Domácí záležitosti

The Family Tree

Komedie / Drama

USA, 2011, 87 min

Do poloviny stopáže je tato karikatura rodiny docela zábavná. Dokonce má příběh pěkný vývoj, matka ztratí paměť, tím se to celé oživí. Hlavně tedy vztah s manželem, který opravdu vyhasl. Děti naprosto postrádají vedení a plácají se v depresích a stavech. Ostatní lidé okolo na tom nejsou o moc líp. Celý příběh bohužel graduje dost nešťastně, závěrečná přestřelka už je jak z Limonádového Joea. 60%(15.10.2017)

"Napřed musíte někoho ztratit, abyste nakonec zjistil, že Vám neskutečně chybí." To je přesný. Škoda, že to řiká kluk z tak bláznivýho filmu, jako Domácí záležitosti jsou. Ze začátku je film totiž dobře úchylnej, ale zábavnej, pak je chvíli o Bohu, chvíli o ztrátě paměti a bůhví o jakých dalších událostech a pak je hlavně o štěstí. Každopádně to všechno spojuje fajnovej příběh, který neštve, včetně samotných herců.(29.2.2012)

Můj vkus je asi hodně odlišnej od ostatních uživatelů čsfd, protože já se u týhle černý komedie dost slušně bavil od první do poslední minuty. Dlouho to vypadalo, že dám zase nějakýmu filmu 5 hvězd, ale ve druhý polovině se občas začalo hrát trochu na vážnější strunu a to tam moc nesedělo. Ale i tak příznivcům černýho humoru tento film vřele doporučuju. Jinak jsem si myslel, že se kouknu i na nějaký jiný filmy od Vivi Friedman, ale jak jsem zjsitil, tak tohle byl její první a jelikož je po smrti, tak zároveň i poslední film. Docela škoda, že nic jinýho nenatočila...(6.2.2013)

Co dělat, když vaše matka trpí krátkodobou ztrátou paměti, váš otec je frustrovaný člověk s nízkým sebevědomím a vaše sestra je sexuálně náruživá coura, která ráda experimentuje? Nejlepší je to všechno ignorovat a zdokonalovat se v tom, co vás baví a co děláte nejraději, totiž ve střelbě a ve víře v Boha. Každá rodina má problémy a asi málokdo na celém světě může říct, že jeho rodina je naprosto a bez výjimek normální. Ale zde narážíme na poněkud zvláštní extrém, který sám o sobě je zajímavý, ale otázka je, jestli všechny tyto charaktery a problematické postavy dokáží utáhnout celovečerní film. Já si myslím, že se to povedlo tak na půl, protože přece jen film v určitých pasážích byl docela zajímavou sondou do života jedné nenormální rodiny, ovšem jindy to byla nudná podívaná, z níž se dalo vytřískat víc. Těmi zajímavějšími pasážemi bezesporu byla dějová linie s hlavním hrdinou Ericem, který je horlivým křesťanem a zároveň náruživým střelcem. Ostatní postavy za Ericem poněkud pokulhávaly, což je zajisté i zásluha Maxe Thieriota, který Erica ztvárnil naprosto bravurně. Ostatní herci ovšem také nikterak vyloženě nezklamali, pouze jejich postavy nebyly tak atraktivně napsané. Za vtipnou vsuvku pak považuji chlípného úchyla, který vylezl na strom před domem hlavních hrdinů, aby masturboval při pohledu na paní Burnettovou a při tom se nešťastnou náhodou oběsil a visel na tom hustě listnatém stromě skoro po celý film. Celkově film hodnotím jako relativně povedený, ale nikterak nevyčnívající z řady jiných podobně laděných filmů, a proto uděluji průměrné tři hvězdy.(7.2.2012)

Žena režisérka a John Patrick Amedori sú dva dôvody kvôli ktorým som vôbec po tomto filme siahla. Bláznivý film o bláznivých ľuďoch, ktorý mohol byť ale ďaleko lepším, začiatok mal totiž dosť svižný ... asi ako táto pesnička https://www.youtube.com/watch?v=gEQDhOnQKA4 ... Project 52 Films by Women (22.1.2016)

