Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po svém podivínském strýci Cyrusovi zdědí Arthur dům. Nové dědictví má však nečekané zvláštnůstky skleněné stěny popsané neznámým jazykem a především 12 naštvaných duchů. Rodina záhy zjistí, že bydlení zde je doslova o život. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (241)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack John Frizzell: 1. The Juggernaut ,2. What's In The Basement ,3. Main Title ,4. Entering The House ,5. Cyrus' Will ,6. Rafkin Struck Down ,7. The Jackal Attacks ,8. The Princess ,9. Junkyard ,10. Opening Of The Chambers ,11. Rafkin Dies ,12. Ben Moss Splits ,13. The Hammer ,14. Leaving The Library ,15. Gene Returns ,16. The Ghosts Escape ,17. The Arcana ,18. The Angry Prince ,19. Bobby Gets Lost ,20. Cyrus Returns ,21. The 13th Ghost ,22. The Machine Destroyed ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Docela výživnej filmík, kterej dokáže zasytit touhu po oddychovém hororu(?). Oni duchové nevyvolají patřičný strach, spíše párkrát vyděsí v nevyhnutelných lekačkách (asi tak jako slovo "vyděsí" napsané s měkkým "i", viz níže). Příběh je ohromně předvídatelný (což je vzhledem k ději dost zvláštní), herecké výkony ucházející, některé i docela potěší (samozřejmě myslím Shannon Elizabeth:). Prostředí filmu je docela zajímavý, i když mírně za vlasy přitažený... Takže slabší 3. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Mňa to čertovsky bavilo a to Silverovu a Zemeckisovu firmu Dark Castle Entertainment (ďalej napr. LOĎ DUCHOV alebo GOTHIKA) nijako zvlášť nemilujem. Bavili ma herci (F. Murray Abraham, v rámci možností umiernený maniak Matthew Lillard ale aj „Monk“), bavil ma šikovný scenár (v podzemí „skleneného“ domu sú duchovia, dostanú sa síce na poschodia, ale vidíte ich len ak si nasadíte špeciálne okuliare a oni vám môžu fyzicky ublížiť, len ak nie je v blízkosti to „správne“ sklo s čarovným hieroglyfom, ktorý krvilačných duchov zastaví), bavili ma vizuálne PRENÁDHERNE spracovaní duchovia (ak sa o nich chcete dozvedieť viac, pretože každý z nich má „vlastný“ príbeh, odporúčam bonusy na DVD), bavila ma nádherná výprava (keď uvidíte veľký sklený dom uprostred temného lesa, možno sa aj vy spýtate, či 13 DUCHOV nezískali oscarovú nomináciu za najlepšiu výpravu len preto, že sú „obyčajným krvákom“) a bavili ma nekompromisne krvavé scény (Silver a Zemeckis sú si v podstate sami sebe pánmi a nemusia brať ohľad na nejakú trápnu MPAA, ale nakrútiť si poriadnu masakru). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/146838/13-duchov-80.html ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Muj oblibenej horor. Z hlediska nejakyho vystraseni to sice nic moc neni, jen parkrat vcelku povedena lekacka, ale ma to slusnou atmosferu, film je sviznej a ma jen nakejch 80 minut. Navic tu je paradni particka 12 duchu, z nichz nektery dostanou bohuzel malo prostoru, ale vsichni jsou spravne odporny a hlavne v druhy pulce to je skvela prehlidka gore. I kdyz zase ne nic, z ceho by se clovek zeblil. Ale po trikovy strance taky povedeny, hudba taky slusna, navic to zarikavani dodava na atmosfere a herci sice nic moc nehrajou, ale je tu sympatak Monk a sexy Shannon. Takze ackoliv po jednotlivejch strankach nejde o nic extra, jako celek me to vzdy skvele bavi a ze uz jsem film videl nekolikrat. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Po HOUSE ON HAUNTED HILL druhý film ze spotřební hororové produkce Dark Castle Entertaiment, opět předělávka dalšího duchařského hororu od Williama Castlea, po kterém se společnost pojmenovala. Vzdor řiďounkému ději, otravným postavám (děcko, ukecaná černoška, která jakoby sem zabloudila ze SCARY MOVIES, i tradičně ujetý Matthew Lillard je na hraně) a příliš melodramatickým duchům, jejichž jednotlivé příběhy nám ve filmu zůstanou utajeny (číhněte na bonusy), ale tenhle filmový strašidelný barák stojí za pozornost a to právě díky velmi pěkně nadesignovanému domu, originálně pojatému jako záhrobní mašina běžící na duchy. A rozervat Shannon Elizabeth podprdu taky neuškodilo. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (5)

  • Na začátku filmu jede v domě Arthurovi rodiny během snídaně na pozadí v televizi původní film 13 Ghosts. (Chatterer)
  • Za devět týdnů promítání film vydělal v USA přes 40 milionů dolarů a po celém světě přes 60 milionů dolarů. (Chatterer)

Reklama

Reklama