Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nacházíme se v budoucnosti, jsou Vánoce a za pár dní má být uvedena nová virtuální hra Nirvana. Její autor, úspěšný programátor Jimi (Lambert) je sužován vzpomínkami na milovanou Lisu (Seigner), která ho před časem bez vysvětlení opustila. Když finišuje s pracemi na Nirvaně, zjistí, že byla infikována virem, jenž přiměl hlavní postavu hry Sola (Abatantuono) uvědomit si sebe sama. Solo žádá o ukončení svého bezvýznamného života. K tomu je však třeba vymazat hru z databází korporace, což by svedl jen hacker Joystick, dávný přítel Lisy… (J.Connor)

(více)

Recenze (28)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Oproti většině uživatelů já v Nirvaně ten potenciál na kult rozhodně vidím, i když k němu nebylo přistoupeno podle mých očekávání. Podobnost s Blade Runnerem bych zavrhl hodně rychle, ovšem taková ExistenZ tam cítit je... Ovšem oba zmíněné filmy měli za sebou osobnost, která dokázala koncept udržet a dokonce i povýšit na něco většího a lepšího, což Gabriele Salvatores nedokázal. Jeho "na půl cesty k cíli" je přesto slušný film, s ne úplně jasnou problematikou technologií, lidí, nirvany i samotného života ve virtuálním světě. Ovšem stavět to na vrchol cyberpunkové tvorby rozhodně nechci... ()

ljukyljuk 

všechny recenze uživatele

Psychadelické sci-fi o (ne)realite so záhadne postapokalyptickou atmosférou a svojsky premakaným vizuálom, ktoré som si pozrel z nostalgie, lebo sa mi pred asi 8 rokmi dosť páčilo... A ako ho tak pozerám, zistil som, že ten koniec chápem zas o čosi inak (a rozhodne teda menej jednoznačnejšie ako kedysi) a nejde mi ho dostať z hlavy. Komu sa páčil Blade Runner alebo Brazil, myslím, že aj v tomto filme si príde na svoje. No a nabudúce už jedine v talianskom originále, lebo ten anglický dabing, to bola hrôza. ()

Reklama

VasaX 

všechny recenze uživatele

NIrvana je velice zváštní film...hraje na určité specifické struny. Pro obyčejné diváky je to téměř Céčkové sci-fi/drama. Žádné zázraky se nekonají. Zařadíte to jako lacinou verzi filmů ve stylu Johnny Mnemonic, Blade Runner, Minority Report atp... Ale pokud slyšíte na slova jako cyberpunk, shadowrun, a jména jako Gibson, Stephenson vám nejsou cizí, klidně si přidejte k tomuto dvouhvězdičkovému filmu, tak jako já, další dvě hvězdičky a rozhodně neváhejte, pokud budete mít možnost stisknout play na svém přehrávači. PS: Jako GM nezapomeňte přidat jednu hvězdičku navíc, jako poděkování za inspiraci ;-). ()

Dharter 

všechny recenze uživatele

Pokud tento film dal jakkoliv vzniknout trilogii Matrix, nebo filmu Sin City, jak je známe, bylo by vhodné si uvědomit, že něco muselo vést k realizaci tohoto filmu. Děj každopádně vůbec není hluboký. Jestli v tom chce někdo vidět Mežas (Mezi životem a smrtí - viz seriál Ztraceni), nebo pouze obdivovat kyberpunkové prvky, má samozřejmě šanci volby. Ovšem na (po)smrtný život nejsou žádné důkazy. Film totiž neurčil ani pravidla virtuálnění - takže je to film bez pravidel - a to je tak film nemající hloubku správného filozofického filmu (viz Matrix pro srovnání). Film Nirvana tedy je téměř pod-primitivní. ❌ ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Opäť sa potvrdzuje, že európske scifi je na inej úrovni ako americké či japonské. Nezaujímavý príbeh plný chaosu od začiatku po koniec, v ktorom sa na sci-fi iba hrajú - všadeprítomné počítačové obrazovky a oplastované autá budúcnosť absolútne nevytvárajú. Hrajkanie sa s nejakými hrami už vôbec nie. Bohužiaľ, ale ani inak schopný Lambert to veľmi s kaše nevyťahuje. A to som mal pred filmom malé očakávania. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama