Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní postavou příběhu z exotického Japonska je newyorský odborník na počítačové čipy Paul Racine, který se po úspěšném obchodním jednání seznámí v baru s krásnou Japonkou Kirinou a po příjemně stráveném večeru se s ní v jejím bytě pomiluje. Když se však vrátí do bytu pro zapomenuté klíče, stane se šokovaným svědkem její rituální vraždy a sám je ninjou, který ženě setnul hlavu, raněn mečem na krku a na ruce. V nemocnici Paula navštíví učitel bojových umění Takeda, protože podle hvězdice, která se Američanovi zasekla do ruky při útěku, poznal, že vrahem byl jeho dávný nepřítel Kinjo z klanu Makato. Nabízí mu ochranu, protože Paul zahlédl ninjovu tvář a ten se nezastaví, dokud nepohodlného svědka nezabije. Netrvá dlouho a v nemocnici se objeví komando zabijáků, kteří povraždí hlídkující policisty i personál, Paulovi se však podaří s pomocí pistole jednoho z mrtvých policistů prostřílet ven. Spojí se s Takedou a jeho ženou Meiko, kteří ho chtějí rychlovakem odvézt do bezpečí. Do vlaku se však dostanou Kinjovi zabijáci, zabijí strojvůdce, nastaví automatické řízení a pak postupují vlakem a brutálně vraždí všechny cestující. Takeda s Meiko se jim však postaví a přemohou je. Ve zdraví se pak dostanou na ostrov, kde sídlí Takedův klan, je však jen otázkou času, než tu objeví také Kinjo se svými zabijáky. Než se tak stane, Paul mnohé pochopí, mnohému se naučí a nakonec rozhodujícím způsobem zasáhne do dávného sporu obou klanů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (47)

laserr 

všechny recenze uživatele

Ano, scéna s vlakem byla na výbornou, ale co ten zbytek? O ději se vůbec nedá hovořit, akční scény jsou podprůměrně mizerné, takže ze začátku divák sleduje, protože čeká na "další vlak", v prostředku ze setrvačnosti a ke konci jen žasne nad tím, jak dovedl scénárista zazdít jakékoliv plusy tak pitomým koncem. Od tohoto filmu: Už nikdy americké filmy, kde se vyskytuje větší množství asiatů a další film Lamberta jen za výjimečných okolností. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jasně, tohle opravdu není film, který se vím vryje do paměti tím, jak je jedinečný, na druhou stranu se jedná o snímek, který je celkem snesitelný, je zde postava, která má vývoj, a je zde docela napětí, navíc to vede i k použití nějakého toho bojového umění. Jasně, s ninjy se dá udělat víc srandy, ale aspoň trochu jí zde je. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Ťažko sa mi hodnotia kvality tohto filmu lebo ninjovská tématika mi pripadá smiešna. Preto ma film nebavil pred rokmi a ani teraz ma nenadchol. Všetky tie klany a infantilné kódexy sú trápne. No a naviac je to podané očami amíkov, takže tu tú tie najotravnejšie klišé a za hrdinu, ktorý všetkých tých trénovaných ninjov rozseká tu je biela Lambertova tvár. Aspoň že mali toľko súdnosti a Lambert zakaždým vyviazne skôr vďaka šťastiu. Z akcie ma bavilo jedine prepadnutie vlaku. Tam boli solídne a krvavé bitky. Zvyšok akcie je priemer. Hlavne bitky jeden na jedného sú pomalé a naviac ešte obsahujú spomalovačky, takže si medzi každým švihom katany stihnete zdriemnuť. Celkovo je to pre mňa taký tuctový priemer s otravnou tématikou a Lambertov bohužiaľ skôr neúspešný pokus udržať sa v kinolige. 4/10. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Snímek si především pohrává s tradicemi ninjů a to na pomezí současné doby. Příběh o americkém obchodníku, který se do maléru dostane jak slepý k houslím a je svědkem něčeho, čemu by jinak asi ani nebyl schopen uvěřit, není ojedinělý. Scénář ale není nijak špatný. Má to temnější atmosféru a jistou dramatičnost. Povedená kamera a kulisy vytvářejí vskutku úžasnou podívanou a to u každého políčka obrazu. Dojem však hodně kazí velmi slabá choreografie bojových scén. Tak tady se tedy moc nepředvedli. Rozhodně to mělo navíc a je velká škoda nevyužitého potenciálu. Christopher Lambert bohužel nemá tak významnou roli aby se nějak předvedl. Finálový souboj to nijak nenahradí. Nemohu tvrdit, že se jedná o špatný film. Svoje určité charisma rozhodně má. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

1.: Máte rádi filmy situované do Japonska? 2.: Je Christopher Lambert váš oblíbený herec? 3.: Máte rádi souboje s mečem? 4.: Umíte Japonsky? ...za každé ne si sundejte jednu hvězdičku (a pokud dokonce 4x ne zcela chápu proč nechápete jak se na tohle vůbec může někdo dívat) ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Klan Makato a jejich vůdce Kinja jsou zcela smyšlení. (AntiasKing)
  • Když Paul (Christopher Lambert) při závěrečném souboji bodne Kinju, jde jasně vidět, že John Lone drží meč jen mezi rukou a tělem. (AntiasKing)
  • Ninjové vždy nosili jen krátké, rovné meče zvané "ninja-to", aby je mohli snadno schovat a dalo se s nimi bojovat v malých prostorech apod. Kinjo (John Lone) má ale klasický dlouhý a do oblouku tvarovaný samurajský meč katana, který by mu práci v terénu jako ninjovi nedovolil. (AntiasKing)

Reklama

Reklama