Wrightova experimentální filmově-divadelní forma funguje dost dlouho perfektně. Jenže pak jakoby se neslučovala s opravdovými city a skutečným dramatem. Někde po polovině jsem zjišťoval, že je zajímavých čím dál víc vedlejších postav (nakonec všechny s výjimkou ústřední dvojice). Docela jsem se soustředil na vztah Kosti s Kitty. A místo nějakého finále už jsem jen čekal, až půjde Anna na vlak. Tenhle film nevrcholil, ale pozvolna umíral. Jude Law se sice snažil vypadat jako nudný manžel, ale pořád vypadal přitažlivěji než Aaron Taylor-Johnson v nejlepších momentech (kde toho panáka vyhrabali? v Anglii už došli herci?). Podtrženo, sečteno: přinejlepším 70%.(21.1.2013)

Film je pro mě velkým zklamáním. Keira Knightley se mně ve filmu vůbec nelíbila (porád jsem jí viděl v tom pirátském oblečku), vypadala, jako by hlavní postava, Anna Karenina, vylezla z koncentračního tábora.Pane režisére, Joe Wrighte, pokuď jsem chtěl přežit 130 minutové peklo a dokoukat ten snímek, dovolil jserm si ve filmu udělat změnu a dosadil jsem si tam, bez vašeho svolení, tuto herečku - Rachel Weisz. Další herečka, která mně znechutila film je Ruth Wilson. Když se podíváš na její profilovou fotku nebo na ten film, vypadá jako kdyby byla příbuzná Kačera Donalda. Takže další změna, pane Wrighte!! Na plac přichází Rachel McAdams a už se na ten film dalo koukat, či dívat. Mezi Keirou Knightley a Aaron Taylor-Johnsonem, to fakt nejiskřilo, žádná vášeň, vůbec nic. Asi jsem byl špatně naladěný, ale to její herecké představení jsem jí nehodlal jíst, když to řeknu slušně. Abych pořád jen nekritizoval, tak vyzvednu pár věcí.Velice se mně líbila ta druhá dvojice, Domhnall Gleeson, a Alicia Vikander. A za zmínku stojí především Matthew MacFadyen. 1 hvězda - tanec na plese, nejlepší zážitek z celého 130 minutového filmu. A tito herci Domhnall Gleeson, Alicia Vikander a Matthew MacFadyen. 2. hvězda – kostýmy. 3. hvězda – hudba. Ještě, že ten film stál jen 80 Kč. Příště si pustím starší verzi, snad to nebude další utrpení. Vedlejší role zachraňovaly celý film. PS Wrighte, čeká mě Pýcha a předsudek a Pokání. Mám si vzít příště nějaké léky na uklidnění? Protože v obou filmech hraje Keira Knightley :-) Tato herečka ještě ode mě nedostala 5 hvězd. Nechce se mi zase přeobsazovat hlavní role, víte, pane Wrighte:-)?!(11.11.2014)

Škoda, že úžasně divadelní forma z počátku filmu tak záhy ustupuje... Mám k tomu jen čtyři věci: 1) největší rozkoš jde ruku v ruce s utrpením, 2) hrajem si na lásku a jsme si cizí, 3) kultura a z ní vycházející společenské normy někdy dokážou škrtit až k zalknutí a 4) třetí čtvrtina snímku se neskutečně vleče a rozutíká. Jo, a Anna se semtam (ve filmu!) chovala jako labilní kráva (což je můj niterný a snadno zavrženíhodný pocit, se kterým toho moc nenadělám). Nešlo až na dřeň. Škody, škody.(22.2.2013)

• castor

Další kostýmní blábol, chtělo by se napsat. Jenže ono to tak daleko od pravdy není. Alespoň u mě. Trpěl jsem, a to místy hodně. Anna Karenina, opus o lásce a postavení žen v carském Rusku, prohloubila mou asi pět let starou nedůvěru v žánr kostýmního melodramatu. Možná je úctyhodné, že technické kvality filmu šlapou jako hodinky, že autoři ruskou bichly zhustili do scénáře tak, že v něm zůstaly zachované ústřední dějové linie a vztahy mezi postavami, že Keira Knightley opět vypadá díky účesům, kostýmům a dobrému světlu úchvatně.. jenže, právě Keira hraje stále to stejné(ě), Aaron Taylor-Johnson mi jako svůdce Vronský totálně nesedl, milostný trojúhelník je velmi chladný a sterilní, postavy nedýchají, leccos podřízené formální stránce postupně ztrácí smysl. Tvůrci každou příležitost tak využívají k dynamičtějšímu ozvláštnění děje, který nemá hloubku. Sedět v kině, tak asi zlostí vytrhnu sedačku!! Děkoval jsem za konec, který byl v nedohlednu..(28.2.2013)

Musím říct, že od Wrighta bych takhle vysoce stylizovaný film nečekala a to ni po Hanně, vzhledem k tomu, že tady jde o stylizaci po straně výpravy (ale samozřejmě i režisérské). Nechat většinu příběhu odehrávat na divadelních prknech a kolem nich, chce hodně velkou odvahu, která mu bohužel nevychází na 100%. Jak se říká, pro stromy člověk nevidí les. Wright se soustředí na hrátky s kamerou a výpravou, které jsou opravdu nádherné, ale přitom zapomíná na příběh, emoce a postavy. Vronsky a víceméně i Karenina potřebují nutně prohloubit psychologii. Zápletku Levina a Kitty bych rovnou vyškrtla. Tenhle film nepotřebuje deset úhlů pohledu na lásku. Důležité je, aby byl důkladně vykreslen ten jeden hlavní. Johnson je trochu zdřevnatělý, ale Law a Knightley podávají soustředěné a procítěné výkony. Nicméně už pro svou unikátnost se film rozhodně vyplatí vídět. (24/9 - Belfast)(25.9.2012)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Gucak)

• - Okrem Anglicka prebiehalo filmovanie aj na severozápade Ruska v Kinzi. Natáčanie trvalo 7 mesiacov, od septembra 2011 do marca 2012. (MikaelSVK)

• - Do role Levina tvůrci zvažovali také obsazení Jamese McAvoye, ten však odmítl. (Hild)