Příjemná, stopážově vyvážená, lehce šíleně vymyšlená, ale i tak pořád dobrá zábavná komedie. Já se bavil. Dobré herecké obsazení a jistá originalita zasazení nápadu do příběhu se mi líbily. 75%(30.12.2016)

"How about giving blow jobs to any guy, that asks? That mean you're nuts? - No. That's generous." Komedie, která je místy naprosto neuvěřitelná a šokující a místy průměrná jako ty nejobyčejnější. Jeden z vtipných okamžiků? Vidět Evana Handlera aka Charlieho z Californication s vlasy (bohužel nemůžu nikde najít screenshot, abych to dokázala, tak se na to budeme muset holt podívat sami). Uvidíte i názorné parkování blondýny.. naprosto prázdné parkoviště a ona se strefí přesně na čáru, aby zabrala dvě parkovací místa. Tomu se říká umění. Místy dost morbidní, když si nikdo nevšimne, že jim týden na stromě visí mrtvola. Ale spíše takový dobrý černý humor, který rozhodně stojí za to vidět. Celá tahle rodinka je prostě potrefená a šílená, ale baví.(27.7.2015)

• Lacike

Komedialne podana vztahova mozaika, kde je centrom vsetkych vztahov ustredna rodinka. Na to aky ambiciózny spletenec si autori vymysleli je to prilis malo prepracovane az som mal miestami dojem, ze niektory sceny boli predcasne utnute. Jednotlive postavy vdaka tomu posobia ako jednorozmerne figurky bez potrebnej hlbky. Vdaka tomu by som uplne z popisu vyskrtol zaner drama, pretoze sa jedna iba o komediu a aj to nie prilis vydarenu. Film som dopozeral zo zvedavosti ako jednotlive zapletky vyustia. Musim povedat, ze rovnako neuspokojivo ako cely film. Asi najviac mi je luto hviezdneho hereckeho obsadenia, ktore nema sancu akokolvek vyniknut. 4/10.(26.11.2011)

Po shlédnutí jsem nabyl dojmu, že si tvůrci ukrojili velký krajíc. Do zdařile sestavené rodinky a jejich (ne)známých bohužel naroubovali příběh lehce přitažený za vlasy, což není na škodu, ale k velké škodě, tak nějak podvědomě cítíte, že z tohoto spletence lidských charakterů a bláznivých situací šlo vytěžit více... Za vygradované finále, kdy jsem byl nucen přijmout za fakt, že mladý talentovaný střelec dokáže zamířit na letoucí kulku a tu trefit, a tím zabranit zmaření lidského života, dávám bod dolů. To by nedokázal ani Superman zkřížený s Chuckem Norisem...(23.10.2011)

Lehčí odpočinkový film, který není až tak stupidní jak sem si zprvu myslel.Jedinná blbost je tam až na konci. Ovšem dobře jsem se pobavil...Pokud od toho nečekáte film ve stylu Casablacy, tak mohu jen doporučit.(23.11.2011)

• Rockerman

Na jediný dobrý vtip je zaděláno hned v úvodu a jeho pointa přichází až v závěru, ale jinak je to nevtipná, nudná blbost, s trapnými dialogy a za to hvězdy nedám.(2.4.2016)

Tak tohle byla od doby Napoleona Dynamite další komedie z kategorie "hodně weird". Ten film měl vážně potenciál, protože to je super námět, ale já myslím, že se jim ho podařilo využít tak napůl. Využívání boha k omlouvání vlastního násilí, ztráta paměťi zachrání manželství? Začátek mě úplně navnadil a říkal jsem si, že tohle bude zajímavý. Druhá půlka je ale výrazně slabší. A to finále s tou kulkou bylo naprosto zoufalý! Navíc tam je spousta jmen jako Madeline Zima, R.L. Cook, Selma Blair, Britt Robertson, který se ztratily v nevýznamnejch roličkách, zatímco mnohem víc času je věnovaný nějakejm pitomejm černochum - upřímně proč tam byli netušim? Takže odcházim spokojenej, ale mohlo by to být lepší. Škoda jen té režizérky, že nedostane šanci to ještě vylepšit :((2.4.2014)

Príjemný, v podstate jednoduchý príbeh, vyrozprávaný bláznivo, sarkasticko-humorne. Ako obyčajné jedlo so zaujímavým korením. Potešilo.(2.4.2015)