Návrat do městečka Salem's Lot

• Austrálie

Horor

USA, 1987, 101 min

Přestože vím, že normálně bych něčemu takovému filmu tři hvězdičky nedal, tak je to jediný hororový film, který jsem viděl před revolucí a pár let po ní opakovaně. Je to taková srdeční záležitost pro mě. Jinak je vidět, kdo tu píše komentáře. Počítám, že smrkáči, kteří s filmy přišli do kontaktu deset let po revoluci. Návrat je určitě stokrát lepší film než všechny ty upíří kraviny, v čele s Kate Beckinsle ve věčných kožených hadrech, kterým dnes spousta z vás sype pětky. Tito lidé vůbec neberou v úvahu dobu, kdy filmy vznikly.(19.12.2007)

• lusenda

je mi to skutočne veľmi ľúto, no toto je strašné...neostáva mi iné ako dúfať, že majter King o tomto spracovaní ani nevie...hrozná stupidita...ktokoľvek, koho by sme stretli na ulici by podal lepšie herecká výkony ako herci v tomto "filme"... ani neviem, za čo dávam hviezdu...asi za to, že mal Cohen vobec odvahu pustiť tento výtvor do obehu.(21.6.2011)

• dozana

Co to bylo?....To musela bejt nějaká stupidní parodie na horory. Z Kingovým Salemem to vlastně nemá vůbec nic společného jen ten název. Hlavní hrdinové jsou opravdu k smíchu, jak já se u tohohole filmu z plna hrdla zasmála, vlastně jsem se chlámala od začátku do konce. Tak stupidní film jsem dlouho neviděla. Upíři si říkají dobré jitro a jdou spát....??. Hlavní hrdinové jsou tak tupý, že to až bolí. Mělo smysl tohle točit??(20.4.2009)

• obitus

Larry Cohen je bezesporu zajímavý tvůrce, který má za sebou několik nezapomenutelných snímků (God Told Me To, Q). V případě Návratu do Salem's Lot však šlápl pořádně mimo. Samotná idea města, obývaného jenom upíry není vůbec špatná a první díl k ní nutně směřoval, nicméně pojetí a zpracování je zoufalé. Stejně jako v jedničce proti krvesajům bojují chlap a teenager (tentokrát otec a syn), ke kterým se přidává ještě dědek, to snad pro generační vyváženost. Upíři jsou komičtí, po nocích chodí po městě jakoby nic, občas vysají nějakou tu krávu (myšleno zvíře) a jediným opravdu horrorovým artiklem je tu maska hlavního záporáka, která však Barlowovi z jedničky nesahá ani po lem jeho pláště. Když se poprvé zjevila na obrazovce, říkal jsem si, zda nejde o nějaký sofistikovaný vtip ze strany tvůrců. Nešlo.(21.5.2005)

Při pohledu na hodnocení a hlavně režiséra jsem se modlil, ať pokračování Salem´s Lot nestojí příliš za houby. A zadařilo se. Cohen se vzepjal a natočil pro mě zatím nejsledovatelnější film. I tady obsadil Moriartyho (tentokrát opět s vlasama) a zcela rezignoval na postavy, příběh i styl prvního dílu. Pokračování tak vychází jen z toho, že Salem´s Lot je nyní město upírů, kde přes den přebývá pár lidských sluhů, aby je chránili. Do městečka přijíždí kariéristicky dokumentarista se svým rebelujícím synem. Zatímco syn je komunitou fascinován, otec překoná svůj odpor a začíná psát jejich historii. Brzy se však vzpamatují a vidí čemu čelí. Musím uznat, že vymyšlené to bylo výborně, od druhé půlky to bylo i parádně akční (čištění města, požáry), jen to prostě bylo technicky mizerné (všechny masky). A samozřejmě ta Kingovská atmosféra tam nebyl. Takže horší než první díl, nicméně jen 40% si to rozhodně nezaslouží.(10.7.2015)