Texaský masakr motorovou pilou 3D

• Nizozemsko

Horor / Thriller

USA, 2013, 92 min

• AppleCore

Spoiler: Fuck logic! Naberu týpka, kterýho vůbec neznám. Přijedu domu a nechám ho tam samotnýho. Po příjezdu z nákupu na počest toho, že celej barák vykrad uspořádám párty. Když večírek skončí, dívám se jak moji celoživotní přátelé brutálně umírají. Při útěku lezu do schodů po čtyřech, protože doufám, že tak budu rychlejší. Při útěku ve venkovním prostoru pak ze schodů rovnou válím sudy. Při přeskoku asi dvacet centimetrů vysokýho plotu zakopnu, jelikož jsem v tom nikdy nebyl zrovna zdatnej. Když mi pak pan šerif zcela nechtěně zanechá bednu s důkazy před nosem, zjistím šokující objev, že jsem příbuznej toho magora. Proto ho pak, když mu hrozí jistá smrt, zachráním, protože je mi jedno, že moji přátelé brutálně zemřeli jeho rukou, je to přece můj bratranec. A vůbec mi neni divný, že ho šerif nechce zatknout. Kurva! A to 3D je v názvu proč, když tam stejně tři dé efekt je jeden a ještě k tomu pěkně trapnej? Posledních pár otázek na závěr: Proč se tohle vůbec točí? Proč se to bere vážně? Proč tomu někdo dá pět hvězd? Proč to neni jako komedie myšlený? Bývá v zavřených rakvích uprostřed noci světlo?(1.5.2013)

• Jara.Cimrman.jr

"Dělej, co umíš, bratranče." Tak Leatherface není zlý, je jenom retardovaný a vyznává rodinné hodnoty. Tak fajn, protože v Texasu se evidentně najde dost zmetků na to, aby motorovka měla důvod túrovat. Ovšem mě tedy týpek pobíhající se zdviženou motorovou pilou tradičně spíše rozesmál, ale kdybych nedal hvězdy za sestřenici Heather a provokativní Nikki, tak bych se před svou, již několik desetiletí ukrývanou, zastydlou pubertou, musel stydět.(21.5.2017)

• POMO

Onehdy za starých časov, po dopozeraní Hooperovho originálu, som vo vytržení túžil, aby trval ďalšiu hodinu a pol. Chcelo sa mi na onej symfónii hororovej hrôzy viezť ďalej, vôbec nevystupovať. Texas Chainsaw 3D na originál nadväzuje presne v tom duchu... akurát že úplne zmenil koncept ako komornej klasiky, tak i prerábok z Bayovej produkcie, ktoré súčasnému mladému divákovi lahodili ultra-brutalitou a moderne podanou pochmúrnou atmosférou. Je z nich najmenej krvavý, pochmúrny nie je vôbec, Leatherface v ňom nosí fialový sveter a do deja mu zasahuje konflikt miestnych vesničanov s pozostatkami rodiny Sawových takým spôsobom, na aký divák nie je zvedavý. Scéna na kolotočiarskej púti prekvapila a potešila, a Alexandra Daddario je po dlhej dobe zaujímavou herečkou v slasheri, ale zbytok je scénáristický i režijný omyl, ktorý nenudí, ale všetko čo sa v ňom deje, je v kontexte s hororovou legendou špatne.(7.6.2013)

• Allien.9

Zapomenu-li, že existuje (původní) film z roku 1974 a porovnám "TMMP 3D" pouze s "TMMP" a "TMMP: Počátek"... ugh, má vůbec cenu to dokončovat? Leatherface převrací auta ze střech na boky, hází pilou jako by byla z polystyrénu, slyší přes její řev "hej!" na sedmdesát metrů, ale hlavní hrdinku na deset už ne. Krvavé stopy táhnoucí se přes celý pozemek až do sklepení domu vypadají jako z deseti lidí (nikoli ze dvou), hlavy a ruce jsou na první pohled umělé. Řadím se spíše mezi fanoušky chainsaw-remaků (obecně přitom remaky nemusím), ale musím se přiznat, že u tohohle nudného, fraškoidního paskvilu jsem - se seznamem nesmyslů položeném v klíně - usnula.(17.3.2015)

Nejsem si jistý, co od tohoto filmu mnozí čekali. Jakou inovaci očekávali. Je to Texas Chainsaw, tam nelze nic moc extra měnit. Maximálně okolnosti, základ ale prostě musí zůstat stejný. Ať si kdo brečí jak chce. Texas Chainsaw 3D má dobrý začátek. Počínaje úvodními titulky se záběry z originálu, konče úvodní scénou pro pochopení dalšího děje tohoto sequelu divákům, kteří originál neznají a nebo si ho již moc nepamatují. Poté nastává nejslabší část filmu, bohužel ale i nutná, kdy se film musí nějak rozběhnout, aby to dávalo smysl. Což samo o sobě je nutná klasika, kterou lze zpracovat také dobře, ale v tomto případě díky hercům působí všelijak. Kupodivu se tato část filmu dá přežít poměrně dobře. Největší zásluhu na tom má Alexandra Daddario v roli Heather, kterou jsem si osobně rychle oblíbil. Sympatická, hezky se na ní kouká a z partičky hraje bezkonkurenčně nejlépe a za tím si stojím. Vše se krásně mění s tím, jak na scénu nastupuje náš kamarád s motorovkou (a dalším nezbytným nářadím), Jed Sawyer. Jeho role "retardovaného synáčka", který je prostě na všechny nasraný, protože mu zabili rodinu, je pochopitelná a já bych ty parchanty rozkuchal také. Bohužel už nějak nedokáže rozlišit kdo za mord jeho rodiny může a kdo ne, tak zabíjí každého, kdo není z rodiny. A že je v tom dobrý! :) Přitažené za vlasy? Ale jděte vy vědátoři. Rázem se film dostává do hezkého tempa. Heather začíná chápat jak se věci mají a místní idioti jsou skvělý záporáci u kterých Jedovi chcete pomoc s jejich mordem. Tempo si film udržuje až do konce a samozřejmě Luessenhop myslel i na přiznivce gore. Co by to bez toho bylo za Texas Chainsaw, že? A celkově film dokazuje, že rodina je prostě nadevše! :) Snímku ale bohužel trochu podsekává nohy jeho 3D provedení, jelikož je z vcelku hodně scén vidět, že je kladen důraz na efekt. Což samozřejmě není od věci (fakt jsem měl pocit, že ta motorovka mě za chvilku rozpůlí), ale není dobré to dělat tak okatě. Jako sequel Texas Chainsaw 3D působí dobře, špatnou vizitku originálu opravdu nekazí a já si ho užil. Uživateli bestlama bych ale doporučil na čas si od hororů odpočinout, protože mu očividně lezou na mozek a pak píše takové debility a hází odpady. P.S.: Tvůrci Texas Chainsaw by se také měli už nějak domluvit na názvech filmů. Takhle je v tom hrozný mrdlajs a člověk už skoro neví, co je vlastně prequel nebo sequel čeho a do toho na něj vybafne Texas Chainsaw 4 (2014).(3.5.2013)