Štvanice

Phil Dagort

Kostýmy:

Rita Riggs
  • blackJag

Nezáživná eskapáda s Christopherem Lambertem, který je vyhlášený svou naprostou hereckou nemohoucností, které tentokrát zbývající herecké složení svým "výkonem" dokáže i konkurovat. Upachtěná bojová choreografie celkovou ubohost filmu jen podtrhuje. Tak špatně zinscenované bojové scény jsem dlouho neviděl. Normálně bych dal 1*,ale za bezskrupulózní vypořádání ninjů s nevinnými cestujícími ve vlaku tu druhou * neochotně přidávám. 35%(2.7.2008)

1.: Máte rádi filmy situované do Japonska? 2.: Je Christopher Lambert váš oblíbený herec? 3.: Máte rádi souboje s mečem? 4.: Umíte Japonsky? ...za každé ne si sundejte jednu hvězdičku (a pokud dokonce 4x ne zcela chápu proč nechápete jak se na tohle vůbec může někdo dívat)(25.7.2012)

• laserr

Ano, scéna s vlakem byla na výbornou, ale co ten zbytek? O ději se vůbec nedá hovořit, akční scény jsou podprůměrně mizerné, takže ze začátku divák sleduje, protože čeká na "další vlak", v prostředku ze setrvačnosti a ke konci jen žasne nad tím, jak dovedl scénárista zazdít jakékoliv plusy tak pitomým koncem. Od tohoto filmu: Už nikdy americké filmy, kde se vyskytuje větší množství asiatů a další film Lamberta jen za výjimečných okolností.(1.6.2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +dost dobrá řezačka, docela napínavé -Christopher Lambert je poleno/// Říkejte si co chcete, tohle byla zábava. Lambert z toho vybruslil ani nevěděl jak, ale hlavně že se všichni zmasakrovali. Nikdo tady nikoho nešetří a to je jen dobře. Takové filmy se dnes už netočí./// Celkem 74%///(22.4.2008)

Když jsem to viděl poprvé (asi v 14-15 letech) tak se mi to dost líbilo, jelikož mám rád japonskou kulturu i všechno kolem samurajů i ninjů. Lambera jsem si ve filmu nijak neoblíbil, ale za to ty dva borce, kteří se pak rozsekají v závěrečné bitvě v noci při dešti. Byl to pohodový film na večer. 60%(16.9.2009)

• - Ninjové vždy nosili jen krátké, rovné meče zvané "ninja-to", aby je mohli snadno schovat a dalo se s nimi bojovat v malých prostorech apod. Kinjo (John Lone) má ale klasický dlouhý a do oblouku tvarovaný samurajský meč katana, který by mu práci v terénu jako ninjovi nedovolil. (AntiasKing)

• - Klan Makato a jejich vůdce Kinja jsou zcela smyšlení. (AntiasKing)

• - Když Paul (Christopher Lambert) při závěrečném souboji bodne Kinju, jde jasně vidět, že John Lone drží meč jen mezi rukou a tělem. (AntiasKing)