poster

Iron Doors

 • Německo

  Iron Doors - Entkommen oder sterben!

Horor / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

Německo, 2010, 80 min

Režie:

Stephen Manuel

Producenti:

Stephen Manuel
(další profese)
 • JFL
  odpad!

  Vyhroceně nesmyslná macho antiteze japonského "Symbolu". Tentokrát také sledujeme muže zavřeného v místnosti, ze které se může dostat pouze pokud přistoupí na zákonitosti daného světa. Jenže zatímco "Symbol" tuto premisu rozváděl s absurdní nadsázkou a skvělým timingem pro humor, zde je to jen silácká óda na mužství, kde se neustále kleje a exploatačně se vrší nechutnosti jako pojídání larev z mrtvé krysy a pití moče, aby se vše mohlo završit spasující sexuální sekvencí a dementním poslelstvím o převaze lásky a empatie nad agresí a racionalitou. PS: Film jsem viděl před více jak rokem, kdy ještě zoufalé producenty nenapadlo na plakát přilepit velkým červeným fontem vyvedené 3D a popravd si nedokážu představit, jakou atrakci skýtá temná místnost s dodatečně renderovanou hloubkou.(26.9.2011)

 • Pitryx
  ***

  PRVNÍ DOJEM: Další z filmů, o kterém jsem nevěděl absolutně nic a další, který mne mile překvapil. Tohle mohu skoro stále. Závěr, no nevím, šlo jistě vymyslet lepší, ale budiž. Nevím zda, podruhé, to už bude asi nuda, když člověk zná pointu. Myslím, že šedesátka je rozumné hodnocení a vystihuje kvalitu filmu.(4.10.2017)

 • johnymdoe
  *****

  Zase jednou film který záměrně nadhodnocuji na csfd.cz , ale ne o tolik...pro mě tak 75%. Jen dvě postavy, kobka z které se nemůžou dostat, zavření aniž by věděli proč. Konec mě smysl dával a líbil se mi...prostě test. Hlavní hrdina sympaťák, jo opravdu jsem nečekal že to někdy o nějakém Němci řeknu. A dokonce mi ani nevadilo, že jsem nesehnal jiné titule než Slovenské...to jsem taky nečekal že někdy řeknu. Film natočený za pakatel a jde to...atmosféra, herectví...jo i ten mrtvej potkan ušel.(22.6.2013)

 • ricci.s
  ***

  Originalitou sa tento snímok pýšiť nemôže, opäť tu máme ľudí, ktorí su niekde zatvorení a musia sa dostať von, ak chcú prežiť. Tentokrát je tu párik ako vyšitý, nerozumejú si ani slovo, ale aj tak dokážu patrične spolupracovať. Asi najväčšou výhodou je to, že film je krátky, takže som sa pri ňom nestihol veľmi nudiť. Dokonca hlavný hrdina občas vypustí nejakú vtipnú hlášku. (Čo máme na jedálnom lístku? Muchy, červy alebo potkana?) Tretí bodík za záver, ktorý ma načisto odrovnal - uznávam, že takto vtipne sa ešte žiadny horor podobného razenia neskončil.(11.7.2011)

 • Šakalík
  **

  Tak nevím. Na tenhle film jsem se těšil, protože já mám podobné záležitosti docela rád (jako Cube nebo první díl Saw) a v první půlhodince mě tenhle německý příspěvek na dané téma dokázal zaujmout. Jenomže jakmile se hlavní hrdina – pozor SPOILER – prokopal do vedlejší místnosti, kde našel tu další nešťastnici, atmosféra byla rázem ta tam a zůstala už jen taková zbytečně natahovaná kaše, které chyběl jakýkoli nápad, a to neustále mlácení kladivem do majzlíku už začalo nudit. Konec je po scénáristické stránce hotové dopuštění, ale hubu dokořán jsem otevřel až v posledních deseti vteřinách filmu – co to jako mělo bejt?! Já osobně v tom nic zábavného neshledávám, spíše bych to označil za značně ubohou snahu scénáristy podtrčit divákovi rádoby vtipný závěr a zamaskovat tím to, že kromě neoriginálního nápadu se zavřeným chlápkem v bunkru ho nic kloudného po celou dobu natáčení nenapadlo. Mě osobně nejen ta ujetá pointa, ale vlastně celých posledních dvacet minut dost otrávilo, pač blbce ze mě nikdo dělat nemusí, a ty dvě hvězdy jsou tak možná ještě příliš.(17.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace