Reklama

Reklama

Wind: A Breath of Heart

(TV seriál)
Animovaný / Drama / Komedie / Romantický
Japonsko, 2004, 13x13 min

Obsahy(1)

Tento anime seriál nás seznámí s hlavním hrdinou Osano Makotem, který se před nedávnou dobou přistěhoval nazpět do svého rodného města Nazune. Když se odtud v dětství stěhoval, slíbil své kamarádce Narukaze Minamo, že se zase jednou shledají. Ještě než se jejich cesty rozdělily, Makoto jí daroval svou harmoniku. Když se jednoho večera musí hlavní hrdina vrátit zpět do školy, zaslechne líbezný zvuk harmoniky linoucí se ze střechy školy. Nedá mu to a jde se podívat, kdo to krásně hraje tak povědomou melodii... (Honza135)

(více)

Recenze (1)

Honza135 

všechny recenze uživatele

„PŘED DLOUHOU DOBOU LIDÉ Z TOHOTO MĚSTA VYVOLALI BOHA, ABY SE VYHNULI NEBEZPEČÍ. BŮH JIM SLÍBIL, ŽE JIM BUDE VŽDY PLNIT VELKÁ PŘÁNÍ. ALE NA OPLÁTKU SI ŽÁDAL OBĚTI...“ Tento anime seriál byl vytvořen podle stejnojmenné vizuální novely, kde se Osamo Makoto po dlouhé době přistěhoval nazpět do rodného města. Ještě než toto město v dětství opustil, slíbil své kamarádce Narukaze Minamo, že se zase jednoho dne shledají. Ještě než se s ní rozloučil, daroval ji svou harmoniku. Jednoho dne se Makoto musí v podvečer vrátit zpět do školy pro zapomenutý sešit. Když už je na cestě domů, zaslechne povědomou melodii hranou na harmoniku. Je slyšet ze školná střechy a tak to Makotovi nedá a běží se podívat, kdo to může hrát... » Co se mi líbilo: 1) Příběh. Z počátku je mile poklidný, řeší se každodenní problémy, vidíme vznik vztahu mezi Minamo a Makotem. Ale náhle je tu zlom, začnou se dít podivné věci a jen Minamin otec tuší, co se děje... 2) 2D animace propojená s 3DCG. Bylo to poprvé, co jsem viděl anime seriál takto zpracován. Skvěle je tu využita kombinace plošné a prostorové animace a jejich vzájemný potenciál je využitý do maxima. Koukalo se na to velmi dobře, především na budovy a objekty v prostoru. 3) Hlavní hrdinky. Jde konkrétně o Narukazu Minamo a Fujimiyu Nozomi, tedy o holčiny, které měly zájem o Makota. Obě se mi líbily; byly hezké, jejich účesy měly nádech a ačkoliv se každá chovala odlišně (Minamo byla velmi laskavá a Nozomi zase dovádivá), obě jsem si oblíbil. 4) Hudba. Tento titul má pouze opening, zato je v něm znát zvýšená kvalita. Opening je vysloveně nádherný. Když jsem ho slyšel v prvních kapitolách, pokaždé se mi řinuly slzy z očí; natolik mě dostal. Bohužel, tento titul je celkem neznámý, takže sehnat hudbu na pozadí se mi nepodařilo. 5) Zvláštní schopnosti hrdinek. To dělalo celý příběh ještě zajímavější. Například Hinata dokázala vyskočit do výšky dvoupodlažního domu, Minamo dokázala silou myšlenky rozfoukat vítr a Wakaba zase léčit nemoci. 6) Poslední díl. Třináctý díl je označen jako bonusový, takže se nejedná o navazující epizodu, jak by se mohlo zdát. Ve skutečnosti navazuje na události 10. kapitoly. Shrnuje vše podstatné, co se do té doby událo a ukáže Minamininu pravou povahu. » Co jsem nemusel: 1) Krátkou stopáž. Té je rozhodně škoda. Asi je to dáno náročným animačním zpracováním, autory to stálo majlant a tak rozvinutý příběh zkrátili, jak to jen šlo. Naštěstí i přes to se jedná o velmi povedený titul. » Shrnutí: Tento seriál mě dojímal, především v prvních kapitolách a při sledování již zmíněného openingu. Proto nemohu říci, že by toto anime mělo nějaké vážné nedostatky. Když se u mě probudí tak silné emoce, které se objevily v mém případě i v závěru seriálu, je pro mě daný titul vždy srdcovou záležitostí. Shlédnuto v japonském znění s českými titulky v TV verzi ()

Zajímavosti (1)

  • V seriálu je použita kombinace 2D a 3D animace zároveň. Ve 2D jsou zanimovány postavy, kdežto budovy, místnosti a předměty jsou zobrazeny v prostoru. (Honza135)

Reklama

Reklama