Domácí záležitosti

Family Tree, The

Komedie / Drama

USA, 2011, 87 min

Příjemná, stopážově vyvážená, lehce šíleně vymyšlená, ale i tak pořád dobrá zábavná komedie. Já se bavil. Dobré herecké obsazení a jistá originalita zasazení nápadu do příběhu se mi líbily. 75%(30.12.2016)

"How about giving blow jobs to any guy, that asks? That mean you're nuts? - No. That's generous." Komedie, která je místy naprosto neuvěřitelná a šokující a místy průměrná jako ty nejobyčejnější. Jeden z vtipných okamžiků? Vidět Evana Handlera aka Charlieho z Californication s vlasy (bohužel nemůžu nikde najít screenshot, abych to dokázala, tak se na to budeme muset holt podívat sami). Uvidíte i názorné parkování blondýny.. naprosto prázdné parkoviště a ona se strefí přesně na čáru, aby zabrala dvě parkovací místa. Tomu se říká umění. Místy dost morbidní, když si nikdo nevšimne, že jim týden na stromě visí mrtvola. Ale spíše takový dobrý černý humor, který rozhodně stojí za to vidět. Celá tahle rodinka je prostě potrefená a šílená, ale baví.(27.7.2015)

Žena režisérka a John Patrick Amedori sú dva dôvody kvôli ktorým som vôbec po tomto filme siahla. Bláznivý film o bláznivých ľuďoch, ktorý mohol byť ale ďaleko lepším, začiatok mal totiž dosť svižný ... asi ako táto pesnička https://www.youtube.com/watch?v=gEQDhOnQKA4 ... Project 52 Films by Women (22.1.2016)

Po shlédnutí jsem nabyl dojmu, že si tvůrci ukrojili velký krajíc. Do zdařile sestavené rodinky a jejich (ne)známých bohužel naroubovali příběh lehce přitažený za vlasy, což není na škodu, ale k velké škodě, tak nějak podvědomě cítíte, že z tohoto spletence lidských charakterů a bláznivých situací šlo vytěžit více... Za vygradované finále, kdy jsem byl nucen přijmout za fakt, že mladý talentovaný střelec dokáže zamířit na letoucí kulku a tu trefit, a tím zabranit zmaření lidského života, dávám bod dolů. To by nedokázal ani Superman zkřížený s Chuckem Norisem...(23.10.2011)

• Lacike

Komedialne podana vztahova mozaika, kde je centrom vsetkych vztahov ustredna rodinka. Na to aky ambiciózny spletenec si autori vymysleli je to prilis malo prepracovane az som mal miestami dojem, ze niektory sceny boli predcasne utnute. Jednotlive postavy vdaka tomu posobia ako jednorozmerne figurky bez potrebnej hlbky. Vdaka tomu by som uplne z popisu vyskrtol zaner drama, pretoze sa jedna iba o komediu a aj to nie prilis vydarenu. Film som dopozeral zo zvedavosti ako jednotlive zapletky vyustia. Musim povedat, ze rovnako neuspokojivo ako cely film. Asi najviac mi je luto hviezdneho hereckeho obsadenia, ktore nema sancu akokolvek vyniknut. 4/10.(26.11.2011)