Hatchet III

• USA Adam Green Presents Hatchet III

Jednotka rýchleho nasadenia obkľúči chatrč v močiari, ktorý je domovom zabijaka menom Victor Crowley (Kane Hodder), s úmyslom nebezpečného vraha zneškodniť. Medzitým sa Marybeth (Danielle Harris), ktorá ako jediná prežila krvavý masaker, čo sa udial v močiari, musí spojiť sa miestnym policajtom Fowlerom (Zach Galligan) a jeho ex-manželkou (Caroline Williams), ktorá je špecialistka na maniakov. V tomto zložení sa pokúsi odhaliť pravé dôvody vražedného vyčíňania Victora Crowleyho a ukončiť ho raz a navždy. (Kadas97)

stration

No tak to bylo místy už fakt hodně. Jak přemýšlím tak přemýšlím, nemůžu se dopátrat toho, proč tento snímek vlastně vzniknul. Je úplně stejný jak druhý díl a dokonce SPOILER i stejně skončí. Akorát přibyde kupa mrtvol které jsou vesměs rotrhány nebo přijdou alespoň o značnou část svého zažívacího ústrojí. Jako jednohubka je to ale obstojné. Pokud bude potenciální čtvrtý díl zase stejný, tož to už bylo fakt na pováženou = odpad. ()

*CARNIFEX*

Marybeth je jedinou osobou, ktorá prežije masaker Victora Crowleyho. Potom ako sa jej ho podarí "zrovnať so zemou", prichádza na miestne policajné oddelenie, aby ozrejmila fakty udalostí z posledných dní. Miestny šerif jej historke spočiatku neverí, ale po vyslaní skupinky policajtov na miesto činu, objavujú niekoľko zohavených tiel. Keď sa už zdá, že je všetkému koniec, prichádza noc a s ňou opätovné znovuzrodenie krvilačnej beštie menom V.C. Tento krát sa ho pokúsi zastaviť jedna z najlepších vycvičených skupín S.W.A.T. Ale áno. Tento horor je v mnohých prvkoch stupídny, idiotský a primitívny zároveň. No bez ohľadu nato sa jedná o veľmi slušný slasher s množstvom výborných, vydarených gore scén. Tento subžáner nikdy logiku nepostrádal, tak čo ste ako čakali? - mudrlanti. By the way, hneď teraz by som vedel vymenovať aspoň 10 podobných primitívnych, nelogických sračiek, ktorým ste bez váhania šľahli 4, 5 hviezd - 60%. ()

castor

Není úplně obvyklé, aby poměrně mladý filmař dostal příležitost natočit něčeho hned tři díly. U třetího pokračování série Hatchet sice Adam Green působí „jen“ jako scénárista, producent i herec, přesto tu znovu máme šílenou kadenci prvoplánově infantilního humoru, zbytečných dialogů a brutálních mordů. V ponurých bažinách tak létají končetiny a hlavy jako fotbalové míče, pokud je tedy Victor Crowley (obrovitý herec Kane Hodder se několikrát skrýval i za maskou masového vraha se starou gólmanskou maskou a mačetou - Jasona Voorheese) rovnou nerozšlápne. Má to samozřejmě televizní kvality, příšerné obsazení a desítky úsměvných (nikoliv vtipných) momentů, jenže někdy stačí k žánrovému uspokojení opravdu málo. Přesto si krvavou hororovou jednohubku představuju kapku jinak. Protože to, co platilo u Adama Greena a jeho mrazivého Frozen, a to, že dokáže na několika decimetrech dokonale strhnout, s postavami nás seznamuje netriviálními dialogy, není samoúčelný a postupně buduje atmosféru, tady prostě neplatí. ()

Slasher

Tak já nevím kdo z vás co čekal od dalšího (samozřejmě že zbytečného) pokračování moderní nízkorozpočtové slasher klasiky, ale já rozhodně nečekal nic lepšího ani chytřejšího. Tohle je průměrný béčkový řádění ohyzdnýho nerozbitnýho netvora z bažin, kde už je víceméně jedno jak vysoký nakonec zaskóruje bodycount, jak to všechno skončí, nebo co se vůbec dělo ve dvou dílech předtím, protože je to celý komedie, na nikom z přítomných vám vůbec nemusí sejít, a gore efekty jsou tak akorát na hraně s něčím, co už bych označil za výtvarnou výchovu u nás na střední. Potěší "Hail, Genocide!", Sid Haig a co mi až pamět sahá, v rámci subžánru je to určitě ještě jeden z těch lepších. ()

Campbell

Podle mě rozhodně lepší než dvojka která zklamala. Tohle se více vrátilo k parádní jedničce. Příběh opět začíná tam kde předešlý skončil a hlavní hrdinka je zavřena. Nicméně to netrvá dlouho a za chvíli je opět v lese. Tenhle díl je asi nejvíce humorný a to není vůbec na škodu podle mě tu humor funguje hodně solidně. Brutalit je tu poměrně dost a i když jsou strašně Over The Top(scéna s utrhnutím všech končetin a následné utopení) tak prostě pobaví. Galligan je parádní a konečně mě po delší době potěšil. Plno odkazů na předešlé díly neměly chybu. Hatchet 3 je prostě nářez který mě i přes své chyby hodně bavil což se mi v poslední době moc často nestává. BTW bitka mezi Hodder a Mears byla dobrá prdel i když mohla být delší. ()

• Podľa zámeru tvorcu série Hatchet, Adama Greena, sa vo filme neobjavuje žiadna počítačová animácia. (beso74)
  • Po týždni natáčania vyhlásil herec Kane Hodder (Victor Crowley), že je to najťažšia práca, akú kedy pri natáčaní filmu robil. Niet sa čo čudovať, leto v Louisiane je známe svojimi vysokými teplotami a rovnako vysokou vlhkosťou vzduchu. Navyše, Kane musel mať na svojom tele takmer 30 kíl silikónu a mejkapu. (beso74)