• Kanada

• slovenský

Sci-Fi / Akční / Thriller

Kanada / Velká Británie, 2003, 93 min

• Matli

To sem si zase naběhnul. Všichni herci hrajou (spíše nehrajou) jako kdyby vyšli základní školu. Na place snad neměli nikoho kdo by jim říkal co mají dělat. Lambert se snažil, ale zklamal na plný čáře, jedinej kdo za něco stál byl Ron Perlman, ale ono když se sedí celej film na židli, tak se toho asi moc zkazit nedá. Prostě zbůsob natáčení byl strašnej (kamera, střih a tak). Hvězdičku za Kelly Brook a její dvě krásný obrovský přednosti, ta mě udržovala naživu :-) 14%(3.1.2014)

• strougy

Absolon v mých očích představuje tu nejhorší kombinaci ohraných klišé v obvyklém schématu "jedinec versus zlá korporace ovládající svět". Nachází se zde rodinným traumatem postižený hrdina, sexy pomáhající doktorka (evidentně málo koukám na vnady hereček, narozdíl od Jeremyho jsem v této roli nepoznal Kelly Brook), neskutečně neschopní zaměstnanci zlé nadnárodní korporace fungující ve spojení s Ministerstvem světové spravedlnosti (předpokládám, že tak blbý název použili autoři pouze z důvodu, že se zkratka krásně rýmuje s SS) a to vše má držet pohromadě scénář překypující banálními a tisíckrát viděnými situacemi (sestup mezí dříve neviděné vydědence společnosti, roztomilé děcko, útěky před zlými agenty v posledních sekundách...) a dialogy (inteligentní věta "Mám plán" pronesená v nejhorší možnou chvíli tu zazní několikrát), natočený v rádoby cool stylu. Nudná ohavnost.(11.12.2009)

Příběh tohoto sci-fi je v celku skvělý a připomíná katastrofický scénář, ve kterém jsou peníze a kontrola nad skutečným stavem věcí základem absolutní nadvlády skupiny lidí nad ostatním obyvatelstvem. Christopher Lambert se ujal své role typicky Lambertovským spůsobem a ostatní role svými výkony příliš nezaostávají. Skvělá oddychovka, kterou jsem shlédl schutí.(3.9.2008)

• Bilky

Aj vy máte dojem že všetky tie kanadské filmy su outdoorové inscenácie? :) Milujem SCI-FI a dokázal som dopozerať už všelijaké shity, ale pri sledovaní tohto "diela" som si na teletexte ešte raz overil rok výroby. Mal som totiž dojem, že to bolo natočené začiatkom 80-tych rokov!!! Neprekvapil by ma ani mikrofon v zábere alebo iny kikx, pretože celých 40min. čo som film dokázal sledovať som sa bavil len na nedôstojných hereckých výkonoch a donekonečna otrepávanej zápletke so zhubným vírusom. Niekde som čítal, že Lambert je brutálne slabozraký... V tomto filme na mňa ako herec pôsobil aj ako slaboduchý! Tiež vždy spoľahlivo rozoznáte silikóny v eroťáku spred 10tich rokov? Mne títo herci až na Perlmana tiež pripadali ako umelí. A za neho je ta moja jediná hviezdička *(11.4.2006)

• Trifi

Jaj, tak jsem to právě vzdala a po necelé půlhodině se jdu dívat na něco jiného. Marně vzpomínám, kdy jsem naposledy některý film takhle odkopla. Takový slibný námět a takové podělání, to se opravdu jen tak nevidí. Proti tomuhle je i TimeCop oscarová zábava, opravdu. ------ Recept: 70% zmršený a promrhaný námět, 20% nehrající herci, 10% seriálová výprava ------ Hodnocení: 0%(8.2.2009)