poster

Argo

 • USA

  Argo

 • Slovensko

  Argo: Nebezpečný útek

 • Velká Británie

  Argo

Drama / Thriller / Životopisný

USA, 2012, 120 min (Director's cut: 129 min)

Režie:

Ben Affleck

Předloha:

Tony Mendez (kniha)

Scénář:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Hrají:

Ben Affleck, Bryan Cranston, John Goodman, Taylor Schilling, Kyle Chandler, Alan Arkin, Tate Donovan, Clea DuVall, Adrienne Barbeau, Rory Cochrane, Kerry Bishé, Richard Kind, Victor Garber, Titus Welliver, Michael Parks, Sheila Vand, Željko Ivanek, Chris Messina, Michael Cassidy, Keith Szarabajka, Scoot McNairy, Tom Lenk, Scott Elrod, Christopher Denham, Rob Brownstein, David Sullivan, Kelly Curran, Ashley Wood, Clark Gilmer, Matthew Landon, Bob Gunton, Philip Baker Hall, Yuri Sardarov, Tim Quill, Jean Carol, Jimmy Carter, Randy Oglesby, Michael Chieffo, Vincent Rivera, Cas Anvar, Bahram Khosraviani, Ayden Mayeri, Nelson Franklin, Leyla Beysulen, Fouad Hajji, Jamie McShane, Victor McCay, Amir K, Larry Sullivan, Tehmina Sunny, Victoria Charters, Allegra Carpenter, Karina Logue, Lindsey Ginter, Matt Nolan, Omid Abtahi, Brendan Rooney, Peter Henry Schroeder, Christopher Stanley, Richard Dillane, Muhammed Cangören, Ray Haratian, Barry Livingston, Sandra Plazinic, Matthew Glave, James Shanklin, Annie Little, Bill Tangradi, John Boyd, Nikka Far, J.R. Cacia, Matt Doherty, Scott Anthony Leet, Bobby Naderi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Paradoxně víc než samotný film mě fascinuje, kam až to Ben Affleck dotáhl. Vždycky mě poměrně bavil (na rozdíl od jiných názorů) i jako herec, i když leccos zvládl zahrát jen se svým jedním zataženým výrazem. Ale jsme tu přeci kvůli filmu, jeho už třetím. Takže: Affleck představil velmi slušné retro, které vypráví o skutečné akci CIA, jejímž cílem je dostat z nehostinné země šestici diplomatů. Affleck sice připomene klasiky ze sedmdesátých let s Redfordem o chlapácích, kteří neuhnou před žádným úkolem, body mu ale bere zvláštní kombinace žánrů. Chvíli jsme na poli politického thrilleru, pak v komicky odlehčeném Hollywoodu. A právě roztěkanost ukázat příliš mnoho dějů mi nakonec zážitek lehce kazila. Ale jinak stále dobré, Bene!!(28.12.2012)

 • StarsFan
  ****

  Studuju politologii, takže filmy týkající se politických událostí mám ráda. A zvlášť, když vidím, že si s nimi někdo dal práci: že se pokusil smíchat dokumentární a filmové záběry do smysluplného celku, že obsadil herce, kteří se vzhledově svým předobrazům nesmírně podobají, že se snažil, aby lokace působily autenticky. Bez jakékoliv nadsázky mi Argo ostatně v mnohém připomínalo filmy Lumeta a Pakuly; občas se mi zdálo, jako kdybych sledovala film ze sedmdesátých let, který někdo po čtyřiceti letech vyhrabal a rozhodl se ho uvést v kině. A ano, můžu si stěžovat, že je v něm příliš (nerealistické) akce, která dojem "skutečné události" trochu ruší, že se hlavní hrdina nikam nevyvíjí, že zakomponování jeho rodiny do příběhu bylo nadbytečné a že film nedává dostatečný důraz na jednání kanadského velvyslance Kena Taylora, který ve skutečnosti sehrál mnohem významnější roli a který si podle mě zaslouží být považován za jednu z nejvýznamnějších postav. Nicméně pravda je taková, že už dlouho jsem neviděla podobně zábavný politický film a že už dlouho jsem se v kině necítila tak šťastná, jako když v jedné scéně jedna z postav oznámila, že se mohou podávat alkoholické nápoje. A navíc: Jak často se během závěrečných titulků dočkáte komentáře od prezidenta Spojených států? Jinými slovy film, který je dle mého názoru se svými 63% a dvouhvězdičkovými komentáři na ČSFD lehce podceněn. (Srovnejte s 8.3 na IMDb a 95% na Rotten Tomatoes.)(16.11.2012)

