Pistolníci

Gunmen

Pištolníci

Akční / Krimi / Drama / Komedie

USA, 1993, 90 min

Mno nebudu šetřit hvězdičkamy, tohle je prostě skvost. Naprosto výborný Lambert, akce od začátku do konce a celý takový krásně béčkový. FIlm má jednoduchou kostru ale je děsně zábavnej. Opravdu jsem se takhle dlouho nebavil. Výborné béčko a i když nemám moc rád CZ dabing, tak na DVD co vydal VApet, byl naprosto úchvatnej. Doporučuji všem kteří mají rádi akční béčka. A navrch dostanete opravdu výtečného Lamberta.(20.3.2010)

„Preboha, ty sa kúpeš s guľovnicou?“ – „Kačičku som stratila.“ Neubehne ani šestnásť minút a už je tu Patrick Stewart s fúzmi, Christopher Lambert je zmlátený ako predposledné prašivé psisko v dedine, krčmár z DESPERADA skončí s guľkou medzi očami, dievčatko sa stane svedkom popravy svojich rodičov a niekomu ďalšiemu je (síce omylom, ale aj tak) amputovaný jazyk... tvorcovia príjemne béčkarsky ladených PIŠTOĽNÍKOV sa veru s nikým a ničím nezdržujú. A potom sa to rozbehne: džungľa, hady, zbrojné sklady, helikoptéry, naháňačky, prestrelky, ručné bitky, bozkávanie sa dvoch driemucich chlapov, vodopád, jedenie chrobákov, buddy komédia... Scenár: Stephen Sommers.(27.10.2007)

Typický B-éčkový snímek, jeden z mých oblíbených a nezapomenutelných z klukovských let..Scény s mouchou, broukem nebo pohřbení zaživa jen tak z paměti nevymažete. Možná to jsou spolu se všemi xichty hlavní poznávací znaky tohoto filmu. Hlavním kladem tohoto i trochu dobrodružného akčňáku jsou však především herecké výkony ústřední dvojice, dvou úplně rozporuplných osobností s jejich věčnými hádkami, konflikty, usmiřováními a především pak všemožnými komickými situacemi..Na druhé straně proti nim stojí bezohledná banda chladných a krutých ozbrojených gangsterů vedených drogovým bossem Loomisem..Film je hodně hláškovitý, nepostrádá však zručně natočené akční scény, má rychlé tempo, plno honiček, přestřelek a zejména, jak už jsem psal, je postaven na bezva výkonu Christophera Lamberta, totálně vyšinutého a negramotného zlodějíčka, jinak velice milého, ale i jeho černého parťáka Maria Van Peblese jako zabijáka ve službách spravedlnosti. Dobrý film, který zaručeně pobaví každého.(6.7.2008)

Skvělá chemie mezi oběma Gunmeny, vtipné hlášky, záporák super "kvalit" Leary. Béčkovitý scénář kupodivu vůbec nevadí, protože si na nic hlubšího nehraje ( odpovědný je za něj režisér Mumií ). Ani nevím, co bych vytknul. Jedna věc tu je, ale ta nesouvisí přímo s filmem. Z formátu 2,35:1 "vyseknout" brutální 4:3 to je zločin hrubého zrna. Proto mám k Vapetu vzhledem k tomuto ambivalentní pocit. P.S. DaViDe'82 : děkuji za skvělý koment, který mě velmi příjemně "donutil" zvednout o jedno hodnocení.(30.9.2009)

Agent z protidrogového Cole Parker (Mario Van Peebles) osvobodí z jihoamerického vězění Daniho Serviga (Christopher Lambert), který jediný ví, kde kotví loď se 400 milióny dolarů na palubě. Ty byly ukradeny drogovému bossovi Loomisovi (Patrick Stewart), který chce peníze za každou cenu zpět...Trochu zapomenutá akční komedie se spoustou akce a výborně hláškující dvojicí Lambert-Peebles. 60%(26.1.2012)