Štvanice

Scénografie:

Phil Dagort

Kostýmy:

Rita Riggs

Jasně, tohle opravdu není film, který se vím vryje do paměti tím, jak je jedinečný, na druhou stranu se jedná o snímek, který je celkem snesitelný, je zde postava, která má vývoj, a je zde docela napětí, navíc to vede i k použití nějakého toho bojového umění. Jasně, s ninjy se dá udělat víc srandy, ale aspoň trochu jí zde je.(31.5.2017)

Snímek si především pohrává s tradicemi ninjů a to na pomezí současné doby. Příběh o americkém obchodníku, který se do maléru dostane jak slepý k houslím a je svědkem něčeho, čemu by jinak asi ani nebyl schopen uvěřit, není ojedinělý. Scénář ale není nijak špatný. Má to temnější atmosféru a jistou dramatičnost. Povedená kamera a kulisy vytvářejí vskutku úžasnou podívanou a to u každého políčka obrazu. Dojem však hodně kazí velmi slabá choreografie bojových scén. Tak tady se tedy moc nepředvedli. Rozhodně to mělo navíc a je velká škoda nevyužitého potenciálu. Christopher Lambert bohužel nemá tak významnou roli aby se nějak předvedl. Finálový souboj to nijak nenahradí. Nemohu tvrdit, že se jedná o špatný film. Svoje určité charisma rozhodně má.(18.2.2015)

• laserr

Ano, scéna s vlakem byla na výbornou, ale co ten zbytek? O ději se vůbec nedá hovořit, akční scény jsou podprůměrně mizerné, takže ze začátku divák sleduje, protože čeká na "další vlak", v prostředku ze setrvačnosti a ke konci jen žasne nad tím, jak dovedl scénárista zazdít jakékoliv plusy tak pitomým koncem. Od tohoto filmu: Už nikdy americké filmy, kde se vyskytuje větší množství asiatů a další film Lamberta jen za výjimečných okolností.(1.6.2007)

• blackJag

Nezáživná eskapáda s Christopherem Lambertem, který je vyhlášený svou naprostou hereckou nemohoucností, které tentokrát zbývající herecké složení svým "výkonem" dokáže i konkurovat. Upachtěná bojová choreografie celkovou ubohost filmu jen podtrhuje. Tak špatně zinscenované bojové scény jsem dlouho neviděl. Normálně bych dal 1*,ale za bezskrupulózní vypořádání ninjů s nevinnými cestujícími ve vlaku tu druhou * neochotně přidávám. 35%(2.7.2008)

• salahadin

Čistě béčkový film 90. let, v němž se dovíte, že porazit ninju lze jen tehdy, když on drží meč v levé ruce. Christopher Lambert jako "devadesátkový" Orlando Bloom hraje toporně, mám dojem, že scénář ani režisér po něm větší výkon ani nechtěli. Film se jednoduše spokojil "s málem". A proto dostane malé hodnocení.(21.3.2009)

• - Ninjové vždy nosili jen krátké, rovné meče zvané "ninja-to", aby je mohli snadno schovat a dalo se s nimi bojovat v malých prostorech apod. Kinjo (John Lone) má ale klasický dlouhý a do oblouku tvarovaný samurajský meč katana, který by mu práci v terénu jako ninjovi nedovolil. (AntiasKing)

• - Když Paul (Christopher Lambert) při závěrečném souboji bodne Kinju, jde jasně vidět, že John Lone drží meč jen mezi rukou a tělem. (AntiasKing)

• - Klan Makato a jejich vůdce Kinja jsou zcela smyšlení. (AntiasKing)