• Kanada

• slovenský

Sci-Fi / Akční / Thriller

Kanada / Velká Británie, 2003, 93 min

• Trifi

Jaj, tak jsem to právě vzdala a po necelé půlhodině se jdu dívat na něco jiného. Marně vzpomínám, kdy jsem naposledy některý film takhle odkopla. Takový slibný námět a takové podělání, to se opravdu jen tak nevidí. Proti tomuhle je i TimeCop oscarová zábava, opravdu. ------ Recept: 70% zmršený a promrhaný námět, 20% nehrající herci, 10% seriálová výprava ------ Hodnocení: 0%(8.2.2009)

• YURAyura

Tak toto je vazne trochu moc i na me! Takova krawina non plus ultras se hned tak nevidi - scenarista se sjel asi nejakym ne moc kvalitnim lepidlem, reziser si u toho zrejme tocil nejake reklamy a herci - to je v tomto pripade skoro urazka pro ty zbyvajici - jako by byli postizeni obrnou - Ron, Lambert, Lou ta kozata swlecna tuplem(23.5.2005)

Blízká budoucnost. Lidstvo se nemírní v ochraně životního prostředí, až vykácením deštných pralesů vypustí něco, co mělo zůstat skryto. 90 procent lidstva vymře na záhadnou chorobu, než je vyroben lék - který si ovšem každý musí každý den píchat (řekněme každý, kdo na to má). Když je zavražděn vynálezce léku, je na stopu vraha nasazen detektiv Scott (Christopher Lambert) - který se ale jen tak nedá, a zjišťuje, že ne vše je tak jak vypadá (obvyklá fráze). Sám je infikován virem, a zbývá mu jen několik málo dní, aby zachránil sebe (a celý svět :). ... Typické béčko, od první minuty do poslední, ale krásné... Postapokalyptická budoucnost, mafiánská nadnárodní společnost, hrdinný polda který zachraňuje svět, to vše už tu tisíckrát bylo - a stejně po tisící první se na to budem koukat znovu, a znovu se nám to bude líbit. Chris Lambert dává vzpomenout na své slavnější léta, ve vedlejších rolích mu sekundují (no spíš proti-) Lou Diamond Phillips (tvrďák) a v miniroli Ron Perlman (ten snad ani nemusel na natáčení nosit kalhoty, ve všech záběrech seděl na židli za stolem :)... Vůbec to nebyl špatnej film, pokud překousnete onu "béčkovost" :)(9.2.2005)

• spiritus

Nemastné a neslané dílo. Lambert je zde naprosto nevýrazný, stejně jako svět kolem něho. Měl jsem pocit že pohroma v podobě viru se týká pouze nějakého zapadákova v USA.Žádný globální pohled zde nečekejte. Herecké výkony herců (včetně Lamberta) jsou hodně mizerné a dialogy jsou opravdu k pláči, stejně tak akční scény.Vyvrcholení filmu v podobě odhalení skutečnosti je neuvěřitelně stupidní, stejně tak Pearlman v podobě šedé eminence působí hodně nedůvěryhodně.Celkový dojem z filmu je dost mizerný.Je to spíš ztráta času - 20%(12.6.2006)

Příběh tohoto sci-fi je v celku skvělý a připomíná katastrofický scénář, ve kterém jsou peníze a kontrola nad skutečným stavem věcí základem absolutní nadvlády skupiny lidí nad ostatním obyvatelstvem. Christopher Lambert se ujal své role typicky Lambertovským spůsobem a ostatní role svými výkony příliš nezaostávají. Skvělá oddychovka, kterou jsem shlédl schutí.(3.9.2008)