13 duchů

Thir13en Ghosts

13 duchov

Komedie / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2001, 91 min

Snad můj úplně první horor, který jsem viděl a pamatuju si ho doteď. Viděl jsem ho, když mi bylo 10 let a byl jsem strašně posranej. Hold dřív jsem byl dost velkej strašpytel, ale naštěstí jsem z toho vyrostl a horory mě vážně začali bavit. Takže tomuhle "hororu" můžu jenom poděkovat. Kdybych na to kouknul dneska, tak bych asi koukal co to je za sračku a jak tomu může někdo řikat horor, ale když jsem byl malej, tak to bylo vážně strašidelný!(15.2.2013)

• misterz

Tak Monk to teraz rozbalil v totálne podpriemernom komediálnom horore. Nedá sa uprieť snaha, pár momentov či scénok sa vydarili, ale celkovo to od kvalitného hororu s duchárskym zameraním má hodne ďaleko. Ide o takú ani komédiu ani horor, niečo šedivé a nudné. Jediné s čím si môže byť divák istý je to, že ide o stratu času. 35/100(25.5.2015)

Po filmařské stránce slušně zpracované (až na ty občasné dementní nájezdy kamery a především "kulometný-klipovitý" střih). Ale jako film dost roztříštěné. Přijde na to, jak k tomu člověk přistupuje - jako horor (což mělo evidentně původně být), to je fakt trochu off-topic... Nicméně jako akční "trochu strašidelná" komedie (jak jsem to taky bral já - ono to ostatně ani jinak nešlo), to bylo celkem zábavných 90minut. I přes účast Abrahama a Lillarda (a Elizabeth, na kterou se dobře kouká) to však výš než na průměř nedosáhne!(23.10.2007)

Ale tohle nebylo tak špatné podle hodnocení tady. Šílený strejda vybudej bizardní barák ,který se různě mění. Pak ho odkáže synovci s rodinou ten si ho jede převzít jenže duchové se ozývají. k tomu se přidá senzibyl co pomáhal chytat duchy strejdovi a k tomu zase náká osoba co chce duchy pustit, ve skutečnosti je to strejdovo milenka ,která mu má rodinku přihrát jako obět ,aby otevřelo bránu do pekla. Vše je to okořeněno slušným humorem a pěknýma duchama. Rozpůlení právníka bylo pěkný.(29.8.2008)

• Testament

Hodně uživatelů tady 13 duchů kritizuje a já nezůstanu pozadu:). Už dlouho jsem neviděl tak nudný horor, co by mě uspával. Herecké výkony mi přisly plytké a pobíhání po skleněném domě (připomínající Kostku) po čase fádní. Samozřejmě nechybí tradiční happy end. Jéééé, už vidím ty rozzářené -náctileté, jak se rozplývají nad brutalitou některých scén. Ano rádoby-lesklý obal a shnilý vnitřek. To je 13 duchů.(23.8.2009)

• - Za devět týdnů promítání film vydělal v USA přes 40 milionů dolarů a po celém světě přes 60 milionů dolarů. (Chatterer)

• - Ze všech makeupů použitých ve filmu trvalo nejdéle vytvoření masky pro "The Angry Princess" a to pět hodin. (Chatterer)

• - Strýc Cyrus (F. Murray Abraham) nesie meno hlavného hrdinu z pôvodného filmu 13 Ghosts (1960). (Sociopath)