Štvanice

Phil Dagort

Kostýmy:

Rita Riggs
  • laserr

Ano, scéna s vlakem byla na výbornou, ale co ten zbytek? O ději se vůbec nedá hovořit, akční scény jsou podprůměrně mizerné, takže ze začátku divák sleduje, protože čeká na "další vlak", v prostředku ze setrvačnosti a ke konci jen žasne nad tím, jak dovedl scénárista zazdít jakékoliv plusy tak pitomým koncem. Od tohoto filmu: Už nikdy americké filmy, kde se vyskytuje větší množství asiatů a další film Lamberta jen za výjimečných okolností.(1.6.2007)

• sedm.1

Ikdyž rok vzniku tomu moc nenapovídá,patří Štvanice jasně jak dějově tak díky Lambertovi do staré školy akčního filmu.Nenajdeme zde jako u novodobých akcí nepřetržitou jízdu plnou výbuchů,střelby a neporazitelných fuckujících hrdinů,ale spíš takovou usedlejší přemýšlivější akcičku,která má své dané pravidla a ty nepřekročí.Chvilkama má sice Štvanice i docela spád a pár opravdu povedených scén,jako například "vybíječka" ve vlaku,celkově však na mě tento símek moc nezabral.Nevím,jestli to bylo poměrně nudnými postavami(mimojiné,Lambert na to fakt nikdy neměl dostat se mezi filmové star),a nebo samotnou zápletkou,která mi přišla hodně naivní,ale jinak,než jako průměrný béčko Štvanici zařadit nemohu.(4.7.2009)

Slušný akční film z dob, kdy Lambert ještě uměl hrát nebo hrál v celkem kvalitních filmech. Zde ale není hlavní hvězdou, tou je umění a filozofie nindži. Takže když je hlavní záporný nindža spatřen při prachsprosté vraždě mladé ženy, svědkovi samozřejmě půjde o život, i kdyby byl na konci světa a hlídali jej kupy nindžů. Film ukazuje především vraždy mečem velmi explicitně a rozhodně nepatří k nijak "hezkým" filmům. Zvláště ženám rozhodně nedoporučuji. A ten masakr ve vlaku - to se opravdu jen tak nevidí. To bylo opravdu masíčko.(21.12.2007)

1.: Máte rádi filmy situované do Japonska? 2.: Je Christopher Lambert váš oblíbený herec? 3.: Máte rádi souboje s mečem? 4.: Umíte Japonsky? ...za každé ne si sundejte jednu hvězdičku (a pokud dokonce 4x ne zcela chápu proč nechápete jak se na tohle vůbec může někdo dívat)(25.7.2012)

• salahadin

Čistě béčkový film 90. let, v němž se dovíte, že porazit ninju lze jen tehdy, když on drží meč v levé ruce. Christopher Lambert jako "devadesátkový" Orlando Bloom hraje toporně, mám dojem, že scénář ani režisér po něm větší výkon ani nechtěli. Film se jednoduše spokojil "s málem". A proto dostane malé hodnocení.(21.3.2009)

• - Když Paul (Christopher Lambert) při závěrečném souboji bodne Kinju, jde jasně vidět, že John Lone drží meč jen mezi rukou a tělem. (AntiasKing)

• - Ninjové vždy nosili jen krátké, rovné meče zvané "ninja-to", aby je mohli snadno schovat a dalo se s nimi bojovat v malých prostorech apod. Kinjo (John Lone) má ale klasický dlouhý a do oblouku tvarovaný samurajský meč katana, který by mu práci v terénu jako ninjovi nedovolil. (AntiasKing)

• - Klan Makato a jejich vůdce Kinja jsou zcela smyšlení. (AntiasKing)