Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

genetique

Fandím Stathamovi, Hackford už je však za zenitom a nedokázal nadviazť na svoje predošlé úspechy. Je to slabučké, pomalé, herecky statické, režisérsky mdlé, scenáristicky poľutovaniahodné a bez prekvapenia. Napriek tomu je Statham veľký sympaťák, Lopezka tiež ešte nepatrí do starého železa a akcia miestami prekvapila, aj keď poväčšine zhadzovala sama seba. 55%. ()

Morholt

Jason Statham po stoprvé stejně a opět výborně. Tentokrát se jedná o variaci na Odplatu, kdy se podvedený zloděj mstí svým proradným bývalým parťákům. Statham tentokrát nehází otočky, ani neukazuje ze všech stran své boulaté terminátorské tělo, ale přesto je tu akce, která má švih a ani scénář nepsal úplný pitomec. Potěší i Jeniffer Lopez. sice mám k její postavě výhrady, ale marná sláva, pořád se na ní kurevsky dobře kouká. 70% ()

mzss1

Tak po dlouhém čekání jsem to shlédl. Prvně mě zaujal celkem trailer, řekl jsem si, že to bude typická Stathamovka. Později se zde objevovaly špatné ohlasy a v posledních několika dnech se tu hodnotilo bídně, což dokážu po shlédnutí filmů tak nějak pochopit. Mě to ale nepřišlo tak hrozné. Tak třeba zkusim nyní srovnat pár předchozích Stathamovek, které schytaly podle mého názoru dost zbytečné kritiky a mě se líbily. Mechanik zabiják (2011) - opravdu skvělý oldschoolový akčnák, kde mohlo být více akce a víc zapojen příběh, z 1/2 poloviny filmy to působilo jako thriller a z té druhé poloviny jako akční, přesto za mě 84% (4*). Elitní zabijáci (2011) - pro mě naprostá bomba, co dodávat - 90% (5*), Blesk - tak tenhle film se mi moc nelíbil - naprostá nuda, ale zase výborný Statham, takže jen 40% (2*). A poslední srovnání: Safe - také film, který se nevyhnul kritice, ale mě se líbil, mohlo být víc akce a trochu ubrat chaotických zvratů, jinač pohoda - 78% (4*). Takže takhle jsem chtěl srovnat filmy, abych poukázal na to, že mám svůj vlastní názor. Tenhle film se možná blíže shoduje ke kritikům, ale mě to zas tak strašní nepřišlo. Takže začnu trochu pitvat. Úvod filmu je obyčejný, celkem zaujme, trvá 20 minut zhruba až do dramatické chvíle kdy Stathama (Parkera) zradí jeho komplici. Takže docela pohoda. Celkem pěkné střílení v autě a dost ošklivě Stathama zřídili. Z nemocnice Statham uteče a už začne pátrání na vlastní pěst. Takže do první hodiny filmu to má své rychlejší tempo, kde se najde i pár slušných soubojů a menších přestřelek - vše trvá ale rychle. Chybou této hodiny snímku je patřičná chaotičnust a nelogičnost, kdy Statham jasně ví za kým jít, co má udělat, moc snadně mu to vychází a já si vůbec neuvědomoval co se děje. Druhá polovina filmu je rozporuplná. Rozhodně už zde není moc nelogických aspektů, ikdyž nějaký se určitě najde. Druhá polivna je pozvolná, ale vůbec jsem se nenudil jak jsem si zprvu myslel. Během této druhé části filmu tu máme zběsilý fight Statham vs Bernhardt - choreografie není moc viditelná, jen obyčejné, zběsilé praní. Rychle a zběsilé bych to mohl nazvat :-) Čímž nechci urazit moji oblíbenou rychle a zběsilou sérii. :-) Tajže tento fight dopadl krvavě pro Stathama, ale vyhrál. Takže opět zřízenej. A mě se to líbilo, nekompromisný Parker si jde za svým a vždy to přežije. Finále filmu je takové obyčejné, sice to má pár dobrých nápadů - myslím tím, že dokáže Statham nemilosrdně a neskutečně zabít oběti, takže nyní vztyčuji menší SPOILER. Vražení zásobníku od pistole do krku nepřítele a pak ho Statham, ten zásobník ze zkrvaveno (mrtvé) oběti vytáhne, vloží do zbraně a střelí - prostě luxus co jsem ještě nezažil. KONEC SPOILERU. Takže takhle. Celkově, akčních scén zde není moc, ale když nastanou tak zaujmout. Škoda, že zde nebyla žádná automobilová honička. Co se týče nekačních scén, tak mi nepřišly moc nudné, třeba tak dvě scény, ale to bylo vše. Škoda, že film nepůsobil jako drama, nebo lepší thriller. Nostalgie zde skoro nebyla, jen ke konci jsem zaznamenal nepatrný záblesk. Hudba byla celkem dobrá, šlo to. Režie a technická stránka na normální, dobré úrovni. Kamera v pohodě. Herecké obsazení. Jason Statham hrál opět výborně - to se musí uznat. Ten herec to má prostě v sobě. Jennifer Lopez, no - trochu rozporuplně bych to viděl. Někdy bavila, někdy mi zas přišla jako takový střívko, dylča :-) Ale v jiných scénách zase celkem v pohodě. Zbytek herců netřeba řešit - šlo to. Takže to dál už komentovat nebudu. Film moc neoslnil, ale zase neměl větší zápor. Ty slabší dvě hodiny utekly opravdu rychle, takže jsem se vůbec nenudil. Není to špatný film, ale je to moc obyčejné, jemné, moc toho víc nepřinese a jako plnohodnotný akční film to nepůsobí moc světoborně. Takže ve výsledku vidím dost lepší průměr a když to přeženu, tak i s klidnou duší lehounký, ale opravdu jen a jen lehounký nadprůměr. Takže na jedno podívání to stačilo, když na to někdy narazim tak to přežiju, ale víc jak dvakrát film nedám. Takže jako jednorázovka opravdu oddych - oddychovka. Zklamán trochu jsem, ale ne moc. Takže celkově hodnotím na obstojných 60% = *** () (méně) (více)

