Zábavný seriál s pesničkami.
Jednotlivé časti:
1.-My, cisár Poncián sa radi pobavíme
2.-Ako sa delí spoločne nadobudnutý trón
3.-Výlety do ríše tieňov
4.-Cisár sa zhovára už iba s cisárovnou
5.-Cisár už počúva iba sám seba
6.-Čo povie nemý
7.-Sedem múdrych dám (oficiální text distributora)

javlapippi

"Pozri sa synku, na tú šibenicu, nemôžeš žiadať viacej komfortu. Najlepší majster urobil jej špicu, drevo aj povraz, všetko z importu." Humorná fraška od Feldeka s hudbou od Melkoviča, herci v tógach si role očividne užívajú, exceluje cisársky manželský pár Poláková + Gregor, ich syn Labuda väčšinu doby skvele zarputilo mlčí a eponymní majstri Dibarbora, Zvarík, Bindas, Mrvečka, Hlaváček, Skovay a Debnár sa vyblbnú v pesničkách, príbehoch/scénkach aj ženských prevlekoch. Je z toho celého ešte cítiť slobodu predošlej dekády a kabaretnú atmosféru. Viac v komentoch k jednotlivým epizódam. 1. My, cisár Poncián sa radi pobavíme Siedmymi majstrami vyučený následník trónu Labuda sa navracia do cisárskeho domova, avšak v záujme zachovania života musí podľa hviezdnej veštby držať bobríka mlčanlivosti. Úplne iného bobríka mu ponúka zvodná cisárovná macocha Poláková, s podlým plánom diskreditácie, eliminácie a  udržania mocenského monopolu. Cisár Gregor to nepozorovane sleduje a baví sa. A bavil som sa aj ja, hereckými výkonmi, vtipnými spevmi aj na svoju dobu nevídanou občasnou jemnou vulgaritkou. **** 2. Ako sa delí spoločne nadobudnutý trón Cisárovná ukecáva choťa aby dal potomka obesiť, múdri majstri ukecávajú cisára pod šibenicou aby ho nepopravil a potomok stále mlčí. Rozprávajú sa bájky, hrá sa divadlo, spievajú sa parafrázy na dobové hity populárnej hudby a je to stále veľká zábava. ****  3. Výlety do ríše tieňov Neustále rozprávanie poučných historiek zapríčiňuje neustále odklady vešania, čo má za následok odluku od stola aj loža. Vyskytujú sa figuríny, kat Mydlář a rieši sa užívanie bohemizmov na cisárskom dvore. Vtipné scénky a vtipné pesničky plné vtipných obratov ako napríklad "kopal Merlin pod trónom ako starý agronóm". *****  4. Cisár sa zhovára už iba s cisárovnou Pokračuje sa v odďaľovaní popravy potomka, podkopáva sa trón, liečia Germáni a cisárovná  uvaľuje embargo na komunikáciu s cisárom s výnimkou seba samej, čo sa podarí obísť Mrvečkovi prostredníctvom crossdressingu. Historky, spevy, hlášky a zábava ako doteraz. **** 5. Cisár už počúva iba sám seba Cudzorodý zámorský monarcha Záhradník vytuneluje za pomoci nadprirodzena kráľovské manželstvo, sedliačka Hlaváček príde ľahko k peniazom, cisár aj majstri sú sošní. Inak platí to čo doteraz, príbehy, pesničky, humor. **** 6. Čo povie nemý V úvode sa začne humor zvrhávať k estráde s imitáciami a ľudovými rozprávačmi, našťastie zvyšok sa navracia k predošlej kvalite v podobe dvoch vtipných pikantných príbehov, ten druhý docela čiernohumorný. V závere sa potomstvu vráti reč. **** 7. Sedem múdrych dám Cisársky potomok Labuda prehovorí, najavo vyjde pravda o cisárninom MeToo, na tróne nastane generačná výmena, u siedmych majstrov dôjde ku genderovej zmene, srandy kopa, akurát záver je trochu rozpačitý. **** PS: Zopár piesní z tohto seriálu sa v rovnakom obsadení, ale mierne vulgárnejšej podobe zjavilo ako súčasť neoficiálnej zbierky oplzlých popevkov známych aj ako "Silvester 1968". ()