poster

Štvanice

 • USA

  The Hunted

 • Slovensko

  Štvanica

Akční / Thriller

USA, 1995, 106 min

Režie:

J.F. Lawton

Scénář:

J.F. Lawton

Kamera:

Jack Conroy

Producenti:

John Davis

Scénografie:

Phil Dagort

Kostýmy:

Rita Riggs
(další profese)
 • freeeeedom
  **

  Ničím originálne béčko, ktoré by hádam u skúsenejšieho režiséra dopadlo lepšie, niektoré motívy ako boj dvoch samurajských klanov na ostrove sa dal určite natočiť zaujímavejšie ako že dvaja vodcovia behom pár minút povraždia súperov tej druhej strany a potom sa mydlia medzi sebou. A záverečný súboj medzi Lambertom a hlavným "padouchem" tak to bolo čo preboha? Zlý vtip alebo paródia? Ale ak nemožte spať tak sa na to celé s istým sebazaprením aj dá pozerať. Ale ak chcete samurajské meče okolo ktorých sa celý film točí tak si dajte radšej Tarantina :o)(31.10.2004)

 • blackJag
  **

  Nezáživná eskapáda s Christopherem Lambertem, který je vyhlášený svou naprostou hereckou nemohoucností, které tentokrát zbývající herecké složení svým "výkonem" dokáže i konkurovat. Upachtěná bojová choreografie celkovou ubohost filmu jen podtrhuje. Tak špatně zinscenované bojové scény jsem dlouho neviděl. Normálně bych dal 1*,ale za bezskrupulózní vypořádání ninjů s nevinnými cestujícími ve vlaku tu druhou * neochotně přidávám. 35%(2.7.2008)

 • MickeyStuma
  ***

  Snímek si především pohrává s tradicemi ninjů a to na pomezí současné doby. Příběh o americkém obchodníku, který se do maléru dostane jak slepý k houslím a je svědkem něčeho, čemu by jinak asi ani nebyl schopen uvěřit, není ojedinělý. Scénář ale není nijak špatný. Má to temnější atmosféru a jistou dramatičnost. Povedená kamera a kulisy vytvářejí vskutku úžasnou podívanou a to u každého políčka obrazu. Dojem však hodně kazí velmi slabá choreografie bojových scén. Tak tady se tedy moc nepředvedli. Rozhodně to mělo navíc a je velká škoda nevyužitého potenciálu. Christopher Lambert bohužel nemá tak významnou roli aby se nějak předvedl. Finálový souboj to nijak nenahradí. Nemohu tvrdit, že se jedná o špatný film. Svoje určité charisma rozhodně má.(18.2.2015)

 • sedm.1
  **

  Ikdyž rok vzniku tomu moc nenapovídá,patří Štvanice jasně jak dějově tak díky Lambertovi do staré školy akčního filmu.Nenajdeme zde jako u novodobých akcí nepřetržitou jízdu plnou výbuchů,střelby a neporazitelných fuckujících hrdinů,ale spíš takovou usedlejší přemýšlivější akcičku,která má své dané pravidla a ty nepřekročí.Chvilkama má sice Štvanice i docela spád a pár opravdu povedených scén,jako například "vybíječka" ve vlaku,celkově však na mě tento símek moc nezabral.Nevím,jestli to bylo poměrně nudnými postavami(mimojiné,Lambert na to fakt nikdy neměl dostat se mezi filmové star),a nebo samotnou zápletkou,která mi přišla hodně naivní,ale jinak,než jako průměrný béčko Štvanici zařadit nemohu.(4.7.2009)

 • Gemini
  **

  Hm, ty scény, ve kterých nikdo z bledých tváří nedeklamuje nějaké nablblé věty, zadělávají na překvapivě sympatickou ninjovsko-samurajskou sekanici. Hlavnímu asijskému představiteli prostě toho ctí a tradicí vedeného rodového stařešinu musíte věřit. A to jak zlomí ten meč, to srdce zabolí. Bohužel všechno okolo je tak...hloupé, hloupé, hloupé a předznamenává tehdy počínající úpadek kariéry Christophera Lamberta. 40%(6.6.2007)

 • - Když Paul (Christopher Lambert) při závěrečném souboji bodne Kinju, jde jasně vidět, že John Lone drží meč jen mezi rukou a tělem. (AntiasKing)

 • - Ninjové vždy nosili jen krátké, rovné meče zvané "ninja-to", aby je mohli snadno schovat a dalo se s nimi bojovat v malých prostorech apod. Kinjo (John Lone) má ale klasický dlouhý a do oblouku tvarovaný samurajský meč katana, který by mu práci v terénu jako ninjovi nedovolil. (AntiasKing)

 • - Klan Makato a jejich vůdce Kinja jsou zcela smyšlení. (AntiasKing)