Jara.Cimrman.jr

"Ten šmejd je nezničitelnej." Filmový padouch potřeboval další důkaz, že z něj mrtvý Statham nadělá fašírku a tak ho dostal. Mne to samozřejmě uspokojilo, neboť jsem obdivovatelem jeho vyrovnané pitbulovské herecké polohy, pomsty mne také baví a pohled na vrtící se ženskou zadnici je pro mne stále ještě o půl chloupku vzrušivější než hlasování poslanců o zákonu o odpadech. Původně jsem si chtěl poněkud postěžovat na to, že Parker své DNA nechává v poklidu válet na sedadlech všech odcizených vozidel, ale pak jsem si uvědomil, že to tak asi chodí ve světě, kde drahé šperky nestřeží stádo bodyguardů se samopaly a za instalaci bezpečnostních kamer těch pár milionů dolarů taky nestojí. Možná bych po zohlednění těchto připomínek mohl jít s hodnocením o hvězdu níž, ale neudělám to z prosté zbabělosti, protože jsem si poměrně jistý tím, že Parker neumí umřít, ale zato dobře ví, kde bydlím, co snídám a že jsem lechtivý na chodidlech. Čtyři hvězdy ho snad neurazí, ale odpadovým uživatelům jejich neklidný spánek rozhodně nezávidím. ()

Wacoslav1

Marna slava ale tenhle temer dvouhodinovy kriminalni opus z radoby drsnym ale nic moc nehrajicim Stathamem mne docela tezce nechytnul ta delka je fakt prehnana nuda strida nudu obcas se nejaka ta akce najde ale neni nijak zajimave natocena z puvodni Odplatou prosim nesrovnavat sice je ten pribeh podobnej ale to srovnani by pro tohle mdle neoriginalni a po vsech strankach hodne tezce podprumerne dilo nedopadlo moc dobre ()

• Parker (Jason Statham) nosí hodinky značky Richard Mille RM11 Felipe Massa a Rolex Submariner. (dyfur)
  • Film byl promítnut manželce a synovi zesnulého Westlaka. Skutečný Parker by podle jejich ohlasů prý byl ze snímku nadšený. [Zdroj: violentworldofparker.com] (Raziel_cz)
  • V jednej scéne realitná agentka (Jennifer Lopez) naráža na to, že Parker (Jason Statham) nie je z Ekvádoru, pretože má anglický prízvuk. Jason Statham sa naozaj narodil vo Veľkej Británii, konkrétne v Londýne. (Kefas21)

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film