Jezerní aféra (TV film)

Dokumentární

Česko, 2006, 36 min

• igi B.

Opět >veřejnoprávě< "zkráceně - upraveně"! . . . Hm, tak tohle alibistické vysvětlování >zmatenosti< tehdejších >novinářů< opravdu pobaví... Takže nové manipulace se starými manipulacemi... %-o . . . Něco mi tu zase smrdí! Směšně pak už působí zde prezentovaná kariéra V. B. jako režiséra. Dle http://www.csfd.cz/tvurce/32127-vladimir-branislav/ natočil svůj první dokumentární film v roce 1996... (!?) . . . Tomu říkám tedy psycho veřejné služby!!! - - - P.S. Více si holt každý vygůgli sám... - - - - - (Poprvé viděno 3.8.2011 na >aférovém prostoru< , hodnocení a komentář zde jako první - 3.8.2011)(3.8.2011)

• Tsunami_X

Autorské vyrovnání se s nejznámější a posléze také nejzprofanovanější reportáží pořadu Zvědavá kamera. Povinnost pro milovníky tajných složek, propagandy a estébácké manipulace, které zoufale chybí ruka mladého a šumavskými jezery nedotčeného dramaturga (zainteresovanému režisérovi bylo v době natáčení 71 let). Sluší se také dodat, že v soutěži o nejhorší mezititulky v dějinách televizního vysílání je bohužel Jezerní aféra kandidátem na nejvyšší příčky. Je to velká škoda, protože události v ní popsané s nádechem mystiky, nacistických artefaktů a represivních složek si zaslouží kvalitní monografický počin s revidovanými zážitky všech zúčastněných.(30.8.2013)

• Snorlax

Nepovedené vyvinění v nepovedeně zkrácených dokumentech.(22.5.2015)

Zajímavý námět. Bohužel zpracováním se tento dokument příliš nepovedl. Místo vysvětlení jak to s údajným nálezem bylo jde spíše o jakousi výmluvu televizních tvůrců sloužící k tomu zbavit se jakéhokoliv podezření, že do této aféry byli také zapleteni.(22.6.2013)

Pro mě zajímavý dokument, protože na mých četných turistických jezerech k oběma jezerům dříve kolovaly různé fámy. Co se skutečně stalo vědělo jen pár nejvyšších funkcionářů KSČ.(1.11.2019)

• - Akce Neptun byla využita k dalším 20 samostatným akcím naší rozvědky proti NSR. (Rollo_Tomasi)

• - Na jaře 1965 zorganizovalo Ministerstvo vnitra pokračování průzkumu obou jezer a Plešného jezera. Cílem bylo dodržet Štrougalův slib, který dal 15. září 1964 na tiskové konferenci, že průzkum bude dokončen. Průzkum však nepřinesl nic zásadního – byla nalezena jen mrtvola neznámého muže a urna s popelem zemřelého. (Rollo_Tomasi)

• - V roce 1964 Státní bezpečnost připravila a uskutečnila operaci s krycím názvem Neptun. Dodnes je známa jako senzační nález beden s tajnými nacistickými dokumenty, ukrytých na dně šumavského Černého jezera. Tuto akci připravil nově vzniklý 8. odbor aktivních opatření I. správy Ministerstva vnitra (rozvědky), který se zabýval dezinformacemi, politickými provokacemi a propagandou vůči západním zemím. (Rollo_Tomasi)