Záznam predstavenia Radošinského naivného divadla na čele so Stanislavom Štepkom a Milanom Markovičom. Krw story, čiže veselý príbeh v podobe smutnej frašky o Báthoryčke a jej tíme. (RTVS)

nascendi

Z najslávnejšej éry RND existuje iba minimum hier, ktoré boli zaznamenané na nejaké médium. Považujem za šťastie, že k nim patrí Alžbeta Hrozná. Nie je ani zďaleka taká preslávená, ako Človečina alebo Jááánošíík, ale rovnako dobre dokumentuje, akým fenoménom v tej dobe bolo na slovenskej divadelnej scéne RND a aký kus cesty odvtedy urazilo. ()

Autogram

Jeden z najstarších záznamov RND, kde vidno to nadšenie divákov, a ktorí sa nezmestili na stoličky, tí sa tlačia pri otvorených dverách maličkej divadelnej sály. Príbeh Alžbety Bátoryčky je tu celkom iný, ako ho poznáme, je to scenár Stana Štepku, takže sa nikto nemôže čudovať. Herecké výkony netreba ani pripomínať, naviac sú vzácne vyrovnané, ale nad všetkými vyčnieva Katarína Kolníková. Len ma prekvapil spev na playback, to sa neskôr v práci divadla asi zmenilo. –––– Príde Jožo Nižnanský a svedková jeho, a budú vydávat krivé svedectvo o mojej drahumilovanej dcére, doktorke Alžbete de Bátoryčke, kandidátke víd. ... Masochizmus a psychobiologické úchylky a extrémy sa budú v jeho pochybnej správe míšat s pseudoromantickými výlevmi kalendárového razenia. ()

jan72

Veľmi dobré, milé piesne, nezabudnuteľné zdrav. sestry Štepka - Markovič, vynikajúce hlášky. Je to ešte lepšie ako Jánošík, len toto ľudia nepočuli 100-krát z LP platne. div. premiéra: 1975, autor: Stanislav Štepka, hudba: Milan Markovič, hrali: Katarína Kolníková (Grófka de Debora Báthoryová), Gita Povodová (Alžbeta Báthoryová), Mária Daubnerová (Mariška Pataky) - krásny spev, Stanislav Štepka (Dora Sentéšová), Milan Markovič (Ilona Jó), Jozef Sloboda (Ficko). ()