 • KevSpa
  *****

  Historické nepřesnosti neřeším, protože tenhle film ve své podstatě není o jedné záchranné akci, je o životním postoji, o těch, kteří jsou ochotni obětovat se pro dobro ostatních, jít proti systému i pravidlům. Momentální záplava nezávislých filmů, které podobnou tematiku zpracovávají, i když různými způsoby, mě jen a jen těší. A Ben Affleck? Jako herec nikdy nebude špička, ale jako režisér je s každým filmem lepší a lepší. Když jde navíc o téma, které je pro něj osobní, dokáže nakonec zaujmout i herecky. A opět má mnoho kladných bodů za to, kolik úžasných seriálových herců do svého filmu obsadil. Jen tak dál, Bene! O tomhle to všechno je.(10.2.2013)

 • brit84
  ****

  Nebudu tvrdit, že je Argo něco extra, i když úplně špatný to není. Ono taky většinou u snímků natočených podle skutečné události divák tak nějak očekává, že téma bude dostatečně silné, když už si dal někdo práci s tím, aby to zfilmoval. Mně trochu vadily fórky, který tu a tam pronesla nějaká z postav. Kazí to dramatické podání příběhu. No a když už se na konci přestalo s vtípkama, začal Affleck zas až příliš tlačit na na divákovi emoce - "Stihnou to nebo ne?". Všechno na vteřinu přesně... O téhle události nevím vůbec nic, ale že by to nakonec dopadlo takhle tip-ťop se mně nechce věřit.(20.1.2013)

 • PinokKio
  ****

  Nebýt hned v úvodu titulku, že je film natočen podle skutečné události, tak bych nevěřil tomu, že se jedná o špionážní drama .. až tak absurdně plán na vysvobození vypadal (i když jízda na kole taky měla něco do sebe). Nakonec se z toho vyklubal více než dobrý dobový film snad jen s příliš přepáleným koncem. [OSCAR 2013] .. sedm nominací stejně jako Bídníci. Šance proměnit nominaci by mohla být hned té v té hlavní kategorii, tedy za film a nadějně vypadá i výprava. Překvapilo mě nenominování pro Bena Afflecka za režii a Rodriga Prieta za kameru ..(19.2.2013)

 • - Ve skutečnosti se scénář k filmu nejmenoval "Argo", ale "Lord of Light". Mendez navrhl přejmenování názvu na "Argo" podle jeho oblíbeného vtipu: “Who’s there?” “Argo.” “Argo who?” “Argo fuck yourself.” (MekGajvr)

 • - Po zářijové premiéře na festivalu v Torontu se proti filmu vzedmula vlna kritiky, protože snímek údajně minimalizoval zásluhy kanadského velvyslance Kennetha D. Taylora, který sehrál v osvobození šesti pronásledovaných klíčovou roli. Affleck konfrontoval tím, že jde o příběh inspirovaný skutečností, takže má jistou uměleckou licenci. Nicméně pak upravil závěrečné titulky, kde je celý případ označen jako ukázkový model mezinárodní kooperace. (movieband)

 • - Režisér Ben Affleck (Tony Mendez) rozdal několika komparzistům osmi a šestnáctimilimetrové kamery, aby tak mohli natočit nepokoje přímo z jejich nitra a realističtěji. (Brousitch)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace