poster

Iron Doors

 • Německo

  Iron Doors - Entkommen oder sterben!

Horor / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

Německo, 2010, 80 min

Režie:

Stephen Manuel

Producenti:

Stephen Manuel

Kostýmy:

Angela Neis
(další profese)
 • Deratizer
  ***

  Film je hlavně úlet, kde se člověk baví i zasměje a hlavně to má jedinečnou atmosféru. No a obsazení myslím nabádá k tušení, že tvůrcům šlo mezi řádky mimo jiné o kladné ztvárnění pohledu na multi kulti společnost, jenž je v dnešní době tak aktuální a nezastavitelnou realitou, s poselstvím nového začátku lidstva v novém panenském světě, kdy vypuštěni pro nový začátek do něj budou muž a žena za předpokladu, že obstojí ve zkoušce a neprojeví vůči sobě zlé vlastnosti, které by sebou vzali do nového světa z toho starého zkaženého. Jinak řečeno "máte šanci začít znovu v nezkaženém světě, ale musíte obstát v testu lidskosti". (ironické vysvětlení konce). Samozřejmě záměrně mezirasově...(27.3.2017)

 • Pitryx
  ***

  PRVNÍ DOJEM: Další z filmů, o kterém jsem nevěděl absolutně nic a další, který mne mile překvapil. Tohle mohu skoro stále. Závěr, no nevím, šlo jistě vymyslet lepší, ale budiž. Nevím zda, podruhé, to už bude asi nuda, když člověk zná pointu. Myslím, že šedesátka je rozumné hodnocení a vystihuje kvalitu filmu.(4.10.2017)

 • johnymdoe
  *****

  Zase jednou film který záměrně nadhodnocuji na csfd.cz , ale ne o tolik...pro mě tak 75%. Jen dvě postavy, kobka z které se nemůžou dostat, zavření aniž by věděli proč. Konec mě smysl dával a líbil se mi...prostě test. Hlavní hrdina sympaťák, jo opravdu jsem nečekal že to někdy o nějakém Němci řeknu. A dokonce mi ani nevadilo, že jsem nesehnal jiné titule než Slovenské...to jsem taky nečekal že někdy řeknu. Film natočený za pakatel a jde to...atmosféra, herectví...jo i ten mrtvej potkan ušel.(22.6.2013)

 • mackey
  ***

  nakonec příjemný překvapení, a to nejen kvůli vděčnýmu prostředí, ale hlavně kvůli parádně debilním monologům hlavní postavy. no a ten vtipnej konec.. jako taky jsem poprskal televizi a prostor před ní kafem, ale zpětně mě pak tak nějak napadlo, jestli to byl záměr a nebo jen nějaká přísná a vážná metafora někoho na solidním tripu. buď jak buď, u mě silnější tři.(11.7.2011)

 • Šakalík
  **

  Tak nevím. Na tenhle film jsem se těšil, protože já mám podobné záležitosti docela rád (jako Cube nebo první díl Saw) a v první půlhodince mě tenhle německý příspěvek na dané téma dokázal zaujmout. Jenomže jakmile se hlavní hrdina – pozor SPOILER – prokopal do vedlejší místnosti, kde našel tu další nešťastnici, atmosféra byla rázem ta tam a zůstala už jen taková zbytečně natahovaná kaše, které chyběl jakýkoli nápad, a to neustále mlácení kladivem do majzlíku už začalo nudit. Konec je po scénáristické stránce hotové dopuštění, ale hubu dokořán jsem otevřel až v posledních deseti vteřinách filmu – co to jako mělo bejt?! Já osobně v tom nic zábavného neshledávám, spíše bych to označil za značně ubohou snahu scénáristy podtrčit divákovi rádoby vtipný závěr a zamaskovat tím to, že kromě neoriginálního nápadu se zavřeným chlápkem v bunkru ho nic kloudného po celou dobu natáčení nenapadlo. Mě osobně nejen ta ujetá pointa, ale vlastně celých posledních dvacet minut dost otrávilo, pač blbce ze mě nikdo dělat nemusí, a ty dvě hvězdy jsou tak možná ještě příliš.(17.7.2011)