poster

Návrat do městečka Salem's Lot

 • USA

  A Return to Salem's Lot

 • Austrálie

  A Return to Salem's Lot

 • Velká Británie

  A Return to Salem's Lot

Horor

USA, 1987, 101 min

Režie:

Larry Cohen

Scénář:

Larry Cohen, James Dixon

Kamera:

Daniel Pearl

Producenti:

Paul Kurta

Střih:

Armond Lebowitz

Kostýmy:

Catherine Zuber
(další profese)
 • Phobia
  **

  Tak tohle je úplně první horror, který jsem kdy viděla. Běželo to na polském nočním kině, bylo mi 10 let a nechápu, jak se stalo, že jsem byla u TV sama a nikdo mě nevyhnal. Húú, upíři, tolik krve, upíři hořící na slunci - super! - byla jsem jednoduše nadšená. Naprosto nepochybuji, že dnes bych dala odpad nebo hvězdičku maximálně:-). Ale tohle je zkrátka ten první, úplně první čistokrevný horor v mém životě, proto dám tu jednu hypotetickou hvězdičku za možné "kvality" filmu a druhou jako sentimentální bonus:-) 30%(20.3.2009)

 • DAVID.LOPAN
  *

  Jedna hvězda za hudbu která je fakt výborná, ale zbytek je hrůza. Postavy se chovají strašně dementě a upíři i dementní jsou. Nedisponují žádnou nadlidskou silou, ale jsou jen nesmrtelní a navíc se snaží být i relativně hodní. Do toho se po lese prohání upír který vypadá jako Toxic Avenger přebarvený na modro. Jedna hvězda a to sem ještě fakt hodnej.15%(20.11.2009)

 • dozana
  odpad!

  Co to bylo?....To musela bejt nějaká stupidní parodie na horory. Z Kingovým Salemem to vlastně nemá vůbec nic společného jen ten název. Hlavní hrdinové jsou opravdu k smíchu, jak já se u tohohole filmu z plna hrdla zasmála, vlastně jsem se chlámala od začátku do konce. Tak stupidní film jsem dlouho neviděla. Upíři si říkají dobré jitro a jdou spát....??. Hlavní hrdinové jsou tak tupý, že to až bolí. Mělo smysl tohle točit??(20.4.2009)

 • Han22
  ***

  Při pohledu na hodnocení a hlavně režiséra jsem se modlil, ať pokračování Salem´s Lot nestojí příliš za houby. A zadařilo se. Cohen se vzepjal a natočil pro mě zatím nejsledovatelnější film. I tady obsadil Moriartyho (tentokrát opět s vlasama) a zcela rezignoval na postavy, příběh i styl prvního dílu. Pokračování tak vychází jen z toho, že Salem´s Lot je nyní město upírů, kde přes den přebývá pár lidských sluhů, aby je chránili. Do městečka přijíždí kariéristicky dokumentarista se svým rebelujícím synem. Zatímco syn je komunitou fascinován, otec překoná svůj odpor a začíná psát jejich historii. Brzy se však vzpamatují a vidí čemu čelí. Musím uznat, že vymyšlené to bylo výborně, od druhé půlky to bylo i parádně akční (čištění města, požáry), jen to prostě bylo technicky mizerné (všechny masky). A samozřejmě ta Kingovská atmosféra tam nebyl. Takže horší než první díl, nicméně jen 40% si to rozhodně nezaslouží.(10.7.2015)

 • obitus
  *

  Larry Cohen je bezesporu zajímavý tvůrce, který má za sebou několik nezapomenutelných snímků (God Told Me To, Q). V případě Návratu do Salem's Lot však šlápl pořádně mimo. Samotná idea města, obývaného jenom upíry není vůbec špatná a první díl k ní nutně směřoval, nicméně pojetí a zpracování je zoufalé. Stejně jako v jedničce proti krvesajům bojují chlap a teenager (tentokrát otec a syn), ke kterým se přidává ještě dědek, to snad pro generační vyváženost. Upíři jsou komičtí, po nocích chodí po městě jakoby nic, občas vysají nějakou tu krávu (myšleno zvíře) a jediným opravdu horrorovým artiklem je tu maska hlavního záporáka, která však Barlowovi z jedničky nesahá ani po lem jeho pláště. Když se poprvé zjevila na obrazovce, říkal jsem si, zda nejde o nějaký sofistikovaný vtip ze strany tvůrců. Nešlo.(21.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace