Texaský masakr motorovou pilou 3D

Texas Chainsaw 3D

Horor / Thriller

USA, 2013, 92 min

• Botič

Skutečně pozoruhodný počin na horovém poli - evidentně nezvládnutá práce střihače, který někde na podlaze musel nechat zatraceně velkou spoustu materiálu. Takhle zprasený film jsem neviděl už hodně dlouho. Ps: Není nad to dokoukat Texaský masakr 3D a pak při cestě na nákup potkat podezřelé individuum s motorovkou v jedné a ervéhápkou v druhé ruce.(15.9.2013)

• *CARNIFEX*

Heather nečakane prekvapí list od právnika v ktorom ju informuje o dedičstve po babičke. Je to pre ňu obrovské prekvapenie, nakoľko jej stará mama umrela pred pár rokmi. Navštívi teda rodičov aby jej vysvetlili o čo vlastne ide. Tam sa dozvedá pravdu o svojich koreňoch. V detstve bola adoptovaná. Aby sa o svojom pôvode dozvedela ešte viac, rozhodne sa, že uvedené majetky prevezme v doprovode priateľov. Realita však bude krutejšia ako si myslela. Kovové dvere na prízemí starej vily skrývajú krvavé tajomstvo jej predkov. Doposiaľ, "takmer" všetky horory roku 2013 majú jeden a ten istý, spoločný faktor. Debilizmus "hlavných" postáv nemá konca kraja. Tak ako v "Evil Dead", aj tu sú kroky, správanie či dialógy "hrdinov" posiate primitivizmom najhrubšieho zrna. V tomto filme je to, ale o veľa, o veľa horšie. Navyše kvalitu už spomínaného hororu, ani z ďaleka nedosahuje. Pár scén (asi dve) slušných, no prvá, i druhá časť trilógie sú oproti tomuto" veľdielu", Oscarove výplody. Odporúčam sledovať len zo zvedavosti - 30%.(27.4.2013)

• MikeCool

Ono to zas až tak strašné nebylo, ale bohužel logika celého filmu a inteligence určitých postav film poněkud kazí. Lekací scény byli velmi účinné, vyděsili mě tak až jsem se málem zpotil. Pochválit by jsem mohl třeba i kvalitní gore scény, které byli dosti nechutné, ale i zde se vytratil takový ten nechutný pocit slabosti od žaludku, T.M.M.P.: Počátek byl po téhle stránce daleko lepší. Klasika zůstane klasikou a přidělávání nových prequelů bude mít na celou sérií Texaských masakrů spíše jen negativní dopad. Tohle už je film stvořený vyloženě jen pro zisk, bohužel.(20.6.2013)

Letos je trendy viset na háku. Leatherface jako modní návrhář řídí tuhle krvavou show a modely a modelky nechal napochodovat na molo, aby mu předvedly svá těla v celé své kráse. A pak chladnokrevně rozhodl, jakou část odřízne z jejich těla jako první. Má nejlepší přehled co je "in", jeho maska z lidské kůže nepodléhá žádným modním vlnám a motorová pila je jeho věrná kamarádka i nadále. Letošní rok nám začíná pěkně krvavě. Leatherface se sice s ničím nepáral. Řada brutálně syrových scén převládá. John Luessenhop je poměrně velmi nenápadný režisér. Skvěle si vedl v gore sekvencích a neopomněl na syrovost snímku, ale nejlepší částí jeho slasheru je prostředek. Začátek se sice táhl, ale pak se to pěkně rozjelo. A Leatherface vzhledem k nízkému počtu postav mladých lidí (napočítal jsem pět), kteří mu byli poslání pod zoubky pily, tak nakonec musel ještě rozfiknout i místní vidláky. Klady: výborně realistické gore + sekvence porcování lidských těl patří k tomu nejlepšímu + snaha o syrovost snímku + výborná výprava + Alexandra Daddario a její odhalený pupík + prostřední část filmu, která má největší náboj + větší prostor pro Leatherface, nejbrutálnější scénou je přeříznutí visícího mladíka na háku vejpůl + znatelná snaha po inovaci v závěrečné třetině filmu + neotřelý závěr + podtitulková sekvence. Zápory: pomalý rozjezd - panovaly nejasnosti v jaké době se film odehrává. Mé hodnocení: 100%(11.2.2013)

• VenDulin85

Tedy... bylo to přesně to, před čím jsem byla varována a přesto jsem se chtěla podívat na vlastní oči. Hororům dám prostor čas od času, takže nejsem bůhvíjaký odborník, ale přesto jsem prvních asi 15 minut měla dojem, že jsem se snad na úložišti dopustila trestuhodného omylu a koukám na nějaký studentský počin. Nebudu to nikterak protahovat, na komentář odpadu většinou neplýtvám místem, takže zkrácené: opravdu, i na mě je to špatný horor, a to jsem citlivka par excellence. Při některých scénách jsem se usmívala, při jiných málem smála. Kdo tu hovoří o překvapivém zvratu v závěru, by asi potřeboval vyšetření, protože děj skončil naprosto logicky a případně, nevěděla jsem, komu fandit dřív (tolik trotlů na malém prostoru...); a kromě jedné nelogičnosti (bacha - jedné, které jsem si všimla, a nespadá pod to fajn nápad nechat naprosto cizího týpka v zděděném hauzu, když jedu nakupovat), kvůli které jsem očekávala ten "zvrat", to uplynulo klidně jako voda. Odpad. Amen.(7.5.2013)

• - Záverečnými titulkami film nekončí, nasleduje po nich ešte krátka scéna. (spissky)

• - Film nebol pred uvedením premietaný kritikom. (NostraMovies)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 49. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)