poster

Ostrov naděje

 • Velká Británie

  Blessed

Drama

Velká Británie, 2008, 83 min

Střih:

Nick Arthurs
(další profese)
 • Ainy
  ***

  Určitě mi v jistých chvílích vlhlo oko, to joo, a které stejně postižené plačce jako já ne, že ... jenomže mi to nedá, abych se v tom proti svým zvyklostem neprošťourala. Začátek jasný, pochopitelný. Podobná neštěstí se stávají a je důležité si na své blízké najít volný čas, byť nám občas pijou krev. Krásně mi sedělo obsazení, příroda, moře, mraky, bouřka, maják ... prostě romantika i když chmurná. Je rovněž normální, že se naše cesty občas zkříží s lidmi, kteří nám do života jednoduše vpadnou a to celkem silně stejně jako tady. Ale tenhle konec nekonec mě krapet zklamal. Když už teda zdejší admini do obsahu filmu nutkavě vyžbleptli lautr všechno včetně závěrečného happyendu, tak tedy nebudu ani já velkými písmeny upozorňovat, že následuje spoiler. Docela by mě zajímalo, jak Peter vyřešil nabyvší "dcerku" lege artis, jež se stala pro úřady logicky mrtvou. Jestli následoval nějaký postih a podobně? Jestli ne, tak jak je možné, že se Šarlot vdala, když pro úřady vlastně neexistuje? Co škola? Kde poznala manžela? Taky ho našli po bouřce v loďce na ostrově? Šmarjá, kolik lidí tam po bouřkách ještě doputovalo??? Samé otázky a žádné odpovědi ...(21.8.2019)

 • filipvrbik
  ****

  Dobrý film, jen poněkud smutný- všechno už je popsáno v obsahu....70%(19.12.2016)

 • made1
  ****

  Po dlouhé době nenáročný ale poutavý film.(7.1.2018)

 • castor
  ***

  Solidní britští herci James Nesbitt, Natascha McElhone a Gary Lewis v nijak objevném dramatu, kterak bývalý workoholický burzovní makléř a nyní správce majáku k vykoupení přišel. Holt opuštěné duše budou vždycky táhnout. Jen tady to chtělo mnohdy víc péče.(19.12.2016)

 • kolemjdouc
  *****

  nevím jestli by to až tak bylo i v reálu...jinak to byl opravdu silný příběh kde náhoda dala dohromady dvě opuštěné duše.(19.12.2016)