Iron Doors

• Německo

Iron Doors - Entkommen oder sterben!

Horor / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

Německo, 2010, 80 min

Stephen Manuel

Stephen Manuel

nakonec příjemný překvapení, a to nejen kvůli vděčnýmu prostředí, ale hlavně kvůli parádně debilním monologům hlavní postavy. no a ten vtipnej konec.. jako taky jsem poprskal televizi a prostor před ní kafem, ale zpětně mě pak tak nějak napadlo, jestli to byl záměr a nebo jen nějaká přísná a vážná metafora někoho na solidním tripu. buď jak buď, u mě silnější tři.(11.7.2011)

Film je hlavně úlet, kde se člověk baví i zasměje a hlavně to má jedinečnou atmosféru. No a obsazení myslím nabádá k tušení, že tvůrcům šlo mezi řádky mimo jiné o kladné ztvárnění pohledu na multi kulti společnost, jenž je v dnešní době tak aktuální a nezastavitelnou realitou, s poselstvím nového začátku lidstva v novém panenském světě, kdy vypuštěni pro nový začátek do něj budou muž a žena za předpokladu, že obstojí ve zkoušce a neprojeví vůči sobě zlé vlastnosti, které by sebou vzali do nového světa z toho starého zkaženého. Jinak řečeno "máte šanci začít znovu v nezkaženém světě, ale musíte obstát v testu lidskosti". (ironické vysvětlení konce). Samozřejmě záměrně mezirasově...(27.3.2017)

• JFL

Vyhroceně nesmyslná macho antiteze japonského "Symbolu". Tentokrát také sledujeme muže zavřeného v místnosti, ze které se může dostat pouze pokud přistoupí na zákonitosti daného světa. Jenže zatímco "Symbol" tuto premisu rozváděl s absurdní nadsázkou a skvělým timingem pro humor, zde je to jen silácká óda na mužství, kde se neustále kleje a exploatačně se vrší nechutnosti jako pojídání larev z mrtvé krysy a pití moče, aby se vše mohlo završit spasující sexuální sekvencí a dementním poslelstvím o převaze lásky a empatie nad agresí a racionalitou. PS: Film jsem viděl před více jak rokem, kdy ještě zoufalé producenty nenapadlo na plakát přilepit velkým červeným fontem vyvedené 3D a popravd si nedokážu představit, jakou atrakci skýtá temná místnost s dodatečně renderovanou hloubkou.(26.9.2011)

• Šakalík

Tak nevím. Na tenhle film jsem se těšil, protože já mám podobné záležitosti docela rád (jako Cube nebo první díl Saw) a v první půlhodince mě tenhle německý příspěvek na dané téma dokázal zaujmout. Jenomže jakmile se hlavní hrdina – pozor SPOILER – prokopal do vedlejší místnosti, kde našel tu další nešťastnici, atmosféra byla rázem ta tam a zůstala už jen taková zbytečně natahovaná kaše, které chyběl jakýkoli nápad, a to neustále mlácení kladivem do majzlíku už začalo nudit. Konec je po scénáristické stránce hotové dopuštění, ale hubu dokořán jsem otevřel až v posledních deseti vteřinách filmu – co to jako mělo bejt?! Já osobně v tom nic zábavného neshledávám, spíše bych to označil za značně ubohou snahu scénáristy podtrčit divákovi rádoby vtipný závěr a zamaskovat tím to, že kromě neoriginálního nápadu se zavřeným chlápkem v bunkru ho nic kloudného po celou dobu natáčení nenapadlo. Mě osobně nejen ta ujetá pointa, ale vlastně celých posledních dvacet minut dost otrávilo, pač blbce ze mě nikdo dělat nemusí, a ty dvě hvězdy jsou tak možná ještě příliš.(17.7.2011)

Zase jednou film který záměrně nadhodnocuji na csfd.cz , ale ne o tolik...pro mě tak 75%. Jen dvě postavy, kobka z které se nemůžou dostat, zavření aniž by věděli proč. Konec mě smysl dával a líbil se mi...prostě test. Hlavní hrdina sympaťák, jo opravdu jsem nečekal že to někdy o nějakém Němci řeknu. A dokonce mi ani nevadilo, že jsem nesehnal jiné titule než Slovenské...to jsem taky nečekal že někdy řeknu. Film natočený za pakatel a jde to...atmosféra, herectví...jo i ten mrtvej potkan ušel.(22.6.2013)