13 duchů

Thir13en Ghosts

13 duchov

Komedie / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2001, 91 min

Docela výživnej filmík, kterej dokáže zasytit touhu po oddychovém hororu(?). Oni duchové nevyvolají patřičný strach, spíše párkrát vyděsí v nevyhnutelných lekačkách (asi tak jako slovo "vyděsí" napsané s měkkým "i", viz níže). Příběh je ohromně předvídatelný (což je vzhledem k ději dost zvláštní), herecké výkony ucházející, některé i docela potěší (samozřejmě myslím Shannon Elizabeth:). Prostředí filmu je docela zajímavý, i když mírně za vlasy přitažený... Takže slabší 3.(17.7.2007)

Na to že závěrečná pasáž má céčkové efekty a občas člověk nechápe proč se někteří lidé chovají tak idiotsky, ten film mám rád. Nevím popravdě proč, možná kvůli Lillardovi, možná kvůli E. Davidtz (ST Voyager). Film nemá vůbec špatné masky, párkrát se člověk možná i lekne a každopádně si začne dávat pozor na sklo (hned dvě precizní smrti). Jako horor to ale moc nefunguje.(19.6.2007)

• hippyman

no musím uznat, že přes pramalá očekávání mě tenhle pseudohoror ještě víc zklamal... čekal bych shannon coby miss mokré tričko a větší bodycount (potažmo vykreslení charakterů postav a prostě spoustu dalších věcí, co tam prostě nebylo), takže nebudu asi snad ani ztrácet moc času psaním o tom, jak to bylo hrozný. bylo to dost hrozný a ta jedna ušušňaná hvězda snad mluví sama za sebe. tady Pan Zemeckis trochu šlápnul vedle.... 20%(17.9.2009)

Efektově velice dobře zpracovaný horror, atmosféra je dost slušná, nápad z 12i duchy se povedl, nejlepší byl asi Lamač, který mě nadchl. Hlavní záminku filmu jsme rozluštil už asi po 30 minutách, ale stejně jsem musel s napětím dokoukat film jestli je to pravda, potvrdilo se. Slušný efekt byl rozpůlení chlápka dveřmi, ale jinak všichni duchové byli hustý. Chvála horroru, bez něj bych se unudil k smrti.(1.11.2005)

• Testament

Hodně uživatelů tady 13 duchů kritizuje a já nezůstanu pozadu:). Už dlouho jsem neviděl tak nudný horor, co by mě uspával. Herecké výkony mi přisly plytké a pobíhání po skleněném domě (připomínající Kostku) po čase fádní. Samozřejmě nechybí tradiční happy end. Jéééé, už vidím ty rozzářené -náctileté, jak se rozplývají nad brutalitou některých scén. Ano rádoby-lesklý obal a shnilý vnitřek. To je 13 duchů.(23.8.2009)

• - Strýc Cyrus (F. Murray Abraham) nesie meno hlavného hrdinu z pôvodného filmu 13 Ghosts (1960). (Sociopath)

• - Na začátku filmu jede v domě Arthurovi rodiny během snídaně na pozadí v televizi původní film 13 Ghosts. (Chatterer)

• - Za devět týdnů promítání film vydělal v USA přes 40 milionů dolarů a po celém světě přes 60 milionů dolarů. (Chatterer)