Bobby Fischer Against the World

Liz Garbus

Robert Chappell

Matthew Justus

• Gimp

I česká wikipedie vám dá víc informací než tento dokument, který vyniká snad možná zběsilým střihem mluvících hlav.(27.8.2011)

• lord.Luki

Film o hyper geniálním člověku natočený úplně obyčejnými průměrnými lidmi. Jako dokument zcela jednostranný. Kvalitativně jako kdyby se banda hloupých mravenců snažila udělat objektivní dokument o člověku, ne-li horší.(14.10.2015)

Jake narodnosti byl nejlepsi sachista vsech dob?(7.11.2012)

Tak na tenhle dokument jsem byl hodne zvedavej, protoze jsem sachista. Fischer byl jednim z nejlepsich sachistu sveta a podle mnohych i vsech dob. Dokazal na cas poblaznit sachy i USA a to je co rict. V dokumentu se dozvime neco z dectvi Fischera, pak je velmi rozebiran jeho zapas o titul mistra sveta v sachu se Spasskym v roce 1972 a pak v posledni casti jeho skandaly a povaha (plivani na dopis, jeho antisemitismus, zadrzeni v Japonsku a nasledny azyl na Islandu). Skoda, ze dokument je jen hodinu a pul pro me by mohl byt klidne dvakrat tak delsi a prinest jeste vic zajimavosti o tomhle sveraznem schizofrenim sachistovy. Ted trochu k mym hnidopiskym poznamkach, ktere ale kvalite dokumentu neubiraji. Trochu se vic mohlo byt dokumentu, jak se Fischer probojovaval k svetovemu trunu v sachu (napr. vzdani boje o titul na zacatku sedesatych let, jeho nenevist k Rusum, protoze si domlouvali vysledky, skandal v Sousse, kde vedl turnaj kandidatu a odstoupil z prvniho mista a jeho fenomenalni cesta za svetovou korunou v letech 1970-72). V casti o zapase o titul mistra sveta se rozebira jen prvnich sest partii, podle me by tam minimalne mela byt i 13.partie, ktera vesla do dejin sachu (par poznamek ve 3.partii Spasskij vedel, jak reagovat na tah Jh5 , ale podle svych slov na to zapomnel, sice v 6.partii zahral Fischer tah c4, coz bylo prekvapenim, ale uz tak hral o rok driv proti Polugajevskemu). Nevim jestli to byl zamer tvurcu nebo necoho jineho, proc nezpovidali Spasskeho, ten jen vypovida z doboveho interview. Dalsi kdo chybel byl Lombardy, ktery delal Fischerovi sekundanta v zapase o titul. Jinak dokument doporucuji a pro sachisty by to mela byt povinnost, protoze je to prvni dokument o Fischerovi 3 roky po jeho smrti.(19.7.2011)