Texaský masakr motorovou pilou 3D

Texas Chainsaw 3D

Horor / Thriller

USA, 2013, 92 min

• pan Hnědý

Zatímco Hooperova klasika mě odrovnala psychicky i fyzicky do nejhrubšího zrna díky exploataci, perfektním načasováním a myšlenkám, další díly tu nechutnost, krutost, až příliš okatě zobrazují (efekty slabé). Scénáře na jednom papíře neměli vůbec vzniknout. Vlastně nenávidím každého tvůrce (kromě Nispela za solidní druhý díl), který velkolepě ničí naprostou kultovku (a unikát ve svém žánru) prvního dílu. A Tania Raymonde ty kozičky prostě neukáže.(19.4.2016)

Ono to tedy ve skutečnosti je spíš tak na dvě hvězdy, protože je to samozřejmě dementní, z hutného originálu už toho kromě Texasu v názvu moc nezbylo a postavy se chovají protivně jako pokaždé, když do hororu nasadí pubertální pipky jen kvůli ukazování prdelí a silikonů. Ovšem pozor. Když už to tedy postrádalo pořádně děsivou atmosféru a na řezničinu jsme zvyklí, dá se na to hledět čistě jako na kýčovitou americkou komedii a to mě docela pobavilo! Já v tom objevila ryzí prvky Dallasu a toho nesmrtelného kréda fastfoodového národa, že rodina je nadevše. Napěchovat sem tu rodinnou soudržnost a postavit na ní celou zápletku bylo vážně úsměvné. Z obávaného Leatherface se tedy nakonec stává osamělý, retardovaný mstitel, kterému ovšem v emočním testu vyšla ochranitelská stránka osobnosti na 98% a to musí ocenit i silikonová Hedr, když už k němu navíc ještě vyfasovala natřískanou vilu. Další díl by mohl nabídnout několik legračních variant.Třeba tu, že se Hedr incestně spustí, aby takto posílená a ještě víc semknutá Sawyerovic rodinka mohla pokračovat v generační pomstě. Každopádně docela zábavná kravinka to byla (když od toho člověk nic moc nečeká) a pila se při porcování živých i mrtvých stále drží na přední pozici.(12.5.2013)

• AppleCore

Spoiler: Fuck logic! Naberu týpka, kterýho vůbec neznám. Přijedu domu a nechám ho tam samotnýho. Po příjezdu z nákupu na počest toho, že celej barák vykrad uspořádám párty. Když večírek skončí, dívám se jak moji celoživotní přátelé brutálně umírají. Při útěku lezu do schodů po čtyřech, protože doufám, že tak budu rychlejší. Při útěku ve venkovním prostoru pak ze schodů rovnou válím sudy. Při přeskoku asi dvacet centimetrů vysokýho plotu zakopnu, jelikož jsem v tom nikdy nebyl zrovna zdatnej. Když mi pak pan šerif zcela nechtěně zanechá bednu s důkazy před nosem, zjistím šokující objev, že jsem příbuznej toho magora. Proto ho pak, když mu hrozí jistá smrt, zachráním, protože je mi jedno, že moji přátelé brutálně zemřeli jeho rukou, je to přece můj bratranec. A vůbec mi neni divný, že ho šerif nechce zatknout. Kurva! A to 3D je v názvu proč, když tam stejně tři dé efekt je jeden a ještě k tomu pěkně trapnej? Posledních pár otázek na závěr: Proč se tohle vůbec točí? Proč se to bere vážně? Proč tomu někdo dá pět hvězd? Proč to neni jako komedie myšlený? Bývá v zavřených rakvích uprostřed noci světlo?(1.5.2013)

• pornogrind

Co k tomu dodat.Pro mě asi nejhorší díl celé série.Sice se tam objeví nějaké ty krvavější momenty,ale i ty nejsou nic extra.Navíc totálně bez nějaké atmosféry.Velké zklamaní.Snad Leatherface(2016) bude lepší.Za zmínku stojí mikro štěk Billa Moseleyho.Nuda.Radši jsem měl jít pořezat dřevo než čumět na tenhle hororovej průser.(6.5.2015)

• MikeCool

Ono to zas až tak strašné nebylo, ale bohužel logika celého filmu a inteligence určitých postav film poněkud kazí. Lekací scény byli velmi účinné, vyděsili mě tak až jsem se málem zpotil. Pochválit by jsem mohl třeba i kvalitní gore scény, které byli dosti nechutné, ale i zde se vytratil takový ten nechutný pocit slabosti od žaludku, T.M.M.P.: Počátek byl po téhle stránce daleko lepší. Klasika zůstane klasikou a přidělávání nových prequelů bude mít na celou sérií Texaských masakrů spíše jen negativní dopad. Tohle už je film stvořený vyloženě jen pro zisk, bohužel.(20.6.2013)

• - Počas naháňačky v lunaparku sa v zábere objaví postava, ktorá je oblečená ako Jigsaw z filmu Saw: Hra o prežitie (2004). (Kadas97)

• - Gunnar Hansen, ktorý stvárnil rolu Leatherface v origináli z roku 1974, si zahral postavu menom Boss Sawyer na začiatku filmu. (NostraMovies)

• - Původně měli tvůrci v plánu natočit novou trilogii. První film se měl odehrávat téměř výhradně v nemocnici, druhý měl být prequel, který by vysvětloval události vedoucí do prostředí nemocnice, a poslední díl měl vše zakončit. Nakonec se však tvůrci rozhodli natočit pokračování původního filmu z roku 1974. (henrycruel)