Texaský masakr motorovou pilou 3D

Texaský masaker motorovou pílou 3D

Texas Chainsaw 3D

Horor / Thriller

USA, 2013, 92 min

Další pokračování skopičin naše známého retarda Leatherface tentokrát skočí v čase a našemu obtloustlému maskovanému klukovi přibylo pár šedivých vlasů, rozrostla se sbírka motorových pil, ale jinak se vůbec nezměnil. Jeho family mu až na jedinou sestřenku vyvraždili o něco méně retardovaní spoluobčané a tak je to tentokrát jen na něm jak si poradí s další partičkou přiblblých teenagerů (díkybohu za nezbytné kozy !) a vykoná pomstu na vrazích svých příbuzných. A vzhledem k tomu, že jsem člověk co si pouští třeba do zblbnutí oblíbený song, tak se mi texaský masakr na stále stejný způsob nemohl nelíbit.(24.5.2013)

• J*A*S*M

Tohle se nikdy nemělo stát. Tak neuvěřitelně debilní film (a tím myslím sakumprásk celá zápletka, nejenom dílčí "nelogické" chování postav, které je v hororech běžné), že ho snad nemůžou ocenit ani ti diváci, kterým nedělá problém při sledování zcela vypnout mozek. Luessenhop by měl jít do vězení za brutální znásilnění Hooperovy klasiky, nejlíp na doživotí. Hodnocení tentokrát zesubjektivizuji směrem dolů, ale nemůžu si pomoct, už dlouho mě něco takto nenaštvalo.(4.5.2013)

• pan Hnědý

Zatímco Hooperova klasika mě odrovnala psychicky i fyzicky do nejhrubšího zrna díky exploataci, perfektním načasováním a myšlenkám, další díly tu nechutnost, krutost, až příliš okatě zobrazují (efekty slabé). Scénáře na jednom papíře neměli vůbec vzniknout. Vlastně nenávidím každého tvůrce (kromě Nispela za solidní druhý díl), který velkolepě ničí naprostou kultovku (a unikát ve svém žánru) prvního dílu. A Tania Raymonde ty kozičky prostě neukáže.(19.4.2016)

• bestlama

[Viděno v České Republice, vole] Ty krávo, to mě poser kam chceš. Takže na popud místního Džury, hororového znalce, jsem zkoumal celou morální hodnotu Leatherface. Našel jsem akorát 30 dag točeného a nějaké to vepřové jelítko. Kdysi ještě Texaský Masakr byl opravdovým masakrem a nahánělo to hrůzu. Teď si s nohama na sedačce přede mnou a pivem v ruce 13x zívnu a udělám u toho trojitý salto mortale v sedačce. Tahle novota remaku, která zasáhla dnešní populační vlnu puberťáků už jde opravdu skromně do hajzlu. Kde je doba, kdy horor byl hororem a atmosféru tvořila jemné podkresující progresivní hudba, špatné barvy. Dneska to tvoří černošský rapper, který se tam asi profeloval a prosadil tam dyk more hiphop svou nigga hudbu, pár totálně nelogicky smýšlejících krav, ještě dementnější Leatherface než kdykoliv předtím (Který pozor, zastává prý morální hodnoty) a nějaké super vraždy. Celý film jsem uvažoval, že za vraždy napálím aspoň tu hvězdu, protože stály za to trošku a nechtěl jsem být tak příliš kritický. Ale když jsem čekal víc, tak jsem vlastně ani nic nedostal. Vražda jednou za dlouhou dobu a když čekáte víc, tak než řeknete Varlata na jatkách, tak je konec filmu. Který končí tak hloupě, ale tak předvídatelně. A scéna v dětském parku byla naprosto božííííí (Ironie, vole). Tohle nemá s texaským masakrem snad vůbec nic společného kromě úvodních titulek, motorové pily a maskou z kůže. Tohle je naprostá jednoduchá peachovina pro puberťáký , kteří slintají po moderních hororech bez špetky logiky, rozumu. Vzkaz pro Meca: "Vole, kozy tam nejsou, takže zase dáš jen 4* " Vzkaz pro Džuru: "Až se budeš chtít zase hádat 17 letej skrčku, jaký jsi hororový znalec a já hlupák, tak si přečti tučně vyznačenou větu"(12.1.2013)

• Bloody13

Jsem zvědavej na reakci haterů Nispelova remaku a jeho prequelu. Protože tam, kde oba filmy jakžtakž bodovaly (špinavý vizuál, brutalita na vysoké úrovni), zůstala jen typická naleštěnost a uhlazenost moderního hororu. To jest spousta až líbivě barevných záběrů, hezký, mladý tvářičky (bez bradavek samozřejmě) a jejich nulový pud sebepřežití, kdy teenageři se v klíčových momentech rozhodnou vždycky pro tu nejhorší variantu "útěku". A jelikož je tahle základní a nutná potřeba každého slasheru do puntíku splněna, strejda Leatherface má zase plný ruce práce... A přesto je to bída! První třetina je skoro utrpení (v celé sérii už ani nepamatuju takhle nudný rozjezd), ta závěrečná je zas pořádnou fackou pro skalní fandy pana Koženého. Dobrý je tak pouze prostředek filmu, kde kultovní zabiják dává vzpomenout na svá nejlepší léta skrz nářadí typu kladiva, háku, sekery a samozřejmě neustále kvičící motorovky. Jinak gore slabší, navíc místy hříšně digitální. A o absenci atmosféry se snad nemusim zmiňovat, ta byla jasná už z traileru. Ještě by mě zajímalo, v kterym roce se to vůbec odehrávalo? Nebo radši nic, kašlu na to! (40%)(2.5.2013)

• - Spoiler: Stejně jako v originálním filmu je první oběť umlácena k smrti, zatímco se potlouká sama domem. (Mrs.Blue)

• - Zástupce šerifa otevře poklop a z bedny vyskočí Nikki (Tania Raymonde). Stejná scéna se odehrála i v původním filmu, když Jerry (Allen Danziger) otevře mrazák a vyskočí Pam (Teri McMinn). (t.mon)

• - Původně měli tvůrci v plánu natočit novou trilogii. První film se měl odehrávat téměř výhradně v nemocnici, druhý měl být prequel, který by vysvětloval události vedoucí do prostředí nemocnice, a poslední díl měl vše zakončit. Nakonec se však tvůrci rozhodli natočit pokračování původního filmu z roku 1974. (siky25_25)