poster

Štvanice

 • USA

  The Hunted

 • Slovensko

  Štvanica

Akční / Thriller

USA, 1995, 106 min

Režie:

J.F. Lawton

Scénář:

J.F. Lawton

Kamera:

Jack Conroy

Producenti:

John Davis

Scénografie:

Phil Dagort

Kostýmy:

Rita Riggs
(další profese)
 • Hapretor
  **

  Doslova na zabití 106-i minut přebytečného času je to dobré. Jinak je to "parádní" blbost, nad kterou nemá cenu moc přemýšlet. Rozhodně si nemyslím, že ninja zabijáci jsou ve skutečnosti taková hovada, jak je vykreslil tento snímek. A Christopher LamaPrd? Ten hraje svou obvyklou notu, kterou by zahrál snad každý.(8.5.2011)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +dost dobrá řezačka, docela napínavé -Christopher Lambert je poleno/// Říkejte si co chcete, tohle byla zábava. Lambert z toho vybruslil ani nevěděl jak, ale hlavně že se všichni zmasakrovali. Nikdo tady nikoho nešetří a to je jen dobře. Takové filmy se dnes už netočí./// Celkem 74%///(22.4.2008)

 • MickeyStuma
  ***

  Snímek si především pohrává s tradicemi ninjů a to na pomezí současné doby. Příběh o americkém obchodníku, který se do maléru dostane jak slepý k houslím a je svědkem něčeho, čemu by jinak asi ani nebyl schopen uvěřit, není ojedinělý. Scénář ale není nijak špatný. Má to temnější atmosféru a jistou dramatičnost. Povedená kamera a kulisy vytvářejí vskutku úžasnou podívanou a to u každého políčka obrazu. Dojem však hodně kazí velmi slabá choreografie bojových scén. Tak tady se tedy moc nepředvedli. Rozhodně to mělo navíc a je velká škoda nevyužitého potenciálu. Christopher Lambert bohužel nemá tak významnou roli aby se nějak předvedl. Finálový souboj to nijak nenahradí. Nemohu tvrdit, že se jedná o špatný film. Svoje určité charisma rozhodně má.(18.2.2015)

 • salahadin
  **

  Čistě béčkový film 90. let, v němž se dovíte, že porazit ninju lze jen tehdy, když on drží meč v levé ruce. Christopher Lambert jako "devadesátkový" Orlando Bloom hraje toporně, mám dojem, že scénář ani režisér po něm větší výkon ani nechtěli. Film se jednoduše spokojil "s málem". A proto dostane malé hodnocení.(21.3.2009)

 • otík
  ***

  Slušný akční film z dob, kdy Lambert ještě uměl hrát nebo hrál v celkem kvalitních filmech. Zde ale není hlavní hvězdou, tou je umění a filozofie nindži. Takže když je hlavní záporný nindža spatřen při prachsprosté vraždě mladé ženy, svědkovi samozřejmě půjde o život, i kdyby byl na konci světa a hlídali jej kupy nindžů. Film ukazuje především vraždy mečem velmi explicitně a rozhodně nepatří k nijak "hezkým" filmům. Zvláště ženám rozhodně nedoporučuji. A ten masakr ve vlaku - to se opravdu jen tak nevidí. To bylo opravdu masíčko.(21.12.2007)

 • - Klan Makato a jejich vůdce Kinja jsou zcela smyšlení. (AntiasKing)

 • - Když Paul (Christopher Lambert) při závěrečném souboji bodne Kinju, jde jasně vidět, že John Lone drží meč jen mezi rukou a tělem. (AntiasKing)

 • - Ninjové vždy nosili jen krátké, rovné meče zvané "ninja-to", aby je mohli snadno schovat a dalo se s nimi bojovat v malých prostorech apod. Kinjo (John Lone) má ale klasický dlouhý a do oblouku tvarovaný samurajský meč katana, který by mu práci v terénu jako ninjovi nedovolil. (AntiasKing)