Alternative 3 (TV film)

David Ambrose

Brian Eno

Scénografie:

Terry Ackland-Snow

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

Nejspíš nejlepší mystifikace od dob Wellesovy rozhlasové Války světů. Šokující "pravda" je odhalována postupně, podkládána "důkazy" i výpovědmi svědků. Všechno do sebe dokonale zapadá a nabízí odpověď úplně na všechno, od finančních krizí až po záhadná úmrtí celebrit. Navíc dokonale shrnuje, dokazuje a vysvětluje všechny ostatní konspirační teorie od chemtrails až po tvrzení, že přistání na Měsíci je podvrh. Bavil jsem se skvěle i když je poměrně těžké sledovat pořad očima někoho kdo v červnu 1977 usedá ke svému oblíbenému serióznímu pořadu věnovanému vědě. Překážkou je nejen těch 35 let, které nás dělí, ale také to, že já vím, že jde jen o mystifikaci, kterou si tvůrci jinak seriózního pořadu připravili jako žert, jenž měl být původně vysílán 1. dubna. Na druhou stranu je můj pohled obohacen znalostí toho co následovalo. O panice, kterou pořad vyvolal i o vzniku konspirační teorie, jejíž zastánci dodnes pořad považují za odhalení pravdy a neustále nalézají další důkazy, které ji potvrzují. Hodnotit není snadné. Jako na tv dokumentu už na tom zub času dost zapracoval, na druhou stranu je to skvěle promyšlená hra, která i dnes baví způsobem, jakým pracuje s fakty a jak na nich buduje své fiktivní šokující odhalení.(24.2.2013)