poster

Štvanice

 • USA

  Hunted, The

 • Slovensko

  Štvanica

Akční / Thriller

USA, 1995, 106 min

Režie:

J.F. Lawton

Scénář:

J.F. Lawton

Kamera:

Jack Conroy

Producenti:

John Davis

Scénografie:

Phil Dagort

Kostýmy:

Rita Riggs
(další profese)
 • MickeyStuma
  ***

  Snímek si především pohrává s tradicemi ninjů a to na pomezí současné doby. Příběh o americkém obchodníku, který se do maléru dostane jak slepý k houslím a je svědkem něčeho, čemu by jinak asi ani nebyl schopen uvěřit, není ojedinělý. Scénář ale není nijak špatný. Má to temnější atmosféru a jistou dramatičnost. Povedená kamera a kulisy vytvářejí vskutku úžasnou podívanou a to u každého políčka obrazu. Dojem však hodně kazí velmi slabá choreografie bojových scén. Tak tady se tedy moc nepředvedli. Rozhodně to mělo navíc a je velká škoda nevyužitého potenciálu. Christopher Lambert bohužel nemá tak významnou roli aby se nějak předvedl. Finálový souboj to nijak nenahradí. Nemohu tvrdit, že se jedná o špatný film. Svoje určité charisma rozhodně má.(18.2.2015)

 • otík
  ***

  Slušný akční film z dob, kdy Lambert ještě uměl hrát nebo hrál v celkem kvalitních filmech. Zde ale není hlavní hvězdou, tou je umění a filozofie nindži. Takže když je hlavní záporný nindža spatřen při prachsprosté vraždě mladé ženy, svědkovi samozřejmě půjde o život, i kdyby byl na konci světa a hlídali jej kupy nindžů. Film ukazuje především vraždy mečem velmi explicitně a rozhodně nepatří k nijak "hezkým" filmům. Zvláště ženám rozhodně nedoporučuji. A ten masakr ve vlaku - to se opravdu jen tak nevidí. To bylo opravdu masíčko.(21.12.2007)

 • kaylin
  ***

  Jasně, tohle opravdu není film, který se vím vryje do paměti tím, jak je jedinečný, na druhou stranu se jedná o snímek, který je celkem snesitelný, je zde postava, která má vývoj, a je zde docela napětí, navíc to vede i k použití nějakého toho bojového umění. Jasně, s ninjy se dá udělat víc srandy, ale aspoň trochu jí zde je.(31.5.2017)

 • kenkaku
  ****

  1.: Máte rádi filmy situované do Japonska? 2.: Je Christopher Lambert váš oblíbený herec? 3.: Máte rádi souboje s mečem? 4.: Umíte Japonsky? ...za každé ne si sundejte jednu hvězdičku (a pokud dokonce 4x ne zcela chápu proč nechápete jak se na tohle vůbec může někdo dívat)(25.7.2012)

 • AntiasKing
  ****

  Když jsem to viděl poprvé (asi v 14-15 letech) tak se mi to dost líbilo, jelikož mám rád japonskou kulturu i všechno kolem samurajů i ninjů. Lambera jsem si ve filmu nijak neoblíbil, ale za to ty dva borce, kteří se pak rozsekají v závěrečné bitvě v noci při dešti. Byl to pohodový film na večer. 60%(16.9.2009)

 • - Klan Makato a jejich vůdce Kinja jsou zcela smyšlení. (AntiasKing)

 • - Ninjové vždy nosili jen krátké, rovné meče zvané "ninja-to", aby je mohli snadno schovat a dalo se s nimi bojovat v malých prostorech apod. Kinjo (John Lone) má ale klasický dlouhý a do oblouku tvarovaný samurajský meč katana, který by mu práci v terénu jako ninjovi nedovolil. (AntiasKing)

 • - Když Paul (Christopher Lambert) při závěrečném souboji bodne Kinju, jde jasně vidět, že John Lone drží meč jen mezi rukou a tělem. (AntiasKing)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace