Tak po dlouhém čekání jsem to shlédl. Prvně mě zaujal celkem trailer, řekl jsem si, že to bude typická Stathamovka. Později se zde objevovaly špatné ohlasy a v posledních několika dnech se tu hodnotilo bídně, což dokážu po shlédnutí filmů tak nějak pochopit. Mě to ale nepřišlo tak hrozné. Tak třeba zkusim nyní srovnat pár předchozích Stathamovek, které schytaly podle mého názoru dost zbytečné kritiky a mě se líbily. Mechanik zabiják (2011) - opravdu skvělý oldschoolový akčnák, kde mohlo být více akce a víc zapojen příběh, z 1/2 poloviny filmy to působilo jako thriller a z té druhé poloviny jako akční, přesto za mě 84% (4*). Elitní zabijáci (2011) - pro mě naprostá bomba, co dodávat - 90% (5*), Blesk - tak tenhle film se mi moc nelíbil - naprostá nuda, ale zase výborný Statham, takže jen 40% (2*). A poslední srovnání: Safe - také film, který se nevyhnul kritice, ale mě se líbil, mohlo být víc akce a trochu ubrat chaotických zvratů, jinač pohoda - 78% (4*). Takže takhle jsem chtěl srovnat filmy, abych poukázal na to, že mám svůj vlastní názor. Tenhle film se možná blíže shoduje ke kritikům, ale mě to zas tak strašní nepřišlo. Takže začnu trochu pitvat. Úvod filmu je obyčejný, celkem zaujme, trvá 20 minut zhruba až do dramatické chvíle kdy Stathama (Parkera) zradí jeho komplici. Takže docela pohoda. Celkem pěkné střílení v autě a dost ošklivě Stathama zřídili. Z nemocnice Statham uteče a už začne pátrání na vlastní pěst. Takže do první hodiny filmu to má své rychlejší tempo, kde se najde i pár slušných soubojů a menších přestřelek - vše trvá ale rychle. Chybou této hodiny snímku je patřičná chaotičnust a nelogičnost, kdy Statham jasně ví za kým jít, co má udělat, moc snadně mu to vychází a já si vůbec neuvědomoval co se děje. Druhá polovina filmu je rozporuplná. Rozhodně už zde není moc nelogických aspektů, ikdyž nějaký se určitě najde. Druhá polivna je pozvolná, ale vůbec jsem se nenudil jak jsem si zprvu myslel. Během této druhé části filmu tu máme zběsilý fight Statham vs Bernhardt - choreografie není moc viditelná, jen obyčejné, zběsilé praní. Rychle a zběsilé bych to mohl nazvat :-) Čímž nechci urazit moji oblíbenou rychle a zběsilou sérii. :-) Tajže tento fight dopadl krvavě pro Stathama, ale vyhrál. Takže opět zřízenej. A mě se to líbilo, nekompromisný Parker si jde za svým a vždy to přežije. Finále filmu je takové obyčejné, sice to má pár dobrých nápadů - myslím tím, že dokáže Statham nemilosrdně a neskutečně zabít oběti, takže nyní vztyčuji menší SPOILER. Vražení zásobníku od pistole do krku nepřítele a pak ho Statham, ten zásobník ze zkrvaveno (mrtvé) oběti vytáhne, vloží do zbraně a střelí - prostě luxus co jsem ještě nezažil. KONEC SPOILERU. Takže takhle. Celkově, akčních scén zde není moc, ale když nastanou tak zaujmout. Škoda, že zde nebyla žádná automobilová honička. Co se týče nekačních scén, tak mi nepřišly moc nudné, třeba tak dvě scény, ale to bylo vše. Škoda, že film nepůsobil jako drama, nebo lepší thriller. Nostalgie zde skoro nebyla, jen ke konci jsem zaznamenal nepatrný záblesk. Hudba byla celkem dobrá, šlo to. Režie a technická stránka na normální, dobré úrovni. Kamera v pohodě. Herecké obsazení. Jason Statham hrál opět výborně - to se musí uznat. Ten herec to má prostě v sobě. Jennifer Lopez, no - trochu rozporuplně bych to viděl. Někdy bavila, někdy mi zas přišla jako takový střívko, dylča :-) Ale v jiných scénách zase celkem v pohodě. Zbytek herců netřeba řešit - šlo to. Takže to dál už komentovat nebudu. Film moc neoslnil, ale zase neměl větší zápor. Ty slabší dvě hodiny utekly opravdu rychle, takže jsem se vůbec nenudil. Není to špatný film, ale je to moc obyčejné, jemné, moc toho víc nepřinese a jako plnohodnotný akční film to nepůsobí moc světoborně. Takže ve výsledku vidím dost lepší průměr a když to přeženu, tak i s klidnou duší lehounký, ale opravdu jen a jen lehounký nadprůměr. Takže na jedno podívání to stačilo, když na to někdy narazim tak to přežiju, ale víc jak dvakrát film nedám. Takže jako jednorázovka opravdu oddych - oddychovka. Zklamán trochu jsem, ale ne moc. Takže celkově hodnotím na obstojných 60% = ***(6.5.2013)

Nezastavitelný bourák Jason Parker Statham opět přesvědčuje o tom, že stačí litr fýzáku a strojek na holení s nástavcem na třídenní strniště a dokážete přežít cokoliv. Včetně transformace na dévitiživotnou kočku. Jednoduchý příběh, nulové charaktery, strnulý bourák včele a botoxová prdelní královna stačí ke spokojenosti každého příznivce klasických Stathamovek. Na škodu je snad jen možná až zbytečně dlouhá stopáž a někdy nadbytečné pasáže s mexikánskou zadnicí. Zábavné a slušivé slabé 4*(20.7.2013)

• PauloZ

Statham si zde zakusí jak už dlouho ne, ale to je asi tak všechno. V tomhle případě strádá hlavně scénář, který je spichlý velmi ležérně a rozhodně neřeší nelogičnosti a místy silnou naivitu. Je to předvídatelné akční béčko, ale koho baví Jasonovo porcování nepřátel, tak jako mě, tak si to v rámci možností užije. Je to ale zbytečně dlouhé, koncepčně nevyvážené a chvílema jsem netušil, proč se děje zrovna to, co se děje a jak jsme k tomu došli. Tudíž ta struktura a stavění děje stojí celkem za starou belu. Druhá polovina s Jennifer je fajn, ale to zakomponování do příběhu je naprosto zbytečné. 2,5*.(18.5.2013)

Na Jasona Stathama se vždy rád podívám a i Parker nebyl nejhorší. Občas trochu nelogičnosti, občas trošku zvláštní chování postav a nakonec jako vždy předvídatelný děj a průběh. Přesto všechno když se člověk přenese, tak si dokážete Parkera užít. Akční scény jsou dobré, hudba stravitelná, ale vše zachraňuje Statham, bez něj by vše bylo poloviční. Svým způsobem zajímavá záležitost, která nenabídne bohužel nic výraznějšího .. 6/10 = 60%(18.7.2013)

Svižná, vůbec ne hloupá a celkově fajn direct-to-dvd verze už dvakrát (a stylověji) zfilmované krimošky. Statham jak ho máme rádi - masér, kterej se se záporákama nesere a přitom sám dostane nemálo do těla. Spíš než jako jeho příběh jsem to vnímal jako příběh Leslie (Lopez), obyčejné neúspěšné baby, která dobrovolně nechá Stathama aby jí do života vnesl trochu vzrušení a hlavně peněz, aniž by došlo na očekávanou romanci. Tím a úvodní loupeží mi to připomnělo Peckinpahův Útěk.(6.7.2013)