poster

Nebezpečný vesmír (TV seriál)

 • Česko

  Divoký vesmír

 • USA

  Bad Universe

Dokumentární

USA, 2010, 44 min

Režie:

Jay Bluemke

Kamera:

J.P. Lipa
 • JP84
  **

  Typický americký dokument: hodně informací podaných co nejvíce bulvární a strohou metodou. Pro masy, které se s vesmírem setkaly naposledy na střední škole ve fyzice, bude tohle docela dobrý výtah o současné astronomii, pro vzdělaného člověka ztráta času. Možná bych mohl dát nějakou hvězdu navíc za snahu o osvětu, ale to zpracování je čistý bulvár. Navíc jako grafiku používat Google Earth (nebyly peníze?) a tvrdit, že američané (v roce 2010) vedou v hledání exoplanet, moc profesionálně nevypadá.(9.7.2012)

 • corona
  **

  Dokument pre masy, má síce takú výpovednú hodnotu ako Armageddon, na ktorý stále odkazuje, ale aspoň pobaví (keď už robia simulácie, tak by mali byť v predmetnom prostredí).(3.7.2012)

 • dmk
  *

  Už vás nebaví jen dělat jednoho z mnoho vědců ve "vesmírných" dokumentech? Chcete mít vlastní pořad, ale brání v tom neschopnost zařídit, aby byl kvalitní, hodnotný? Nevadí, Discovery ho i tak natočí. ... ...Tak tento dokument vidí já samozřejmě to může být i naopak. Discovery zachraňuje slabý dokument přidáním "hvězdy". Po tom jsem se nijak nepídil.(13.8.2012)

 • fugazi
  *****

  Fakta podaný zábavnou akční formou vtipnym uvaděčem. Co se může lidem na tomhle nelíbit ?! Předpokládam, že většina hodnotících sleduje ordinaci a podobný sračky, díky kterým maj už vypatlaný mozky.(17.7.2012)

 • Luk Skywalker
  ***

  Dosti průměrný dokument se šíleným astrofyzikem v hlavní roli. Simulace jistých událostí jsou dosti diskutabilní, ale pochopí z toho úplně všichni, co měl šílený astrofyzik na mysli. Mnoho informací jsem znal především z dokumentárního cyklu Jak funguje vesmír, takže nic nového mi to nepřineslo, jen jsem u toho celkem pobavil.(18.7.2012)