Kuronezumi

• USA Black Rat
všechny plakáty

ricci.s

Riadne ázijské šialenstvo. Študenti dostanú SMS od svojej mŕtvej spolužiačky, ktorá spáchala samovraždu, že sa s nimi chce stretnúť v škole o polnoci. Všetci dorazia, objaví sa vrahyňa v maske potkana a oznámi im, že ich všetkých zabije. Vyzeralo to na tradičný slasher pospájaný s flashbackmi, ktoré nám postupne odkrývali minulosť. Celkom sa mi páčilo, že zabijak si vždy vymyslel nejakú hru, ktorú keď obeť splní, ostane žiť, samozrejme to nikto nesplnil. Približne v polovici však prišiel zvrat, a v mojom prípade nastalo len obrovské WTF? Snažil som sa to pochopiť, fakt snažil, ale to by som musel myslieť v iných dimenziách, takže som len nechápavo čumel, čo sa to tam preboha deje, a môj úžas vydržal až do samotného záveru. Ako horor ma to však veľmi nezaujalo, vraždy síce boli rozmanité, ale krvi bolo málo a gore žiadne. Navyše priamo počas mordu zastavili obraz, čo ma tiež pekne vytáčalo. Maximálne sa dočkáme ukážky bojových umení, ktoré nám tie roztomilé ázijské slečinky predvádzali. ()

Shanen29

Kde berou Japonci tyto nápady,to je záhada.Pravda je,že film odsejpá a jakýs takýs příběh zde je.Být to krvavější a kamera drzejší v určitých detailech,hmm,to by byla jiná paráda. ()