The Devil's Rock

Nový Zéland, 2011, 83 min

Paul Campion

Paul Campion
  • honajz

V podstatě komorní hororové drama o třech lidech. Drama, které je poněkud nechutné v některých momentech, přihlouplé v závěru, se spoustou dlouhých scén, jak někde někdo někam chodí, napětí až takové není, jako třeba v The Keep, jež je na podobné téma, ale určitý potenciál a některé zajímavé momenty to má.(6.9.2013)

Nebýt zajímavého tématu,nejspíš by mi to uniklo a to by byla sakra škoda.Ohromné překvapení.Po dlouhé době,atmosferický horor jako ďábel sám,80.ková stylizace jako víno.Pomalinku budovaná hustá atmosféra,která mi pěkně svírala hrdlo,víc než slušné herecké výkony,žádné hnusné počítačové efekty,ale pěkně postaru vypiplaná práce s maskami a kostými,démon drsný.Nečekejte žádné lekačky,ani mraky krvavých scén.Film je opravdu za levno,jenže levně nevypadá a co je důležitější,levně ani nepůsobí.Opravdu poctivá práce s atmosférou,kterou umocňuje neskutečná hudba,která padne do filmu jak prdel na hrnec ,okořeňená o nácky a okultismus a jako bonus pěkně vykutálený konec :) Osobně mě překvapuje tak nízké hodnocení,jako fanoušek hororů staré školy sem si 83 minut v noci kousal nehty.Doporučuju , 80%.(2.5.2012)

• Fr

,,Z JAKÉ ŠÍLENÉ SPECIÁLNÍ JEDNOTKY TĚ VYTÁHLI? ŽIDI A CIKÁNI TI NESTAČÍ?“ ... ,,UŽ JSEM TI ŘÍKAL, ŽÁDNÝ Z TĚCHTO MUŽŮ NEZEMŘEL MOU RUKOU“..... /// To takhle v noci před dnem ,,D“ (..válka vole!) všichni dva výsadkáři přepadnou fašounskej bunkr. Zvracející Němec se jim sice snažil něco říct, ale chlapi nedbali děsivých zvratků a sejmuli ho. Správnej voják, totiž pičoviny neřeší! A to by jste neměli ani vy, pokud dostane chuť se ,,béčkově“ kochat vítězstvím člověka nad démonem (a určitě to nebyla náhoda, že ten člověk byl příslušníkem spojeneckých vojsk!). Jinak samotnej námět zní zajímavěji, než to pak celý vypadá. Moc tomu motání se kolem lstivý a hladový příšery (prostě ženská, no...)v jednom bunkru o 3 tvorech nevěřím. 2a½! To ten fašounskej magor v Berlíně byl vo kus zábavnější! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Místo češtiny si čtu v ,,Grimoires“. 2.) Zajímá mě, na čem makal Hitler, když už měl ,,Archu úmluvy“. 3.) Thx za titule ,,joseph“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(15.4.2012)

• *CARNIFEX*

Dvojica vojakov má deň pred vylodením v Normandii za úlohu zneškodniť jeden z protilietadlových bunkrov. Po vstupe do jeho útrob si veľmi rýchlo uvedomia, že majú dočinenia s omnoho väčším nepriateľom, ako si pôvodne mysleli. Takže takto, vďaka myšlienke okultizmu zasadenej do jednej z najznámejších vojenských operácii, palec hore. Tak isto musím dodať, že je snímok slušne natočený, pričom mu nechýbajú pasáže, ktoré mierne zamrazia, ale že by mal "Devil's Rock" mimoriadne vystrašiť či vďaka gore scénam znechutiť, to ani náhodou. Mysteriózne fantasy slušné, ale šok vzbudzujúcim hororom tento film nie je ani omylom - 50%(22.8.2015)

Okultická verzia vylodenia v Normandii a podaná atmosferickou formou na horrorovom podnose ? To beriem. Tento x sprvu 2členné ( po krátkom čase už len 1členné ) likvidačné vylodenie, vyhladený ostrov a len 1 nazi. Nebezpečný však tým, že skrýva niečo , čo mu pripomína jeho dávno mŕtvu ženu.Že Hitler prosil aj peklo o zbraň ktorou by ovládol svet , je jasné. V tomto prípade je to Lucifer...Spojenecké sily sa s nepriateľom spojili proti peklu a pre fandov horroru je to fayn. Geniálny Matthew dvíha snímok každým výstupom vyśšie. Niektoré pasáže až výrazne " LOVECRAFTovské " Mimo rozpočtu jediná výtka - Lucif má upravenú masku CABAL / UNNAMABLE. Paul " HELLHAMSTERS " Campion " je Mojím šampiónom. . P.S. žiadna dráma - akćný - fantasy - neplatí / proste horror.(23.7.2011)