13 duchů

Thir13en Ghosts

13 duchov

Komedie / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2001, 91 min

Asi půjdu proti proudu. Jako béčková jednohubka to vůbec nebylo špatné a skvěle jsem si to užil navzdory všem velkým i malým lapsům ve scénáři, v logice i v nepatrných detailech. Záměna strachu za akční krvavou blouděnou nevadila. Dům-stroj je nádherná a působivá kulisa, duchové byli správní bubáci a některé nápady mě opravdu bavily.(1.12.2012)

• Testament

Hodně uživatelů tady 13 duchů kritizuje a já nezůstanu pozadu:). Už dlouho jsem neviděl tak nudný horor, co by mě uspával. Herecké výkony mi přisly plytké a pobíhání po skleněném domě (připomínající Kostku) po čase fádní. Samozřejmě nechybí tradiční happy end. Jéééé, už vidím ty rozzářené -náctileté, jak se rozplývají nad brutalitou některých scén. Ano rádoby-lesklý obal a shnilý vnitřek. To je 13 duchů.(23.8.2009)

• kluzo

Možná proto, že mám horory rád tomu nemohu dát více. Takovou snůšku pitomostí, nelogičností nestrašidelných, ale o to více trapných, podkreslujících celkově ubohý příběh, by člověk nenašel v leckterém "B". Duchové mi připadali jak někde ze strašidelného zámku v Horní Dolní... Vážně někdy nechápu zdejší hodnocení. Od půlky už jsem se vyloženě jen nudil a nutil se to dokoukat. Sám nevím proč. Z filmu mám obrovský pocit prázdna.(1.8.2011)

• Vyrida

Něco tak strašného jsem opravdu nečekal a jsem vážně zároveň zaskočen tím, jak může mít takový film až 51% celkové hodnocení. Dočetl jsem se, že se jedná dokonce o remake původního filmu, který jsem ještě neměl čest vidět, ale po této zkušenosti po tom ani mezi námi moc netoužím. Celý scénář je postaven na hlavu a prakticky doplácí především na interiéry, které jsou vesměs totožné po celé časové stopáži snímku. Lekací scény jestli se tak vůbec dá nazvat ta afektovaná práce střihače, nefungují a jediný záběr, který stojí za pozornost je snad ten z koupelny. Už z názvu však každý pozná, že film je o duchách a ti na mě udělali asi největší kladný dojem. Tady teprve poznáte precizní práci maskérů, protože třeba na Šakala či rozhněvanou princeznu je jenom jedna radost pohledět. Škoda, že zbytek by se dal naházet do jednoho pytle a zapálit. Strašně debilní dialogy, trapné pokusy o vtipné hlaškování v každé druhé scéně, opakované či nelogické chyby a to pořád dokola až po grandiozní finále, které končí opět rádoby vtipně vyblitou hláškou. Jednu hvězdu si však ty strašlivé masky poprávu zaslouží a být tam více scén jako byla ta v koupelně šel bych i na dvě, ale takhle rozhodně né.(25.10.2010)

• Phorbo

A toto bylo jako co? Tak zvrácený a imbecilní příběh jsem fakt ještě neviděl. To snad ani není normální co to bylo za krávovinu toto. Další z filmů, u kterých jsem usnul díky svojí nudnosti. Zase nemůžu říct, že je to úplně suxx ten film, ale abych se na to díval víckrát jak jednou... to asi fakt ne. 2/10(26.4.2008)

• - Na začátku filmu jede v domě Arthurovi rodiny během snídaně na pozadí v televizi původní film 13 Ghosts. (Chatterer)

• - Za devět týdnů promítání film vydělal v USA přes 40 milionů dolarů a po celém světě přes 60 milionů dolarů. (Chatterer)

• - Strýc Cyrus (F. Murray Abraham) nesie meno hlavného hrdinu z pôvodného filmu 13 Ghosts (1960). (Sociopath)