Anna Karenina nemá emocionální sílu Pokání, ani ten neodolatelný půvab Pýchy a předsudku, přesto mě Joe Wright znovu dokázal dočista omámit, znovu jsem celé dvě hodiny nevěděla o okolním světě. Kdo čeká nějaké velké melodrama, je na omylu. Anna Karenina se snaží vyhýbat patosu a kýči a nutno říct, že se jí to daří. A navíc toto je verze i pro ty, kteří u podobných filmů obvykle zívají, zásluhu na tom má až zběsilé tempo, které se u klasických dobových dramat často nevidí. Od první minuty se obraz nezastaví, kolem hlavních postav vše tančí, komparzisté i místnosti, kterými prochází. Celé to divadelní pojetí diváka pohltí a po chvíli mu připadá, že i on sám je na jeviště, že právě to je skutečný svět. Přechody z interiérů do exteriérů jsou vyřešeny skvěle a dávají dokonalý smysl. Není to film bez chyb a je mi jasné, že především milovníci díla Tolstého budou mít výhrady, film se nezabývá náboženstvím a zemědělstvím, které tvoří velkou část knihy, jednotlivé příběhy zde nejsou úplně propojeny, především u příběhu Kitty a Levina (sám o sobě je to příběh krásný) není prohlouben vliv osudu Anny a v rámci celého kontextu tam tak moc nezapadá. Já se však ptám. Copak by šlo tak obsáhlé dílo natočit lépe? Oceňuji, že se alespoň nějaká verze zabývá i postranními liniemi a pak je to tu ten Joeův vizuál, opět jsou zde scény, které berou dech a které bych mohla sledovat pořád a pořád (taneční scéna), k tomu úžasná kamera, hudba a znovu se potvrdilo, že Keira podává ty nejlepší výkony právě pod Wrightem. Takže opět můžu Joe Wrightovi poděkovat, ten člověk vážně točí filmy pro mě a Hannu už mu odpouštím.(6.12.2012)

První hodina je zcela uchvacující a vtahující. Druhá už jen čekání na vlak. Nevyrovnané co do dávkování nápadů i děje. A nemyslím se, že by to bylo mým přemlsáním. 3 a 1/2, zaokrouhleno zatím nahoru, protože Wright stále objevuje nové věci, tedy spíš věci nově působící. Opět bych tohohle režiséra nepřeceňoval - je to "jen" pěkné. Ale pěkně pěkné.(28.11.2012)

• Yardak

Výborná kamera, příjemná hudba a zajímavé "divadelní" zpracování světoznámé knihy. Tím ale klady z mé strany končí. Tak umělecký snímek podaný bez uvěřitelných emocí a citů jsem už opravdu dlouho neviděl. Zpracování epického milostného příběhu si představuji naprosto jinak. Většina herců nemá co hrát. Keira Knightley mi nevadila, odehrála si svůj průměr, ale Aaron Taylor-Johnson se do své role vůbec nehodil. Z vedlejších postav dobře hráli alespoň MacFadyen a Law. Představit Tolstojův příběh na prknách divadla byl jistě zajímavý nápad, ale pro tuto adaptaci byl zvolen nevhodně. Joe, tohle se Ti fakt nepovedlo, přesněji mně to vůbec nesedlo a za dvě hvězdy můžeš být i rád.(6.2.2014)

Snímky Joea Wrightea vyhlížím s velkým očekáváním od té doby co mě strhl vynikajícím "Pokáním" ale žádný z jeho dalších snímků se jeho kvalitám ani zdaleka nepřiblížil. A ani "Anna Karenina" můj pohled nezmění a to i přesto, že se tvůrce opět spojil se svou múzou Keirou Knightley. Film je po všech stránkách prakticky bezchybný ale už samotný příběh (ačkoliv je legendární) není tolik poutavý aby mě zaujal. Alespoň pro mě tento milostný příběh nebyl tolik silný a zajímavý, jako v případě již zmíněného "Pokání".(18.2.2013)

Wright experimentuje namísto toho, aby se držel konceptu důvtipné a rytmické smršti emocí ala Pokání. Tenhle jeho papundeklově divadelní pokus nemá ty správné grády a díky proměnlivému tempu a i celkovému neslanému nemastnému ladění snímku to ve finále akorát nudí. A to může hrát Keira Knightley jako o život - mimochodem nebýt jí, je to podprůměr. Osudová knižní předloha se dala využít "po staru" asi tak 100x lépe.(28.12.2015)

• - Joe Wright se rozhodl umístit děj filmu na divadelní scénu, a to na základě chování skutečně ruské šlechty, která si v té době "hrála" na šlechtu francouzskou - mluvila francouzsky, oblékala se francouzsky a bydlela v domech připomínajících domy francouzské aristokracie. (Brousitch)

• - Okrem Anglicka prebiehalo filmovanie aj na severozápade Ruska v Kinzi. (MikaelSVK)

• - Českou verzi titulků uváděnou v tuzemských kinech má na svědomí překladatelka Anna Kareninová. (Pepinec)