Pistolníci

Gunmen

Pištolníci

Akční / Krimi / Drama / Komedie

USA, 1993, 90 min

"Jen co jsem tě vytáhnul z jedný díry, našel sis jinou" Tahle (zde naprosto podhodnocená) nadupaná, svižná šílenost s názvem Pistolníci si prostřílela trnitou cestu až na samotný vrchol akčního béčka. Z Lamberta přímo srší "šílenost" na všechny strany a z jeho parťáka, charismatického pistolníka Peeblese jde místy opravdu strach! Naprosto špičkové dialogy napumpované vtipem, které se nenechaly zkazit dabingem (J.Pomeje), skvělé akční momenty a perfektně "slizský" záporák D.Leary mi dovolují nabýt pomlyslný ČSFD zásobník a vystřílet 5*!!(25.1.2011)

Svižné, akční, zábavné. Tři podstaty kvalitního akčního filmu, kterým Pistolníci bezesporu jsou. Sice dávám tři hvězdičky, ale musím říct, že dvojka Lambert - Van Peebles rozhodně řádila, ať už dialogy nebo akcí. A jak to tak bývá tak ani nepřítel není od kvality daleko. Denis Leary, můj oblíbenec se rozhodně neztratí, a díky ní vznikla možná řekl bych trošku pozapomenutá výprava za 400 miliony dolarů na palubě lidi, která určitě nenudí a na hodinu a půl příjemně pobaví. Škoda, že takové filmy už dneska tolik k vidění nejsou.(26.9.2008)

"ZABIJ HO!" - "VÍŠ, MYSLÍM, ŽE POŘAD JEN NĚKOHO ZABÍJÍME A ZAPOMÍNÁME HLEDAT TY PENÍZE." Standartní béčková buddy movie z džungle od Intersonicu s vysmátým Lambertem, která si leccos půjčuje ze starších filmů (spaghetti westernová úvodní scéna ve vězení, skok ze skály a la BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID) a v mnohém mi připomněla pozdější VÍTEJTE V DŽUNGLI. Spoléhá to na klišé, není to tak vtipné jak by chtělo a chybí i jakákoliv zapamatovatelná akční i jiná scéna, ale dá se to. Scénář Stephen Sommers, malé plus za Brendu Bakke. Pro Derana Serafiana to byl plodný rok (NEBEZPEČNÉ PÁDY, DUEL V POUŠTI), pro Lamberta ale byla spolupráce s ním počátkem sestupu do druhé ligy, konkrétně DUEL V POUŠTI je jedním z nejslabších Lambertových filmů.(24.9.2007)

Na Lamberta povedený akčňák, rozhodně o dost lepší než třeba pokračování Highlandera (kterékoli). Schéma je celkem klasické - dva chlapíci, kteří se nesnášejí, ale musejí spolupracovat kvůli společnému zištnému cíli. Tu a tam ve filmu probleskne i nějaký fórek. pozn.: naposledy jsem to viděl zhruba před dvanácti lety, takže hodnocení berte s rezervou.(26.10.2007)

„Preboha, ty sa kúpeš s guľovnicou?“ – „Kačičku som stratila.“ Neubehne ani šestnásť minút a už je tu Patrick Stewart s fúzmi, Christopher Lambert je zmlátený ako predposledné prašivé psisko v dedine, krčmár z DESPERADA skončí s guľkou medzi očami, dievčatko sa stane svedkom popravy svojich rodičov a niekomu ďalšiemu je (síce omylom, ale aj tak) amputovaný jazyk... tvorcovia príjemne béčkarsky ladených PIŠTOĽNÍKOV sa veru s nikým a ničím nezdržujú. A potom sa to rozbehne: džungľa, hady, zbrojné sklady, helikoptéry, naháňačky, prestrelky, ručné bitky, bozkávanie sa dvoch driemucich chlapov, vodopád, jedenie chrobákov, buddy komédia... Scenár: Stephen Sommers.(27.10.2007)