Štvanice

Phil Dagort

Kostýmy:

Rita Riggs
  • Gemini

Hm, ty scény, ve kterých nikdo z bledých tváří nedeklamuje nějaké nablblé věty, zadělávají na překvapivě sympatickou ninjovsko-samurajskou sekanici. Hlavnímu asijskému představiteli prostě toho ctí a tradicí vedeného rodového stařešinu musíte věřit. A to jak zlomí ten meč, to srdce zabolí. Bohužel všechno okolo je tak...hloupé, hloupé, hloupé a předznamenává tehdy počínající úpadek kariéry Christophera Lamberta. 40%(6.6.2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +dost dobrá řezačka, docela napínavé -Christopher Lambert je poleno/// Říkejte si co chcete, tohle byla zábava. Lambert z toho vybruslil ani nevěděl jak, ale hlavně že se všichni zmasakrovali. Nikdo tady nikoho nešetří a to je jen dobře. Takové filmy se dnes už netočí./// Celkem 74%///(22.4.2008)

• blackJag

Nezáživná eskapáda s Christopherem Lambertem, který je vyhlášený svou naprostou hereckou nemohoucností, které tentokrát zbývající herecké složení svým "výkonem" dokáže i konkurovat. Upachtěná bojová choreografie celkovou ubohost filmu jen podtrhuje. Tak špatně zinscenované bojové scény jsem dlouho neviděl. Normálně bych dal 1*,ale za bezskrupulózní vypořádání ninjů s nevinnými cestujícími ve vlaku tu druhou * neochotně přidávám. 35%(2.7.2008)

• Primavera

Scéna z vlaku bola jediná, ktorá ma udržala naozaj zaujatú na stoličke. Záver filmu mi však pripadal ako skúška nervov diváka, dokedy si nechá zo seba uťahovať. Za cca 15 dni sa "pištoľkový" beloch nikdy nenaučí bojovému umeniu tak, aby porazil ninju jeho zbraňami. Obávam sa, že sa ani nestačí nadýchnuť v jeho blízkosti a nieto ešte, že s ním bojuje a víťazi! Omg, aj na paródiu je to priveľa. :-)(17.1.2010)

Když jsem to viděl poprvé (asi v 14-15 letech) tak se mi to dost líbilo, jelikož mám rád japonskou kulturu i všechno kolem samurajů i ninjů. Lambera jsem si ve filmu nijak neoblíbil, ale za to ty dva borce, kteří se pak rozsekají v závěrečné bitvě v noci při dešti. Byl to pohodový film na večer. 60%(16.9.2009)

• - Klan Makato a jejich vůdce Kinja jsou zcela smyšlení. (AntiasKing)

• - Když Paul (Christopher Lambert) při závěrečném souboji bodne Kinju, jde jasně vidět, že John Lone drží meč jen mezi rukou a tělem. (AntiasKing)

• - Ninjové vždy nosili jen krátké, rovné meče zvané "ninja-to", aby je mohli snadno schovat a dalo se s nimi bojovat v malých prostorech apod. Kinjo (John Lone) má ale klasický dlouhý a do oblouku tvarovaný samurajský meč katana, který by mu práci v terénu jako ninjovi nedovolil. (AntiasKing)