The Devil's Rock

Trailer
Akční / Drama / Fantasy / Horor
Nový Zéland, 2011, 83 min

Deň pred vylodením spojeneckých vojsk v Normandii dostanú dvaja muži tajnú úlohu, ktorou je zničenie nepriateľského dela na jednom z ostrovov. Misia sa však skomplikuje, keď muži započujú krik ženy a s cieľom zachrániť ju vstúpia do nacistického bunkra. (Slavigrom)

Trailer

Fr

,,Z JAKÉ ŠÍLENÉ SPECIÁLNÍ JEDNOTKY TĚ VYTÁHLI? ŽIDI A CIKÁNI TI NESTAČÍ?“ ... ,,UŽ JSEM TI ŘÍKAL, ŽÁDNÝ Z TĚCHTO MUŽŮ NEZEMŘEL MOU RUKOU“..... /// To takhle v noci před dnem ,,D“ (..válka vole!) všichni dva výsadkáři přepadnou fašounskej bunkr. Zvracející Němec se jim sice snažil něco říct, ale chlapi nedbali děsivých zvratků a sejmuli ho. Správnej voják, totiž pičoviny neřeší! A to by jste neměli ani vy, pokud dostane chuť se ,,béčkově“ kochat vítězstvím člověka nad démonem (a určitě to nebyla náhoda, že ten člověk byl příslušníkem spojeneckých vojsk!). Jinak samotnej námět zní zajímavěji, než to pak celý vypadá. Moc tomu motání se kolem lstivý a hladový příšery (prostě ženská, no...)v jednom bunkru o 3 tvorech nevěřím. 2a½! To ten fašounskej magor v Berlíně byl vo kus zábavnější! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Místo češtiny si čtu v ,,Grimoires“. 2.) Zajímá mě, na čem makal Hitler, když už měl ,,Archu úmluvy“. 3.) Thx za titule ,,joseph“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Gilmour93

War is a Bitch. Kopí osudu? Odfajfkováno. Archa úmluvy? Odfajfkováno. Pro tentokráte byl pan Jones při jejím dobývání liknavý. Zbývá už jen vyvolání jeho Nejtemnější temnosti, či některé z jeho děvek.. Zatímco si Adolf škrtá v seznamu „Tři kroky k totálnímu vítězství“, Novozélanďan Campion škrtl teze, že nelze natočit atmosférický horor na téma nacistických hrátek s okultismem.. Komorní a přitom napínavé (chození klaustrofobickými chodbami pevnosti má se správným zvukovým podkresem šmrnc), na žánrové poměry dobře zahrané (především Matthew Sunderland jako „Nazi-vyvolávač“, co na můj vkus moc rychle vydělává orgány z cizích těl), občas se otírající o skutečné historické souvislosti a nešetřící luxusně udělaným gore. Vida, stačí málo (peněz) a jeden nadšený kivi strčí americké hochy s třaslavou kamerou do kapsy.. Jestli to písmenko D v názvu spojenecké invaze v Normandii nakonec neznamenalo Devil.. ()

ricci.s

Čertík-bertík z Insidious (v ženskom prevedení) si to namieril do Normandie v roku 1944. No a dvaja hlavní hrdinovia - britský vojak a fašista ho musia zastaviť. Spočiatku to vyzeralo výborne, pekné temné prostredie ostrova, záhadné zvuky v pozadí a fajn atmosféra. Potom to už stálo na jednom mieste a väčšina filmu sa skladala z dialógov dvoch hlavných hrdinov - ako si k sebe získavali dôveru a vymýšľali plán, ako poslať červeného roháča tam kam patrí. Takže napätie dosť kolísalo a nude som sa žiaľ nevyhol. Ináč herci slušní, rozsekané mŕtvoly vyzerali výborne a gore koncovka - naprosto dokonalá! ()

J*A*S*M

Nedávno se kdesi řešilo, co všechno dnes bývá neprávem označováno jako "hororové béčko" a zdali se vůbec ještě opravdová hororová béčka točí. The Devi´s Rock je podle mne příkladem takového filmu, který si tuto nálepku zaslouží. Vypadá poměrně lacině, není možné brát ho stoprocentně vážně, řemeslně není bezchybný, ale lze cítit fanouškovství tvůrců. A odehrává se to v potemnělé pevnosti a je tam ďábel, takže já jsem relativně spokojen. Ne víc než průměr, ale aspoň že tak... ()

Dellamorte

Okultická verzia vylodenia v Normandii a podaná atmosferickou formou na horrorovom podnose ? To beriem. Tento x sprvu 2členné ( po krátkom čase už len 1členné ) likvidačné vylodenie, vyhladený ostrov a len 1 nazi. Nebezpečný však tým, že skrýva niečo , čo mu pripomína jeho dávno mŕtvu ženu.Že Hitler prosil aj peklo o zbraň ktorou by ovládol svet , je jasné. V tomto prípade je to Lucifer...Spojenecké sily sa s nepriateľom spojili proti peklu a pre fandov horroru je to fayn. Geniálny Matthew dvíha snímok každým výstupom vyśšie. Niektoré pasáže až výrazne " LOVECRAFTovské " Mimo rozpočtu jediná výtka - Lucif má upravenú masku CABAL / UNNAMABLE. Paul " HELLHAMSTERS " Campion " je Mojím šampiónom. . P.S. žiadna dráma - akćný - fantasy - neplatí / proste horror. ()