se usmívala, při jiných málem smála. Kdo tu hovoří o překvapivém zvratu v závěru, by asi potřeboval vyšetření, protože děj skončil naprosto logicky a případně, nevěděla jsem, komu fandit dřív (tolik trotlů na malém prostoru...); a kromě jedné nelogičnosti (bacha - jedné, které jsem si všimla, a nespadá pod to fajn nápad nechat naprosto cizího týpka v zděděném hauzu, když jedu nakupovat), kvůli které jsem očekávala ten "zvrat", to uplynulo klidně jako voda. Odpad. Amen.(7.5.2013)

• - Kenny (Keram Malicki-Sánchez) je vlečen do sklepa a táhne sebou dolů po schodech koberec. Po pár minutách, když Heather (Alexandra Daddario) utíká ze sklepa nahoru, je koberec opět na schodech. (Mrs.Blue)

• - Sheriff Hooper (Thom Barry) je pomenovaný po Tobe Hooperovi, ktorý napísal a režíroval prvé dva filmy. (NostraMovies)

• - Záverečnými titulkami film nekončí, nasleduje po nich ešte krátka scéna. (spissky)