Štvanice

Scénografie:

Phil Dagort

Kostýmy:

Rita Riggs

Snímek si především pohrává s tradicemi ninjů a to na pomezí současné doby. Příběh o americkém obchodníku, který se do maléru dostane jak slepý k houslím a je svědkem něčeho, čemu by jinak asi ani nebyl schopen uvěřit, není ojedinělý. Scénář ale není nijak špatný. Má to temnější atmosféru a jistou dramatičnost. Povedená kamera a kulisy vytvářejí vskutku úžasnou podívanou a to u každého políčka obrazu. Dojem však hodně kazí velmi slabá choreografie bojových scén. Tak tady se tedy moc nepředvedli. Rozhodně to mělo navíc a je velká škoda nevyužitého potenciálu. Christopher Lambert bohužel nemá tak významnou roli aby se nějak předvedl. Finálový souboj to nijak nenahradí. Nemohu tvrdit, že se jedná o špatný film. Svoje určité charisma rozhodně má.(18.2.2015)

• Hapretor

Doslova na zabití 106-i minut přebytečného času je to dobré. Jinak je to "parádní" blbost, nad kterou nemá cenu moc přemýšlet. Rozhodně si nemyslím, že ninja zabijáci jsou ve skutečnosti taková hovada, jak je vykreslil tento snímek. A Christopher LamaPrd? Ten hraje svou obvyklou notu, kterou by zahrál snad každý.(8.5.2011)

• Gemini

Hm, ty scény, ve kterých nikdo z bledých tváří nedeklamuje nějaké nablblé věty, zadělávají na překvapivě sympatickou ninjovsko-samurajskou sekanici. Hlavnímu asijskému představiteli prostě toho ctí a tradicí vedeného rodového stařešinu musíte věřit. A to jak zlomí ten meč, to srdce zabolí. Bohužel všechno okolo je tak...hloupé, hloupé, hloupé a předznamenává tehdy počínající úpadek kariéry Christophera Lamberta. 40%(6.6.2007)

• sedm.1

Ikdyž rok vzniku tomu moc nenapovídá,patří Štvanice jasně jak dějově tak díky Lambertovi do staré školy akčního filmu.Nenajdeme zde jako u novodobých akcí nepřetržitou jízdu plnou výbuchů,střelby a neporazitelných fuckujících hrdinů,ale spíš takovou usedlejší přemýšlivější akcičku,která má své dané pravidla a ty nepřekročí.Chvilkama má sice Štvanice i docela spád a pár opravdu povedených scén,jako například "vybíječka" ve vlaku,celkově však na mě tento símek moc nezabral.Nevím,jestli to bylo poměrně nudnými postavami(mimojiné,Lambert na to fakt nikdy neměl dostat se mezi filmové star),a nebo samotnou zápletkou,která mi přišla hodně naivní,ale jinak,než jako průměrný béčko Štvanici zařadit nemohu.(4.7.2009)

• salahadin

Čistě béčkový film 90. let, v němž se dovíte, že porazit ninju lze jen tehdy, když on drží meč v levé ruce. Christopher Lambert jako "devadesátkový" Orlando Bloom hraje toporně, mám dojem, že scénář ani režisér po něm větší výkon ani nechtěli. Film se jednoduše spokojil "s málem". A proto dostane malé hodnocení.(21.3.2009)

• - Když Paul (Christopher Lambert) při závěrečném souboji bodne Kinju, jde jasně vidět, že John Lone drží meč jen mezi rukou a tělem. (AntiasKing)

• - Ninjové vždy nosili jen krátké, rovné meče zvané "ninja-to", aby je mohli snadno schovat a dalo se s nimi bojovat v malých prostorech apod. Kinjo (John Lone) má ale klasický dlouhý a do oblouku tvarovaný samurajský meč katana, který by mu práci v terénu jako ninjovi nedovolil. (AntiasKing)

• - Klan Makato a jejich vůdce Kinja jsou zcela smyšlení. (AntiasKing)